Hayvanlar hakkında bilgiler, hayvanlar dünyası ile ilgili bilgiler

Hayvanlar hakkında bilgiHayvanlar biyolojik sınıflandırmada Metazoa ya da hayvanlar alemi olarak bilinen büyük canlılar grubudur. Genellikle çevrelerine uyum sağlayan ve diğer canlılarla beslenen çok hücreliler alemidir. Vücutları, embriyonun bazımetamorfozlar geçirmesiyle gelişir. Ökaryotik çok hücreli organizmalardır. Genellikle yer değiştirerek hareket eden, organik maddelerle beslenen, içgüdüleriyle hareket eden akıldan yoksun canlılar. Bugün bir milyona yakın hayvan türü bilinmektedir. Amip gibi gözle görülemeyecek kadar küçüklerinin yanı sıra fil ve balina gibi dev yapılı olanları da mevcuttur. Çevremizde hergün kaşılaştığımız kedi,köpek,at ve kuşlar, hep omurgalı canlılardır.

Hayvanlarla ilgili bilgilerİlim adamları bir milyona yakın hayvan çeşidi keşfetmişler ve daha da yenileri keşfedilmektedir. Hayvanların sayıları da türden türe değişir. Hayvanlar hemen hemen dünyanın her yerine yayılmışlardır. Kutuplardaki buzullardan ekvator bölgelerine, basıncın insanın dayanamayacağı kadar yüksek olduğu okyanus diplerinden atmosfer yoğunluğunun çok az olduğu yüksek dağların zirvelerine kadar her yerde yaşarlar.

Hayvanlar Alemi, Hayvanların Sınıflandırılması

Hayvanlar ile ilgili bilgiler1. Omurgalilar

a. Memeliler
b. Kuslar
c. Sürüngenler
d. Amfibyumlar
e. Baliklar

2. Eklembacaklilar

a. Böcekler
b. Örümcekler
c. Çok ayaklilar
d. Kabuklular

3. Yumusakçalar

a. Kafadanbacaklilar
b. Karindanbacaklilar
c. Yassi solungaçlilar

Hayvanlar dünyası4. Derisidikenliler

a. Denizkestaneleri
b. Denizyildizlari
c. Yilanyildizlari
d. Denizhiyarlari
e. Denizlaleleri

5. Solucanlar

6. Selentereler (Sölentereler)

7. Süngerler

8. Bir Hücreliler

a. Kökbacaklilar
b. Kamçililar
c. Haslamlilar
d. Sporlular

Hayvanlar ile ilgili ilginç bilgiler, en ilginç hayvanlar
Yırtıcı hayvanlar hakkında ilginç bilgiler


1 yıl önce eklendi

Türk vatandaşlığının evlat edinme ve seçme hakkı ile kazanılması Okey nasıl oynanır ve okey kuralları nelerdir? MySQL ile ilgili birkaç yararlı komut Genetik Hastalıklar Nelerdir, Genetik ve Kalıtsal Hastalıklar Hangileridir? İnternette Reklamlar Nasıl Fiyatlandırılır? (CPM, CPC, CPL, CPA) Pi Sayısı Nerelerde Kullanılır Doğal Afetlerden Korunma Yolları Naim Süleyman oğlu kimdir, hayatı, biyografisi, rekorları Fizik yasalarını değiştirebilecek deney: Işık hızı aşıldı mı? Engelli olmak nedir, özürlülüer kanunu Cep telefonlarının SAR değerleri Bilgisayarın tarihçesi, geçmişten günümüze bilgisayarlar İşyerinde uykunuz gelirse ne yapmalısınız? Akvaryum Balık Türleri, Akvaryum Balıklarının İsimleri ve Özellikleri Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanları Süryaniler kimdir, nereden gelmişlerdir? Rüya Yorumları, Rüyada Kadın Cinsel Organı Görmek Enerji İçeceği, enerji içecekleri Hayvanlarla ilgili bilgiler, hayvanlar hakkında bilgiler Hayvanlar hakkında bilgiler, hayvanlar dünyası ile ilgili bilgiler Linux Terminal'de (Komut Satırı'nda) For Döngüsü AJAX + PHP Kullanımına Basit Bir Örnek
9
8
7
6
5
4
3
2
1