Hayvanlar hakkında bilgiler, hayvanlar dünyası ile ilgili bilgiler

Hayvanlar hakkında bilgiHayvanlar biyolojik sınıflandırmada Metazoa ya da hayvanlar alemi olarak bilinen büyük canlılar grubudur. Genellikle çevrelerine uyum sağlayan ve diğer canlılarla beslenen çok hücreliler alemidir. Vücutları, embriyonun bazımetamorfozlar geçirmesiyle gelişir. Ökaryotik çok hücreli organizmalardır. Genellikle yer değiştirerek hareket eden, organik maddelerle beslenen, içgüdüleriyle hareket eden akıldan yoksun canlılar. Bugün bir milyona yakın hayvan türü bilinmektedir. Amip gibi gözle görülemeyecek kadar küçüklerinin yanı sıra fil ve balina gibi dev yapılı olanları da mevcuttur. Çevremizde hergün kaşılaştığımız kedi,köpek,at ve kuşlar, hep omurgalı canlılardır.

Hayvanlarla ilgili bilgilerİlim adamları bir milyona yakın hayvan çeşidi keşfetmişler ve daha da yenileri keşfedilmektedir. Hayvanların sayıları da türden türe değişir. Hayvanlar hemen hemen dünyanın her yerine yayılmışlardır. Kutuplardaki buzullardan ekvator bölgelerine, basıncın insanın dayanamayacağı kadar yüksek olduğu okyanus diplerinden atmosfer yoğunluğunun çok az olduğu yüksek dağların zirvelerine kadar her yerde yaşarlar.

Hayvanlar Alemi, Hayvanların Sınıflandırılması

Hayvanlar ile ilgili bilgiler1. Omurgalilar

a. Memeliler
b. Kuslar
c. Sürüngenler
d. Amfibyumlar
e. Baliklar

2. Eklembacaklilar

a. Böcekler
b. Örümcekler
c. Çok ayaklilar
d. Kabuklular

3. Yumusakçalar

a. Kafadanbacaklilar
b. Karindanbacaklilar
c. Yassi solungaçlilar

Hayvanlar dünyası4. Derisidikenliler

a. Denizkestaneleri
b. Denizyildizlari
c. Yilanyildizlari
d. Denizhiyarlari
e. Denizlaleleri

5. Solucanlar

6. Selentereler (Sölentereler)

7. Süngerler

8. Bir Hücreliler

a. Kökbacaklilar
b. Kamçililar
c. Haslamlilar
d. Sporlular

Hayvanlar ile ilgili ilginç bilgiler, en ilginç hayvanlar
Yırtıcı hayvanlar hakkında ilginç bilgiler


1 yıl 5 ay önce eklendi

Marilyn Monroe Kimdir, Marilyn Monroe'nun Hayatı (1926 - 1962) Dünya Edebiyatındaki Ünlü Romanlar ve Özetleri Minyatür nedir, Minyatür sanatının tarihçesi Alnı açık yüzü ak olmak deyiminin anlamı Çiçek İsimlerinin Anlamları Türk vatandaşlığının evlat edinme ve seçme hakkı ile kazanılması Klavye Kısayolları Aile içi kalıtsal hastalıklar nelerdir? Matbaayı Kim Buldu, Matbaanın icadı Pi Sayısı Nerelerde Kullanılır Elektriği Kim Buldu? Brachistochrone Problemi Hidrojen bombası, atom bombasından farkı ve gücü İnternet Hızı Arttırma, ADSL Hızı Yükseltme İngiltere Vizesi, İngiltere Turistlik Vize DNS nedir, Open DNS 2014 IP Adresleri Rüya Yorumları, Rüyada Erkek Cinsel Organı Görmek "Milli Ruh": Turgut Özal döneminde yaşanmış bir olay Hayvanlar hakkında bilgiler, hayvanlar dünyası ile ilgili bilgiler Kavramsal Radyo, Cognitive Radio
14
13
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1