Evdeki Rutubet Nasıl Giderilir

Rutubeti önleme yollarıBir çok insanın evinde rutubet vardır ve odalar pis pis kokar, bunu engellemenin bir çok yöntemi vardır.

Ev ve binaların duvarlarının kuzey tarafına bakan kısımlarının ısı geçişi sırasında tavanlarda bıraktığı su olayı rutubet demektir. İstenmeyen bir durumdur ve rahatsız edicidir. Rutubetin önüne geçmediğiniz zaman ilerleyerek küf, mantar yosun gibi oluşumlara neden olursunuz.

Rutubeti önlemek için yapmanız gerekenler

•   Rutübet yayılan kısımlarda boyalar dökülmeye başlamış ise ilk olarak bu bölgeleri bir eşya yardımı ile kazıyıp temizlemeniz gerekir. Daha sonrasında duvara 1.5 cm kadar kalınlıkta bir strafor yapıştırma harcını uygulayın

•   Duvaran yapıştırılan straforun üstünü kaplamak için mala kullanarak sıva harcını sürün

•   Sıva harcını duvara iyice sürdüyseniz straforu duvardan kaymaması için mala ile sıva filesi yapıştırmak gerekir.

•   Son kat yapılan sıva harcı iyice kuruyunca sıva esnasında oluşan hata ve fazlalıkları zımpara ile düzeltin sonra emiciliği az seviyeye indirmek için astar sürmeniz tavsiye olur.

•   Astar işlemide bittikten sonra rulo fırça yardımı ile duvar ya da tavanı boyayınız. Boya kuruduktan sonra ikinci kez üzerinden geçin.

Bu anlatılanları uygulayarak rutübeti önleminiz mümkündür.


3 yıl 2 ay önce eklendi

Cumhurbaşkanlığı sistemi için getirilen yeni anayasa maddeleri Türevin geometrik yorumu İngiliz Atasözleri, İngilizce Atasözleri ve Anlamları Cuma gününün önemi, Cuma günü niçin kutsaldır? Milyon, Milyar, Trilyon, Katrilyon, ... Eski Yunan mitolojisinde tanrı ve tanrıça isimleri Son kapattığınız TAB'ı yeniden açma kısayolu Mide yanması nedir, mide yanması nasıl tedavi edilir? Mehmet Akif Ersoy Hayatı Türk Edebiyatı Türleri ve Türk Edebiyatının Temsilcileri Ünlü Türk Ressamlar ve Ressamların İsimleri Evdeki Rutubet Nasıl Giderilir Kuşlar neden V şeklinde uçarlar? Uçağı Kim icat etti (Wright Kardeşler) Olimpiyat bayrağındaki 5 halka neyi ifade eder Twitter'a girmek için yapılması gerekenler Bilgisayarın tarihçesi, geçmişten günümüze bilgisayarlar Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanları Enerji İçeceği, enerji içecekleri Marifetname'de Karakter Analizi
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24