Evdeki Rutubet Nasıl Giderilir

Rutubeti önleme yollarıBir çok insanın evinde rutubet vardır ve odalar pis pis kokar, bunu engellemenin bir çok yöntemi vardır.

Ev ve binaların duvarlarının kuzey tarafına bakan kısımlarının ısı geçişi sırasında tavanlarda bıraktığı su olayı rutubet demektir. İstenmeyen bir durumdur ve rahatsız edicidir. Rutubetin önüne geçmediğiniz zaman ilerleyerek küf, mantar yosun gibi oluşumlara neden olursunuz.

Rutubeti önlemek için yapmanız gerekenler

•   Rutübet yayılan kısımlarda boyalar dökülmeye başlamış ise ilk olarak bu bölgeleri bir eşya yardımı ile kazıyıp temizlemeniz gerekir. Daha sonrasında duvara 1.5 cm kadar kalınlıkta bir strafor yapıştırma harcını uygulayın

•   Duvaran yapıştırılan straforun üstünü kaplamak için mala kullanarak sıva harcını sürün

•   Sıva harcını duvara iyice sürdüyseniz straforu duvardan kaymaması için mala ile sıva filesi yapıştırmak gerekir.

•   Son kat yapılan sıva harcı iyice kuruyunca sıva esnasında oluşan hata ve fazlalıkları zımpara ile düzeltin sonra emiciliği az seviyeye indirmek için astar sürmeniz tavsiye olur.

•   Astar işlemide bittikten sonra rulo fırça yardımı ile duvar ya da tavanı boyayınız. Boya kuruduktan sonra ikinci kez üzerinden geçin.

Bu anlatılanları uygulayarak rutübeti önleminiz mümkündür.


2 yıl 12 ay önce eklendi

Öğretmenler günü ile ilgili en güzel şiirler Yıllara göre Net Asgari Ücret ile Kaç Litre Benzin Alabilirsiniz? Youtube MP3 Dönüştürücü Bayrak ile ilgili şiirler Haçlı Seferleri, Haçlı Seferlerinin Sebepleri ve Sonuçları Cinler Hakkında Sorular ve Cevapları Siyaset Felsefesi Ünlü Matematikçiler ve Hayatları 1 Kadir Suresi, Türkçe Okunuşu ve Anlamı Divan Edebiyatı Nazım Biçimleri ve Türleri Ünlü ressamlar ve tuvalleri Evdeki Rutubet Nasıl Giderilir Bir bardak kolanın dakika dakika zararları nelerdir? Bisikleti kim icat etti Katı, sıvı ve gaz maddelerin özellikleri Brachistochrone Problemi Bir çocuk yetiştirmenin maliyeti ne kadar? CON İsimli Klasörü Nasıl Oluştururum? Depremin Büyüklüğü ve Şiddeti C / C++ Matris Çarpma Kodu ve Basit Hızlandırma Teknikleri İlginç PDF Dosyaları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23