Hayvanlar hakkında bilgiler, hayvanlar dünyası ile ilgili bilgiler

Hayvanlar hakkında bilgiHayvanlar biyolojik sınıflandırmada Metazoa ya da hayvanlar alemi olarak bilinen büyük canlılar grubudur. Genellikle çevrelerine uyum sağlayan ve diğer canlılarla beslenen çok hücreliler alemidir. Vücutları, embriyonun bazımetamorfozlar geçirmesiyle gelişir. Ökaryotik çok hücreli organizmalardır. Genellikle yer değiştirerek hareket eden, organik maddelerle beslenen, içgüdüleriyle hareket eden akıldan yoksun canlılar. Bugün bir milyona yakın hayvan türü bilinmektedir. Amip gibi gözle görülemeyecek kadar küçüklerinin yanı sıra fil ve balina gibi dev yapılı olanları da mevcuttur. Çevremizde hergün kaşılaştığımız kedi,köpek,at ve kuşlar, hep omurgalı canlılardır.

Hayvanlarla ilgili bilgilerİlim adamları bir milyona yakın hayvan çeşidi keşfetmişler ve daha da yenileri keşfedilmektedir. Hayvanların sayıları da türden türe değişir. Hayvanlar hemen hemen dünyanın her yerine yayılmışlardır. Kutuplardaki buzullardan ekvator bölgelerine, basıncın insanın dayanamayacağı kadar yüksek olduğu okyanus diplerinden atmosfer yoğunluğunun çok az olduğu yüksek dağların zirvelerine kadar her yerde yaşarlar.

Hayvanlar Alemi, Hayvanların Sınıflandırılması

Hayvanlar ile ilgili bilgiler1. Omurgalilar

a. Memeliler
b. Kuslar
c. Sürüngenler
d. Amfibyumlar
e. Baliklar

2. Eklembacaklilar

a. Böcekler
b. Örümcekler
c. Çok ayaklilar
d. Kabuklular

3. Yumusakçalar

a. Kafadanbacaklilar
b. Karindanbacaklilar
c. Yassi solungaçlilar

Hayvanlar dünyası4. Derisidikenliler

a. Denizkestaneleri
b. Denizyildizlari
c. Yilanyildizlari
d. Denizhiyarlari
e. Denizlaleleri

5. Solucanlar

6. Selentereler (Sölentereler)

7. Süngerler

8. Bir Hücreliler

a. Kökbacaklilar
b. Kamçililar
c. Haslamlilar
d. Sporlular

Hayvanlar ile ilgili ilginç bilgiler, en ilginç hayvanlar
Yırtıcı hayvanlar hakkında ilginç bilgiler


loading...

2 yıl 3 ay önce eklendi

Türkiye'de Yıllara göre Bitkisel Üretim İstatistikleri 2015 Aşure günü tarihi Kendisini ısıtarak kanseri yenen doktor! Dünyadaki farklı ırklar Mehmet Akif Ersoy Hayatı Özdeyişler (Vecizeler) Divan Edebiyatının Genel Özellikleri Alnı açık yüzü ak olmak deyiminin anlamı Yeni başlayanlar için namaz kılmayı öğrenme İnceltme / Düzeltme İşareti Kaldırıldı mı? Düzeltme İşaretinin Kullanım Yerleri Astronomi ile uğraşan ünlü bilim adamları ve hayatları Silgi nasıl yapılır Türkçe'nin anadil olarak konuşulduğu bölgeler Naim Süleyman oğlu kimdir, hayatı, biyografisi, rekorları Engellilerin Toplumla Bütünleşmelerinin Önündeki Engeller Nelerdir? Programsız dosya şifreleme nasıl yapılır? Akvaryum Balık Türleri, Akvaryum Balıklarının İsimleri ve Özellikleri Taso nedir, Nasıl oynanır? Taso Resimleri Quick Sort (Hızlı Sıralama) Algoritması Hayvanlar hakkında bilgiler, hayvanlar dünyası ile ilgili bilgiler Einstein alan denklemleri
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17