Bulgaristan'da İsrailli turistleri taşıyan otobüste patlama: 7 ölü

Bulgaristan'da İsrailli turistleri taşıyan otobüste patlama: 7 ölü

Bulgaristan'ın Burgaz şehrindeki havaalanında İsrailli turistleri taşıyan otobüste meydana gelen patlama sonucu ölü sayısının 7'ye yükseldiği bildirildi.

İsrail'in Haaretz gazetesi, Burgaz'daki patlamada ölü sayısının 7'ye yükseldiğini duyurdu. İsrailli turistleri taşıyan otobüste, terminaller arasından geçiş yaparken patlama meydana geldiği belirtilmişti.

İsrail Dışişleri Bakanlığı patlamayı doğrularken, olayın terör saldırısı olup olmadığının ise henüz bilinmediğini açıkladı.

Bulgaristan İçişleri Bakanı: Patlama planlı saldırıdır

Bulgaristan İçişleri Bakanı Tsvetan Gentchev Tsvetanov, Burgaz şehrinde İsrailli turistlerin otobüsünde meydana gelen patlamanın planlı bir saldırı olduğunu ifade etti.

İsrail, saldırının ardında İran'ın olduğuna inanıyor

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Bulgaristan'da İsrailli turistleri taşıyan otobüse düzenlenen saldırının ardında İran olduğuna inandıklarını ve sert bir şekilde karşılık vereceklerini söyledi.

Başbakan Netanyahu, Burgaz kentinde meydana gelen patlamada "tüm işaretlerin İran'ı gösterdiğini" söyledi.

Netanyahu ayrıca saldırının Hindistan, Gürcistan, Tayland, Kenya ve Kıbrıs'ta düzenlenen saldırılarla benzer olduğunu ifade etti.

Başbakan Netanyahu, "İran'ın terör saldırısı tüm dünyaya yayılıyor ve İsrail bu teröre sert bir şekilde tepki gösterecektir" ifadelerini kullandı.


12 yıl 10 ay önce eklendi

Uzun vadeli siyaset oyunları hakkında... 5 Temmuz 93… Başbağlar Cemaat abilerinden Fethullah Gülen'e Açık Mektup Bireysel Emeklilik Sistemi ve %25 Devlet Katkısı Hükümet, Başbakan, Cumhurbaşkanı hakkında yalan haberler, manipülasyonlar Dingoların bilim dünyasından acıklı haberler Knockout.js teknolojisi nedir, Knockoutjs ne işe yarar? Bulgaristan'da İsrailli turistleri taşıyan otobüste patlama: 7 ölü ABD'de beyazlar 'azınlığa düşüyor' Bulgar devine Türk talip 2.5 milyar dolarlık robot! Yunanistan'ın AB'ye alınması siyasi karardı! Bulgaristan'ın ilk Müslüman cumhurbaşkanı adayı Gül'ün Türkçe ısrarı Bulgarları kızdırdı İngiltere'de 18 yaşın altındakiler için Porno yasaklanıyor! Türkiye Cumhuriyeti tarafından Bulgaristan'daki öğrencilere verilen yükseköğretim bursları Bulgaristan'da caminin sesi kısıldı M. Ali Birand'tan darbecilik özeleştirisi Japonya ve Enerji: Peki Ya Alternatifi Ne? Dolar neden sürekli yükseliyor, dolar konusunda ne hata yapıyoruz?
1
2
3
4
5
6
7
8