Hayvanlar hakkında bilgiler, hayvanlar dünyası ile ilgili bilgiler

Hayvanlar hakkında bilgiHayvanlar biyolojik sınıflandırmada Metazoa ya da hayvanlar alemi olarak bilinen büyük canlılar grubudur. Genellikle çevrelerine uyum sağlayan ve diğer canlılarla beslenen çok hücreliler alemidir. Vücutları, embriyonun bazımetamorfozlar geçirmesiyle gelişir. Ökaryotik çok hücreli organizmalardır. Genellikle yer değiştirerek hareket eden, organik maddelerle beslenen, içgüdüleriyle hareket eden akıldan yoksun canlılar. Bugün bir milyona yakın hayvan türü bilinmektedir. Amip gibi gözle görülemeyecek kadar küçüklerinin yanı sıra fil ve balina gibi dev yapılı olanları da mevcuttur. Çevremizde hergün kaşılaştığımız kedi,köpek,at ve kuşlar, hep omurgalı canlılardır.

Hayvanlarla ilgili bilgilerİlim adamları bir milyona yakın hayvan çeşidi keşfetmişler ve daha da yenileri keşfedilmektedir. Hayvanların sayıları da türden türe değişir. Hayvanlar hemen hemen dünyanın her yerine yayılmışlardır. Kutuplardaki buzullardan ekvator bölgelerine, basıncın insanın dayanamayacağı kadar yüksek olduğu okyanus diplerinden atmosfer yoğunluğunun çok az olduğu yüksek dağların zirvelerine kadar her yerde yaşarlar.

Hayvanlar Alemi, Hayvanların Sınıflandırılması

Hayvanlar ile ilgili bilgiler1. Omurgalilar

a. Memeliler
b. Kuslar
c. Sürüngenler
d. Amfibyumlar
e. Baliklar

2. Eklembacaklilar

a. Böcekler
b. Örümcekler
c. Çok ayaklilar
d. Kabuklular

3. Yumusakçalar

a. Kafadanbacaklilar
b. Karindanbacaklilar
c. Yassi solungaçlilar

Hayvanlar dünyası4. Derisidikenliler

a. Denizkestaneleri
b. Denizyildizlari
c. Yilanyildizlari
d. Denizhiyarlari
e. Denizlaleleri

5. Solucanlar

6. Selentereler (Sölentereler)

7. Süngerler

8. Bir Hücreliler

a. Kökbacaklilar
b. Kamçililar
c. Haslamlilar
d. Sporlular

Hayvanlar ile ilgili ilginç bilgiler, en ilginç hayvanlar
Yırtıcı hayvanlar hakkında ilginç bilgiler


3 yıl 9 ay önce eklendi

Dünyaca ünlü bilim adamlarımız ve sanatçılarımız BBC fikirlerini paylaşmak için 'darbe yanlıları'nı arıyor Ramazan hakkında peygamber efendimizin sözleri Direnç Renk Kodları Eski Yunan mitolojisinde tanrı ve tanrıça isimleri 2017 Ramazan Bayramı Tarihi Rönesans ve Reform Haraketleri Felsefe nedir, Felsefe neyi inceler? Atatürk'ün Söylediği Özlü Sözler Kündekari Sanatı Nedir? Spor ile ilgili Atasözleri Batıl inanç nedir? En çok bilinen batıl inançlar nelerdir? Göçmen kuşların isimleri, adları nelerdir? Göçmen Kuşlar Listesi Site Nasıl Kurulur? Enerji kaynaklarının çevreye olumlu etkileri Balın bilinmeyen faydaları, Balın faydaları nelerdir? Bilgisayarın tarihçesi, geçmişten günümüze bilgisayarlar Cennet Papağanı Türleri, Cennet Papağanı Cinsleri İllerin telefon alan kodları Hayvanlar hakkında bilgiler, hayvanlar dünyası ile ilgili bilgiler Miraç kandilini nasıl ihya edeceğiz?
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22