Türksat 4A kanal frekans ayarları

türksat 4a frekans ayarlarıTürksat 4A kanal frekans ayarlarının nasıl yapılacağını, şebeke taraması yapılacak frekans, sembol oranı ve polarizasyon bilgilerini sayfamızda bulabilirsiniz.

18 Eylül 2014'ten itibaren uydu yayınlarını izleyememeye başladıysanız, aşağıda verilen bilgilerden yararlanarak Türksat 4A ayarlarınızı nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Türksat 4A haberleşme uydusu, 42° Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

Turksat A.Ş. halen 429 olan televizyon kanalı sayısının 500'e yaklaşacağını açıkladı. Kullanıcıların ayarlamalı Türksat Kanal Güncelleme Sistemi ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyeceği, yüksek çözünürlüklü HD (High-Definition) yayınların ancak uygun cihazlarla mümkün olabileceği belirtildi.

Elinizde Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları varsa bu işlem otomatik olarak yapılacaktır. TKGS uyumlu uydu alıcılarının listesine, http://www.turksat.com.tr/tr/turksat-kanal-guncelleme-sistemi adresinden ulaşabilirsiniz.

Diğer uydu alıcıları için

- 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ ya da

- 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6

değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılarak işlem tamamlanabilir.

Türksat 4A Şebeke Taraması Frekans Ayarları

Frekans : 11844 MHz
Polarizasyon : Dikey – V – (Vertical)
Sembol oranı (Symbol Rate) : 2222 Ksymb FEC: 3/4

Frekans : 11747 MHz
Polarizasyon : Yatay -H – (Horizontal)
Sembol oranı (Symbol Rate) : 27500 Ksymb FEC: 5/6

KANAL KANAL TÜRKSAT 4A FREKANS LİSTESİ


3 yıl 4 ay önce eklendi

Din nedir? Klasik gitar notaları Kütüphaneler haftası ile ilgili şiirler 1.5 hp 380 volt trifaz motora kaç amper otomat sigorta gereklidir? Dünyaca ünlü bilim adamlarımız ve sanatçılarımız Sektörlere göre elektrik tüketimi İnternetten para kazanma Türkiye'de Medya Sahipleri 2015 Mevlid Kandili ne zaman Mide yanmasına ne iyi gelir? Türksat 4A kanal frekans ayarları Aşık Edebiyatı Nazım Türleri Hoşgörüyle ilgili Atasözleri ve Güzel Sözler Işık Yılı Nedir? Işık Yılı Kaç Km, Işık Hızı kaç kilometredir? İnsanlığa hizmet veren Türk büyükleri hangi konuda hizmet vermiştir Türkçe'nin anadil olarak konuşulduğu bölgeler Brachistochrone Problemi İşletim sistemi nedir, ne işe yarar? Bilgisayara Şifre Nasıl Konulur Nuri Demirağ kimdir? Youtube girme, youtube giriş DNS