Hayvanlar hakkında bilgiler, hayvanlar dünyası ile ilgili bilgiler

Hayvanlar hakkında bilgiHayvanlar biyolojik sınıflandırmada Metazoa ya da hayvanlar alemi olarak bilinen büyük canlılar grubudur. Genellikle çevrelerine uyum sağlayan ve diğer canlılarla beslenen çok hücreliler alemidir. Vücutları, embriyonun bazımetamorfozlar geçirmesiyle gelişir. Ökaryotik çok hücreli organizmalardır. Genellikle yer değiştirerek hareket eden, organik maddelerle beslenen, içgüdüleriyle hareket eden akıldan yoksun canlılar. Bugün bir milyona yakın hayvan türü bilinmektedir. Amip gibi gözle görülemeyecek kadar küçüklerinin yanı sıra fil ve balina gibi dev yapılı olanları da mevcuttur. Çevremizde hergün kaşılaştığımız kedi,köpek,at ve kuşlar, hep omurgalı canlılardır.

Hayvanlarla ilgili bilgilerİlim adamları bir milyona yakın hayvan çeşidi keşfetmişler ve daha da yenileri keşfedilmektedir. Hayvanların sayıları da türden türe değişir. Hayvanlar hemen hemen dünyanın her yerine yayılmışlardır. Kutuplardaki buzullardan ekvator bölgelerine, basıncın insanın dayanamayacağı kadar yüksek olduğu okyanus diplerinden atmosfer yoğunluğunun çok az olduğu yüksek dağların zirvelerine kadar her yerde yaşarlar.

Hayvanlar Alemi, Hayvanların Sınıflandırılması

Hayvanlar ile ilgili bilgiler1. Omurgalilar

a. Memeliler
b. Kuslar
c. Sürüngenler
d. Amfibyumlar
e. Baliklar

2. Eklembacaklilar

a. Böcekler
b. Örümcekler
c. Çok ayaklilar
d. Kabuklular

3. Yumusakçalar

a. Kafadanbacaklilar
b. Karindanbacaklilar
c. Yassi solungaçlilar

Hayvanlar dünyası4. Derisidikenliler

a. Denizkestaneleri
b. Denizyildizlari
c. Yilanyildizlari
d. Denizhiyarlari
e. Denizlaleleri

5. Solucanlar

6. Selentereler (Sölentereler)

7. Süngerler

8. Bir Hücreliler

a. Kökbacaklilar
b. Kamçililar
c. Haslamlilar
d. Sporlular

Hayvanlar ile ilgili ilginç bilgiler, en ilginç hayvanlar
Yırtıcı hayvanlar hakkında ilginç bilgiler


1 yıl 8 ay önce eklendi

2015 Kurban Bayramı Tarihi Farabi'nin Hayatı Dünyadaki farklı ırklar Dede Korkut Kafiyeli Sözler Anonim Halk Şiiri Nazım Biçimleri Güzel sanat dallarında kullanılan malzemeler ve özellikleri Hangi akarsu üzerinde hangi baraj var Türk vatandaşlığının evlat edinme ve seçme hakkı ile kazanılması Bir bardak kolanın dakika dakika zararları nelerdir? Tekerleğin icadı, Tekerleğin Bulunuşu Eritrosit Nedir, Eritrosit Ne Demek Olimpiyat bayrağındaki 5 halka neyi ifade eder Cebir'de denklem çözerken X harfi kullanılmasının temel sebebi Her eve bir baz istasyonu devri geliyor İnternet Hızı Arttırma, ADSL Hızı Yükseltme CON İsimli Klasörü Nasıl Oluştururum? Orgazm sırasında neler oluyor? En hızlı, uygun fiyatlı ve güncel bilgisayar, Ekim 2012 Hayvanlar hakkında bilgiler, hayvanlar dünyası ile ilgili bilgiler GGG - 3G Nedir ?
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16