Profesörden tavsiye: Bu yağmurlarda ıslanın (ilginç)!

Profesörden tavsiye: Bu yağmurlarda ıslanın (ilginç)!

Hacettepe Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemal Saydam, son dönemde Türkiye genelinde görülen yağmurların Sahra Çölü tozlarından kaynaklandığını ve bereketin göstergesi olduğunu belirterek, vatandaşlara bu yağmurda dışarı çıkarak ıslanması tavsiyesinde bulundu.

AA muhabirine bilgi veren Prof. Dr. Saydam, son dönemde yağan yağmurların bereket göstergesi olduğunu ifade etti.

Son dönem yağışlarının arkasında Sahra Çölü tozlarının bulunduğunu anlatan Saydam, "Bu yağışların bereketli olmasını bu tozlar yapıyor. Bu nedenle her yer bereket dolacak. Ürünler artacak, barajlar dolacak" açıklamasında bulundu.

Yağışları "normal mevsim yağışları" olarak değerlendiren Saydam, iklim değişikliği açıklamalarının da yersiz olduğunu söyledi.

Vatandaşlara "Çıksınlar, bu yağmurda ıslansınlar" önerisinde bulunan Saydam, bu önerinin Kur'an-ı Kerim'de de yer aldığını belirtti.

HÜ Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saydam, şöyle konuştu:

"Yağışlarla birlikte, hem demir, hem mangan, hem çinko, diğer elementler ve de en önemlisi aminoasitler yağıyor. Amino asitler de proteinin temel taşı. Örneğin şu günlerde ülkemizde yağan yağmur bereketin ta kendisi. Bu yağmuru herkese tavsiye ediyoruz. Bu yağmurun bekletilmeden içilmesi gerekiyor. 'Bu yağmuru bekletelim, kaynatalım da içelim. İçinde kir pis vardır' dendiğinde o zaman şişe suyu ile hiç bir farkı kalmıyor. Bu yağmurlarda, yağmur suyunu hiç bekletmeden içmek ve yağmur altında durmak önemli. Gökten yağan vitamin bile denilebilir."

Prof. Dr. Saydam, "Havadan Tozdan" kitabında, bu yağışların neden ve nasıl "bereketli" sıfatını kazandığını adım adım anlattığını sözlerine ekledi.

AA


12 yıl 1 ay önce eklendi

En doğru yemek saatleri Migren Nedir, Migrenin Belirtileri ve Tedavisi Kulak Çınlaması Sağlıklı zayıflamanın kuralları Bebeğin suyunun normalden az olması Temel cimnastik duruşları, resimli jimnastik duruşları Enzim nedir, enzimlerin görevleri nelerdir Mantar Zehirlenmesi, Belirtileri ve Tedavisi Göz altı morlukları için neler yapılabilir? Şifalı Bitkiler, A Harfi ile başlayan şifalı bitkiler 2 Spor yaralanmalarında yapılacak ilk yardım uygulamaları Böbrek Yetmezliği: Üremi, Böbrek Hastalıklarının Belirti ve Bulguları Adet ağrıları nasıl geçer, adet sancısına ne iyi gelir? İshal tedavisi, ishali ne keser Böbrek hastalığı nedir ve böbrek hastalıklarının belirtileri nelerdir? Sigara ve alkol kullanmanın zararları Yeni doğan bebeğin bakımı nasıl yapılmalıdır? Profesörden tavsiye: Bu yağmurlarda ıslanın (ilginç)! B1 vitamini hangi besinlerde bulunur Türkiye'de Uyuşturucu Sorunu ve Uyuşturucu Belası
1
2
3
4
5
6
7