Web sitenizden nasıl para kazanırsınız?

Web sitenizden nasıl para kazanırsınız?

Diyelim ki bir web siteniz var ve günlük 1000'den fazla sayfa gösterimi alıyor. Artık para kazanmaya başlamanızın zamanı gelmiş demektir (Günlük 0.3$ kazansanız, yıllık 100$ eder). Web sitenizden para kazanma konusunda internette bulabileceğiniz en çok kazandıran reklamverenleri sizin için açıklıyorum. Şu ana kadar denediğim reklam veren şirketleri kısaca listeleyeyim: AdBrite, AdCash, AdClickMedia, AdHood, AdMedia, AdMost, AdSense, Chitika, ClickSor, CPM.Biz, CpmFun, GittiGidiyor, İndirdik, MadAdsMedia, MediaTraffic, OpenX, ReklamPort, ReklamSoft, ReklamStore, TrafficRevenue, YllixMedia ve Zanox. Yani kısaca diyebilirim ki piyasadaki tüm şirketleri denedim, kârınızı arttırmak için tekerleği yeniden keşfetmenize gerek kalmadı ;)

İnternette bu konuda araştırma yaparsanız ilk karşılaşacağınız reklam şirketi tabi ki dünyanın en büyük firmalarından biri olan Google'ın AdSense sistemi. Yalnız bu sisteme dahil olmak biraz zordur, şimdiden uyarayım. Google üyelik sistemini oldukça katı tutmaktadır ve reklam verenlerini korumak için oldukça sağlam politikalar geliştirmiştir. AdSense'i kullanmak istiyorsanız, elinizde tek bir konuda uzmanlaşmış bir sitenin bulunmasında yarar var. Google reklamlarını sitenizin içeriğine göre belirlediğinden bu şekilde çalışmayı seviyor. Aksi taktirde, büyük ihtimalle bir süre sonra sitenizi sisteminden kaldıracaktır. Sitenize, kendi alanında çok fazla güvenmiyorsanız bu sistemden uzak durmanızı öneririm.

Üyeliği zor olan, sitenizin hitini yeterli bulmaması muhtemel olan ve genelde İngilizce içerik isteyen siteler: AdMedia, AdMost, MediaTraffic, ReklamPort ve ReklamSoft olarak sıralanabilir. Örneğin ReklamPort günlük 100000 sayfa gösterimi isterken, AdMedia sitenizin içeriğinin İngilizce olmasını ve sitenizin Compete sitesinde listelenmiş olmasını istiyor. MediaTraffic Türkçe içerikle ilgilenmiyor, AdMost ve ReklamSoft siteleri üzerinden üyelik vermemeye başladılar. Büyük ihtimalle şirketlerini kapatıyorlar?

Diğer taraftan, bir de kullanıcıları çok rahasız eden reklam firmaları mevcut. Bunlara en güzel örnekler olarak CPM.Biz ve TrafficRevenue siteleri verilebilir. Bence, bu iki siteden de uzak durun, kullanıcılarınızı uğraştırmaya değmezler.

GittiGidiyor, İndirdik, OpenX, Zanox gibi şirketlerin sistemlerinin oldukça karizmatik olduğunu söyleyebilirim. Yönetim panellerinden neredeyse ayarlayamayacağınız ayrıntı yok. Reklam veren, reklam içeriği, reklamların çıkma sıklığı gibi birçok ayrıntıyı seçebiliyorsunuz. Yalnız, sistemi kullanmak için harbiden uzman olmak gerekiyor. Çok fazla vakit kaybedebilirsiniz. Daha da kötüsü, bu şirketlere reklam verenler (ya da kendileri) genelde reklam gösterimini bir kenara bırakın, reklamlara tıklamaya dâhi herhangi bir ücret ödemiyorlar. Genelde üyelik ve satış üzerinden komisyon veriyorlar. Ülkemiz kullanıcıları henüz internetten kredi kartıyla alışverişi çok yaygın bir şekilde kullanmadığından bu siteleri de kullanmanızı şimdilik önermiyorum. Bu tarz reklam yayıncısı sitelerden de kâr elde etmeniz oldukça zor.

AdBrite, Chitika ve AdClickMedia gibi şirketler de genelde Türkiye kullanıcılarına hitap etmiyorlar. Ayrıca, sistemlerine üye olursanız reklamlarının yazı şeklinde olduğunu ve birilerinin bu siteler üzerinden sizi bulup sitenizde reklam yayınlayana kadar boş reklamlarla beklemek zorunda kalacağınızı farkedebilirsiniz. ClickSor'da bir miktar para kazanabilirsiniz ama sadece batıdaki (Avrupa ve Amerika) hitleri saydığı için tam anlamıyla kazanç sağlayamazsınız. Bunlarla da uğraşmayın derim =)) Farkettim, bu iş iyice uzamaya başladı... Bekleyin yazının sonunda mükafatınızı alacaksınız.

Son olarak, AdHood hakkında da birkaç cümle yazayım. Bu sistemin reklamları oldukça iyi. Sitenizin karizmatik görünmesini istiyorsanız bu sistemi kullanabilirsiniz. Ünlü firmaların reklamları sitenizde yer alacaktır. Yalnız, gelir oranlarının çok düşük olduğunu hemen belirteyim. Örneğin, Türkiye içinde çalışan iki firmadan ReklamStore'un geliri, aynı sayıda sayfa gösterimi için AdHood'un 5 katına kadar çıkıyor. Aklınızda olsun.

Şimdi geldik, sitenizde kullanmanızı önereceğim reklam şirketlerine. Bu şirketler genelde CPM (1000 adet gösterim) ve CPC (tıklama)'ya göre ödeme yapıyorlar. Yüzbinlere ulaşamayan amatör web siteleri ve bloglar için en iyi gelir kaynağının CPM türü reklamlar olduğunu söyleyebilirim. Ancak, dikkatli olun! Eğer siteniz çok özel bir konuda yazılar içeriyorsa (ÖR: sadece finans, sadece göz bakımı, sadece inşaat malzemesi, ...) direkt olarak AdSense'i seçin ve en yüksek geliri elde edin. Önem sırasına göre size tanıtacağım reklam veren firmaların detayları aşağıda. Daha çok kazandıran yabancı iki firmaya (CpmFun ve MadAdsMedia) öncelik verdim. Ardından da Türkiye'de en çok kazandıran firma olan ReklamStore'u sizlere tanıtacağım.

Kesinlikle en iyisi -> CpmFun

CpmFun Reklam Şirketi

Şu ana kadar yaptığım araştırmalara göre, birkaç bin civarında hiti olan web siteleri için en çok kazandıran reklam firması CpmFun. Siteye girdiğinizde sağ taraftaki menüden üye olabilirsiniz. Yıldızla işaretlenmiş yerleri doldurmanız yeterli. Mailinize gelen aktivasyon bağlantısına tıkladıktan sonra sisteme giriş yapıp sitenizi (ya da sitelerinizi) tek tek ekleyebilirsiniz. Kabul edilen siteler için sitenize yerleştirmeniz gereken kodları görebileceksiniz. Bu sitedeki reklamlardan sadece birini kullandığınızda ve 1000 sayfa gösterimi yaptığınızda yaklaşık olarak 0.25$ kazanacaksınız. Sitenize üç adet reklam yerleştirirseniz tabi ki karınız da reklam gösterim sayısına oranla artacak. Bu şirket ödemeleri kredi kartı, paypal ve çek gibi yöntemlerle yapıyor. En güzeli kredi kartınız için bir paypal hesabı açmak ve kârınız 100$'ı geçtiğinde parayı paypal hesabı üzerinden kredi kartınıza aktartmanız olacaktır. Reklam gösterim sayısına göre ödeme yaptıklarından IFRAME içine reklam koymak yasak. Çünkü sitenize gizli gizli 100 tane 1x1 boyutlarında IFRAME koyabilirsiniz =)

İkinci yabancı alternatif -> MadAdsMedia

MadAdsMediaReklam Şirketi

Evet, sitenizde reklam koymak için çok fazla yer varsa ikinci alternatifimiz MadAdsMedia. Bu siteye de benzer şekilde üye olabilirsiniz. Sitenizin onaylanması için günlük 1000 kullanıcı ve 5000 sayfa gösterimi yapmanızda fayda var. Aksi taktirde üyeliğinizi kabul etmeyebilirler. Bu sitenin reklamlarını yayınlayarak 1000 reklam gösterimi için 0.1$ civarında para kazanabilirsiniz.

Türkiye'deki en iyi reklam firması -> ReklamStore

MadAdsMediaReklam Şirketi

Evet arkadaşlar, gelir yönünden en fazla kazandıran Türk reklam firması şu anda ReklamStore. Sisteme üye olmak oldukça basit. Siteniz uzmanlar tarafından kabul edildikten sonra, tek yapmanız gereken siteniz için reklam kodları oluşturup bunları sitenizdeki ilgili reklam alanlarına yapıştırmak. Bu siteyi kullanmanın bir diğer avantajı kazançlarınızı istediğiniz bir bankadaki hesabınıza havale yoluyla aktarabiliyor olmaları. Şirket olmadığınızda adınıza tüm vergiler ödendiğinden %20'ye yakın bir kesinti yapacaklardır. Eğer şirketseniz ve verginizi kendiniz ödeyecekseniz tabi ki bu kesintiden muaf tutulursunuz.


12 yıl 3 ay önce eklendi

Doğu Akdeniz'de Yunanistan ne istiyor, Türkiye'nin Mavi Vatan'ı neresi? 2016 yılı haberleşme faturası en yüksek ilk 10 milletvekili Muhammed Mursi ve arkadaşlarına verilen idam kararı Bildiriye imza atan 1128 akademisyen hangi üniversitelerden Türkiye'nin Enerji'ye İhtiyacı ve Nükleer Enerji ile ilgili bilgiler Son dönemde Mısır'da yaşananlarla ilgili değerlendirmeler Web sitenizden nasıl para kazanırsınız? Sırp kasabı beraat etti, Boşnaklar şokta Çipli pasaport ihalesi Fransız firmasından alındı Bruce Fein tarafından ABD'de hazırlanan Ermeni'ler hakkındaki ŞOK rapor Bu kelimenin Türkçesi var, onu kullanın Yıllar önce bir Milli Eğitim Bakanın Gerçek hikayesi Öğretmenden öğrencisine büyük ders Hollanda: Srebrenitsa katliamından sorumluyuz Rus silah şirketlerinde bayram havası Türkiye'nin dış borcu ve güncel bir analiz Birand'ın Doğruları Dobra Dobra Açıklamasını Alkışlıyorum İnternete filtrede geri adım yok Borsayı 7 bin 600 yabancı kontrol ediyor!
1
2
3
4
5
6
7
8