Rüyada aynaya bakmak

Rüyada aynaya bakmak

Aynaya ya da su yüzüne bakarak kendi yüzünü görmek evlenmeye ya da çocuğa; Aynaya bakıp bir şey görmemek hayal kurmaya; Aynanın güzelliği kadının güzelliğine; kırılması kadının ölümüne; çirkinliği çirkin kadın veya erkeğe; Temiz aynaya sevinçle bakmak sıkıntıdan kurtulmaya; Gümüş ayna mihnet, altın ayna dince güzelliğe; Kirli ve lekeli ayna kalbin bu hallerine; Kadının aynada kendini erkek suretinde görmesi oğul evladına, kız siması ile görmesi kız çocuğuna elalet eder. Ayna bazen yolculuğa çıkılacağını belirtir.

Rüyada aynaya bakmanın diğer tabirleri

Rüyada ayna görmek, hayal ve gururdur. Bazı tabirciler, ayna kadındır, dediler. Bir kimse rüyada aynaya veya suya ya da başka bir seye baksa ve orada kendi suretini görse, o kimsenin renk ve sanatında kendisine benzeyen bir çocuğu doğar.

Rüyada aynaya baktığını gören kimse, evlenir. Eğer eşi kaybolmuşsa yanına gelir. Eğer rüya sahibi Cumhurbaşkanı ve vali ise, vazifesinden alınır.

Rüyada gümüş aynaya bakan kimsenin şöhret ve makamı elden gider.

Aynanın kırıldığını gören kimsenin, hanımı ölür.

Aynaya bakarak orada bir genç gören kimse, bulunduğu yerde otoritesine veya ticaretine veya diğer şeylere düşman olan birisini görür. Orada yaşlı bir kişi görürse, o kimse bulunduğu yerde kendisine dost olan birisini görür.

Bazı tabirciler, rüyada gümüşlü bir aynaya baktığını gören kimse, sıkıntı, keder ve korkuya düşer dediler. Altın ayna dince kuvvet, zenginlik ve vazifeden atıldıktan sonra yeniden işe girmektir. Hasta olan bir kimsenin rüyada aynaya bakması, onun öleceğine işaret eder.

Ayna yolculuğa ve aynada görülenle ilişkili bir hamileliğe işaret eder. Şöyle ki, aynada görülen kadın ise, bazen o, dişi bir çocuk, erkekse, erkek bir çocuk olur.

Bir erkek rüyada aynaya baksa ve kendisini başka bir şekilde görse, o kimse malca zarar eder, aklı noksanlasın Rüyada, kendisini aynada bir kadın şeklinde gören kimsenin, bir kızı olur, bekar ise evlenir.

Rüyada kendisini aynada gören kadın hamile ise karnındaki çocuk kendisine benzeyen bir kız çocuğudur. Eğer hamile değilse, kocası bir hanımla daha evlenir. Gördüğü kadın onun kumaşı olur.

Hapiste bulunan bir kimse rüyada kendi yüzünü görse hapislikten kurtulur.

Aynanın kırıldığını görmek, rüya sahibinin hanımının ölmesine işarettir.9 yıl 8 ay önce eklendi

Rüyada beddua etmek Rüyada bacak görmek Rüyada at (beygir) görmek Rüyada alkol görmek, rüyada alkol almak Rüyada kel olmak Rüyada ayakkabı kaybetmek Rüyada ev görmek Rüyada böğürtlen görmek Rüyada erkek görmek Rüyada kadın görmek Rüyada evin yıkılması Rüyada gusül abdesti almak Rüyada çocuk kaybetmenin anlamı Rüyada tacize uğramak Rüyada hasta görmek ne anlama gelir? Rüyada aynaya bakmak Rüyada sevdiği kişiyi görmek Rüya yorumları, rüya tabirleri
1
2
3
4