Hayvanlar hakkında bilgiler, hayvanlar dünyası ile ilgili bilgiler

Hayvanlar hakkında bilgiHayvanlar biyolojik sınıflandırmada Metazoa ya da hayvanlar alemi olarak bilinen büyük canlılar grubudur. Genellikle çevrelerine uyum sağlayan ve diğer canlılarla beslenen çok hücreliler alemidir. Vücutları, embriyonun bazımetamorfozlar geçirmesiyle gelişir. Ökaryotik çok hücreli organizmalardır. Genellikle yer değiştirerek hareket eden, organik maddelerle beslenen, içgüdüleriyle hareket eden akıldan yoksun canlılar. Bugün bir milyona yakın hayvan türü bilinmektedir. Amip gibi gözle görülemeyecek kadar küçüklerinin yanı sıra fil ve balina gibi dev yapılı olanları da mevcuttur. Çevremizde hergün kaşılaştığımız kedi,köpek,at ve kuşlar, hep omurgalı canlılardır.

Hayvanlarla ilgili bilgilerİlim adamları bir milyona yakın hayvan çeşidi keşfetmişler ve daha da yenileri keşfedilmektedir. Hayvanların sayıları da türden türe değişir. Hayvanlar hemen hemen dünyanın her yerine yayılmışlardır. Kutuplardaki buzullardan ekvator bölgelerine, basıncın insanın dayanamayacağı kadar yüksek olduğu okyanus diplerinden atmosfer yoğunluğunun çok az olduğu yüksek dağların zirvelerine kadar her yerde yaşarlar.

Hayvanlar Alemi, Hayvanların Sınıflandırılması

Hayvanlar ile ilgili bilgiler1. Omurgalilar

a. Memeliler
b. Kuslar
c. Sürüngenler
d. Amfibyumlar
e. Baliklar

2. Eklembacaklilar

a. Böcekler
b. Örümcekler
c. Çok ayaklilar
d. Kabuklular

3. Yumusakçalar

a. Kafadanbacaklilar
b. Karindanbacaklilar
c. Yassi solungaçlilar

Hayvanlar dünyası4. Derisidikenliler

a. Denizkestaneleri
b. Denizyildizlari
c. Yilanyildizlari
d. Denizhiyarlari
e. Denizlaleleri

5. Solucanlar

6. Selentereler (Sölentereler)

7. Süngerler

8. Bir Hücreliler

a. Kökbacaklilar
b. Kamçililar
c. Haslamlilar
d. Sporlular

Hayvanlar ile ilgili ilginç bilgiler, en ilginç hayvanlar
Yırtıcı hayvanlar hakkında ilginç bilgiler


1 yıl 6 ay önce eklendi

Sanat Felsefesi (Estetik) Utangaçlık Nasıl Yenilir? Thomas Edison Hayatı Orucu bozan şeyler nelerdir? Sadece Aptallar 8 Saat Uyur Kitap Özeti, Erdal Demirkıran Minyatür nedir, Minyatür sanatının tarihçesi Dümen kırmak deyiminin anlamı Ailemize karşı görevlerimiz nelerdir İnceltme / Düzeltme İşareti Kaldırıldı mı? Düzeltme İşaretinin Kullanım Yerleri Ülkemizde ve dünyada ilk televizyon yayınları ne zaman başladı İnternette Reklamlar Nasıl Fiyatlandırılır? (CPM, CPC, CPL, CPA) Farklı dillerde SENİ SEVİYORUM demek Elektriği Kim Buldu? Yoğurdun Faydaları Diplomat olmak isteyen gençler dikkat Rüya yorumları, rüya tabirleri Güvercin alıştırma, güvercinler nasıl alıştırılır ve eğitilir? Çinli Bambu Ağacı En hızlı, uygun fiyatlı ve güncel bilgisayar, Ekim 2012 Hayvanlar hakkında bilgiler, hayvanlar dünyası ile ilgili bilgiler GGG - 3G Nedir ?
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16