Bulgaristan'la ticaret 10 milyara çıkarılacak

Bulgaristan'la ticaret 10 milyara çıkarılacak

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye ile Bulgaristan arasındaki ticaret hacminde ilk hedefin 5 milyar dolar olması, daha sonra süratle 10 milyar dolara çıkılması gerektiğini ve iki ülke arasında bu potansiyelin bulunduğunu söyledi.

Gül, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Georgi Pırvanov ile Sofya'da konakladığı Sheraton Oteli'nde Türkiye-Bulgaristan İş Forumu'na katılarak, iş adamlarına hitap etti. Gül, Türkiye ve Bulgaristan'da ilişkileri geliştirmek için güçlü irade bulunduğunu ve aklın yolunun da bu olduğunu belirtti.

TOBB'dan trafik ve vize şikayeti

TOBB ve DEİK Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da Bulgaristan'da 26 bin Türk şirketinin 700 milyon avroluk yatırımı bulunduğunu, Türk firmalarının 1.1 milyar dolarlık proje tamamladığını belirtti. Hisarcıklıoğlu, anlaşma imzalanmasını beklediklerini kaydetti. Hisarcıklıoğlu, Bulgaristan'da Türk taşımacılara kesilen trafik cezalalarının maliyetleri artırdığını da belirtti. Kolaylık istediklerini dile getiren Hisarcıklıoğlu, vize almadaki zorluklarda da kolaylık gösterilmesini istedi.

Kaynak: Haber 10


11 yıl 9 ay önce eklendi

Prof. Dr. Özgür Demirtaş'a Türkiye ekonomisi hakkında mektup Cumhurbaşkanlığı sistemine neden EVET demelisiniz? Avusturya'nın Wiener Neustadt şehrinde Türk bayrağı asma yasağı Polis silahı gencin başına dayayarak gözaltına aldı haberi Finans piyasalarında kullanılan A-book, B-book, C-book ne demektir? İstanbul'da ev almalı mıyım? Atatürkçülüğün Türk Toplumu İçin Önemi Akıllı telefon bağımlısı mısınız? Borsaya giren Facebook'un hedefi 100 milyar dolar Kore devinden gazilerimize vefa! Dinozorlardan bile eski kertenkele izi bulundu Uzayda teorileri altüst eden enerji İsrail, Türkiye'yi kuşatma provası yapıyor Bulgaristan'la ticaret 10 milyara çıkarılacak Libya'da NATO'nun sivil bölgelere saldırısında 15 kişi öldü Türk Telekom, işte özel sektörün farkı Kudüs olayına iki farklı bakış açısı, gene Davutoğlu Bilimsel makale yazma kılavuzu Cari Açık Nedir? Ülkemizce eğitim dili TÜRKÇE olmalıdır; çünkü
1
2
3
4
5
6
7
8