Hayvanlar hakkında bilgiler, hayvanlar dünyası ile ilgili bilgiler, Bilgiler

Hayvanlar hakkında bilgiler, hayvanlar dünyası ile ilgili bilgiler

Hayvanlar hakkında bilgiHayvanlar biyolojik sınıflandırmada Metazoa ya da hayvanlar alemi olarak bilinen büyük canlılar grubudur. Genellikle çevrelerine uyum sağlayan ve diğer canlılarla beslenen çok hücreliler alemidir. Vücutları, embriyonun bazımetamorfozlar geçirmesiyle gelişir. Ökaryotik çok hücreli organizmalardır. Genellikle yer değiştirerek hareket eden, organik maddelerle beslenen, içgüdüleriyle hareket eden akıldan yoksun canlılar. Bugün bir milyona yakın hayvan türü bilinmektedir. Amip gibi gözle görülemeyecek kadar küçüklerinin yanı sıra fil ve balina gibi dev yapılı olanları da mevcuttur. Çevremizde hergün kaşılaştığımız kedi,köpek,at ve kuşlar, hep omurgalı canlılardır.

Hayvanlarla ilgili bilgilerİlim adamları bir milyona yakın hayvan çeşidi keşfetmişler ve daha da yenileri keşfedilmektedir. Hayvanların sayıları da türden türe değişir. Hayvanlar hemen hemen dünyanın her yerine yayılmışlardır. Kutuplardaki buzullardan ekvator bölgelerine, basıncın insanın dayanamayacağı kadar yüksek olduğu okyanus diplerinden atmosfer yoğunluğunun çok az olduğu yüksek dağların zirvelerine kadar her yerde yaşarlar.

Hayvanlar Alemi, Hayvanların Sınıflandırılması

Hayvanlar ile ilgili bilgiler1. Omurgalilar

a. Memeliler
b. Kuslar
c. Sürüngenler
d. Amfibyumlar
e. Baliklar

2. Eklembacaklilar

a. Böcekler
b. Örümcekler
c. Çok ayaklilar
d. Kabuklular

3. Yumusakçalar

a. Kafadanbacaklilar
b. Karindanbacaklilar
c. Yassi solungaçlilar

Hayvanlar dünyası4. Derisidikenliler

a. Denizkestaneleri
b. Denizyildizlari
c. Yilanyildizlari
d. Denizhiyarlari
e. Denizlaleleri

5. Solucanlar

6. Selentereler (Sölentereler)

7. Süngerler

8. Bir Hücreliler

a. Kökbacaklilar
b. Kamçililar
c. Haslamlilar
d. Sporlular

Hayvanlar ile ilgili ilginç bilgiler, en ilginç hayvanlar
Yırtıcı hayvanlar hakkında ilginç bilgiler


2 yıl 10 ay önce eklendi

Mevlid Kandili'nde nasıl ibadet etmeli, neler yapılmalı? Ülkelere göre yıllık karbondioksit salınımı değerleri 2015 Aşure günü tarihi Farabi'nin Hayatı Tarih Öncesi Çağlar Kadir Suresi, Türkçe Okunuşu ve Anlamı Sadece Aptallar 8 Saat Uyur Kitap Özeti, Erdal Demirkıran Pablo Picasso kimdir, Pablo Picasso'nun hayatı Güneş ile ilgili Atasözleri Uydunun icadı Klavye Kısayolları Tekerleğin icadı, Tekerleğin Bulunuşu Yetişkin bir insanda kaç litre kan bulunur Enerji kaynaklarının çevreye olumlu etkileri Yoğurdun Faydaları Erken Yaşta Evlenmenin Sakıncaları ve Zararları En acayip Türk batıl inançları Tüm uydu alıcıları için Biss Key girme işlemi Enerji İçeceği, enerji içecekleri Hayvanlar hakkında bilgiler, hayvanlar dünyası ile ilgili bilgiler AJAX + PHP Kullanımına Basit Bir Örnek
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18