Vukuatlı nüfus kayıt örneği

vukuatlı nüfus kayıt örneğiVukuatlı nüfus kayıt örneği nedir?

Aile bildirgesi olarak da bilinen vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi aile bireylerinin isimlerinin sıralı bir şekilde yazdığı listedir. Vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesinde her aile bireyinin isminin karşısında cinsiyeti, doğum tarihi, doğrum yeri ve hayatta olup olmadığına  dair bilgilerinin olduğu bölümler yer alır.

Vukuatlı nüfus kayıt örneği nereden alınabilir?

Vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesini il yada ilçe kaymakamlığından temin edebilmekte olup, belgeyi kaymakamlıktan alabilmeniz için yanınızda kimliğinizi bulundurmanız yeterlidir.  Belgeyi alabilmek için kimliğiniz dışında herhangi bir belgeye gerek yoktur. Ancak, burada dikkat etmeniz gereken husus nüfusa kayıtlı olduğunuz ilçenin kaymakamlığına giderek vukuatlı nüfus kayıt örneği başvurusunda bulunmaktır.

İnternet üzerinden vukuatlı nüfus kayıt örneği alabilir miyim?

Günümüzde teknolojinin bir hayli gelişmesi ve devletle alakalı birçok işlemin edevlet üzerinden gerçekleştirilebiliyor olması, devletle alakalı işlemlerde internet kullanımının yaygınlaşmasına neden oldu. Edevlet şifresi ile birçok işlemi gerçekleştirebilmenize rağmen, internet üzerinden vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi temininde bulunabilmeniz yada belge sorgulaması yapabilmeniz söz konusu değildir. Bu belgeye sahip olabilmek için kaymakamlıklara yada nüfus müdürlüklerine bizzat giderek kimliğinizle başvuruda bulunmanız gerekiyor. Ülkemizde birçok ilde nüfus müdürlükleri il yada ilçelerin kaymakamlık binası bünyesinde bulunuyor.


1 yıl önce eklendi

Zekat; giyecek ya da yiyecek olarak verilebilir mi? Şule Yüksel Şenler'in Huzur Sokağı isimli romanının kitap özeti Ankara Savaşı (1402) Vukuatlı nüfus kayıt örneği Paskalya Bayramı Ne Zaman Kutlanacak? İzmir Fen Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Hocamız Muzaffer Karaaslan Paskalya Bayramı Ne Zaman Kutlanacak 2015 Kendisini ısıtarak kanseri yenen doktor! Thomas Edison Hayatı Roman ve Hikaye Arasındaki Farklar Güzel Sanat dallarından eser olarak kabul edilmesi için geçirdiği aşamalar Doğruluk ve Dürüstlük ile ilgili Atasözleri Türk Vatandaşlığının Kazanılması, Doğumla Vatandaşlık Kazanma Göçmen kuşların isimleri, adları nelerdir? Göçmen Kuşlar Listesi Kunut duaları, Kunut dualarının okunuşu ve anlamı Elektriği Kim Buldu? Engellilerin yaşadığı zorluklar nelerdir? Bilgisayar parçaları nelerdir? OEM Malzemeler DNS nedir, Open DNS 2014 IP Adresleri En hızlı, uygun fiyatlı ve güncel bilgisayar, Ekim 2012 Kutadgu Bilig'den Güzel Sözler
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23