Hayvanlar hakkında bilgiler, hayvanlar dünyası ile ilgili bilgiler

Hayvanlar hakkında bilgiHayvanlar biyolojik sınıflandırmada Metazoa ya da hayvanlar alemi olarak bilinen büyük canlılar grubudur. Genellikle çevrelerine uyum sağlayan ve diğer canlılarla beslenen çok hücreliler alemidir. Vücutları, embriyonun bazımetamorfozlar geçirmesiyle gelişir. Ökaryotik çok hücreli organizmalardır. Genellikle yer değiştirerek hareket eden, organik maddelerle beslenen, içgüdüleriyle hareket eden akıldan yoksun canlılar. Bugün bir milyona yakın hayvan türü bilinmektedir. Amip gibi gözle görülemeyecek kadar küçüklerinin yanı sıra fil ve balina gibi dev yapılı olanları da mevcuttur. Çevremizde hergün kaşılaştığımız kedi,köpek,at ve kuşlar, hep omurgalı canlılardır.

Hayvanlarla ilgili bilgilerİlim adamları bir milyona yakın hayvan çeşidi keşfetmişler ve daha da yenileri keşfedilmektedir. Hayvanların sayıları da türden türe değişir. Hayvanlar hemen hemen dünyanın her yerine yayılmışlardır. Kutuplardaki buzullardan ekvator bölgelerine, basıncın insanın dayanamayacağı kadar yüksek olduğu okyanus diplerinden atmosfer yoğunluğunun çok az olduğu yüksek dağların zirvelerine kadar her yerde yaşarlar.

Hayvanlar Alemi, Hayvanların Sınıflandırılması

Hayvanlar ile ilgili bilgiler1. Omurgalilar

a. Memeliler
b. Kuslar
c. Sürüngenler
d. Amfibyumlar
e. Baliklar

2. Eklembacaklilar

a. Böcekler
b. Örümcekler
c. Çok ayaklilar
d. Kabuklular

3. Yumusakçalar

a. Kafadanbacaklilar
b. Karindanbacaklilar
c. Yassi solungaçlilar

Hayvanlar dünyası4. Derisidikenliler

a. Denizkestaneleri
b. Denizyildizlari
c. Yilanyildizlari
d. Denizhiyarlari
e. Denizlaleleri

5. Solucanlar

6. Selentereler (Sölentereler)

7. Süngerler

8. Bir Hücreliler

a. Kökbacaklilar
b. Kamçililar
c. Haslamlilar
d. Sporlular

Hayvanlar ile ilgili ilginç bilgiler, en ilginç hayvanlar
Yırtıcı hayvanlar hakkında ilginç bilgiler


1 yıl 6 ay önce eklendi

Mide yanması nedir, mide yanması nasıl tedavi edilir? Psikanaliz Nedir? Psikanaliz Kuramı Alexander Graham Bell kimdir Sadece Aptallar 8 Saat Uyur Kitap Özeti, Erdal Demirkıran Mona Lisa Resminin Özellikleri Alnı açık yüzü ak olmak deyiminin anlamı Alfabetik çiçek isimleri Türk Vatandaşlığının Kazanılması, Doğumla Vatandaşlık Kazanma Kuşlar neden V şeklinde uçarlar? Tekerleğin icadı, Tekerleğin Bulunuşu Site Nasıl Kurulur? Maddelerin ayırt edici özellikleri Uzunluk ölçüleri nelerdir? Metrenin katları nelerdir? Engelli olmak nedir, özürlülüer kanunu Klavye ile yapılan şekiller ve Şekilli harfler Rüya Yorumları, Rüyada Altın Görmek Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanları Hamilelikte tercih edilen seks pozisyonları Vücudun Değişmeyen Matematiği Hayvanlar hakkında bilgiler, hayvanlar dünyası ile ilgili bilgiler Riemann Hipotezi
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15