Bulgaristan'da caminin sesi kısıldı

Bulgaristan'da caminin sesi kısıldı

Sofya'da cuma namazları sırasında gerçekleşen saldırılardan sonra cami avlusunda namaz kılınmaması ve hoparlörlerin kaldırılması kararlaştırıldı. Bu ne saçmalıktır böyle, adamlar istediğini aldı yani! Bu kararı alan İslam Cemaati'ni kınıyorum. Tekrar saldırı olursa herhalde vakit namazlar kılınmamaya başlayacak, değil mi sayın cemaat. Üçüncü saldırıda Cuma namazını kılmamaya başlarız. Dördüncü saldırıda da camimiz komple kapatılır.

Geçtiğimiz haftalarda Bulgaristan'ın başkenti Sofya'daki camiye cuma namazı sırasında ırkçı Bulgarların saldırması üzerine Bugaristan İslam Cemaati avluda namaz kılınmaması kararını almak zorunda kaldı.

Bulgaristan Başmüftüsü Mustafa Hacı'nın Sofya Belediye Başkanı ve İçişleri bakanı ile yaptığı toplantıdan sonra camideki hoparlörlerin sesinin kısılması ve dışardaki hoparlörlerin tamamen kaldırılması kararlaştırıldı. Toplantıda ayrıca avluda namaz kılınmaması kararı alındı. Madem avluda namaz kılınmasını istemiyorlar, o halde yeni camiler açacaklar. Müslüman nüfusa cami sayısı yetmiyor! Bu ne yüzsüzlüktür, anlamak mümkün değil.

Geçtiğimiz haftalarda Irkçı Ataka Partisine mensup Bulgarlar, Cuma namazı sırasında camide namaz kılan Müslümanlara saldırmıştı. Olayda bazı Müslümanlar yaralanırken camiye ait hasır seccadeler yakılmıştı.

Kaynak: Dünya Bülteni


12 yıl 9 ay önce eklendi

Uzun vadeli siyaset oyunları hakkında... 5 Temmuz 93… Başbağlar Cemaat abilerinden Fethullah Gülen'e Açık Mektup Bireysel Emeklilik Sistemi ve %25 Devlet Katkısı Hükümet, Başbakan, Cumhurbaşkanı hakkında yalan haberler, manipülasyonlar Dingoların bilim dünyasından acıklı haberler Knockout.js teknolojisi nedir, Knockoutjs ne işe yarar? Bulgaristan'da İsrailli turistleri taşıyan otobüste patlama: 7 ölü ABD'de beyazlar 'azınlığa düşüyor' Bulgar devine Türk talip 2.5 milyar dolarlık robot! Yunanistan'ın AB'ye alınması siyasi karardı! Bulgaristan'ın ilk Müslüman cumhurbaşkanı adayı Gül'ün Türkçe ısrarı Bulgarları kızdırdı İngiltere'de 18 yaşın altındakiler için Porno yasaklanıyor! Türkiye Cumhuriyeti tarafından Bulgaristan'daki öğrencilere verilen yükseköğretim bursları Bulgaristan'da caminin sesi kısıldı M. Ali Birand'tan darbecilik özeleştirisi Japonya ve Enerji: Peki Ya Alternatifi Ne? Dolar neden sürekli yükseliyor, dolar konusunda ne hata yapıyoruz?
1
2
3
4
5
6
7
8