Youtube girme, youtube giriş DNS

Youtube girme, youtube giriş DNS

Youtube'a girmek için yapmanız gerekenleri bu sayfada öğrenebilirsiniz. Sizlere dört farklı yoldan bahsedeceğim. İlki dns ayarlarını değiştirme yöntemi, ikincisi hosts dosyasını güncelleme yöntemi, üçüncüsü de proxy sitelerden yararlanarak yasaklı sitelere girme yöntemi ve son olarak VPN kullanarak yasaklanmış sitelere girme yöntemi.

Çoğu durumda, yalnızca DNS ayarlarını değiştirme işlemini yaparak youtube'a girme ile sorununuzu çözebilirsiniz. Bence en etkili çözüm yöntemi de bu.

Hadi bakalım 2-3 dakikada sorunu çözelim:

Açıklayacağımız bu dört yöntemden ilkinde; ağ ayarlarınıza girip DNS adresinizi değiştireceğiz.

Youtube'a girmek için DNS ayarlarını değiştirme

Sırasıyla aşağıda verilen adımlardan geçerek dns ayarlarını değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz:

Başlat (Start) / Kontrol Paneli (Control Panel) / Ağ ve İnternet (Network and Internet) / Ağ ve Paylaşım Merkezi (Network and Sharing Center) / Ağ Ayarlarını Değiştir (Change Adapter Settings) / Yerel Ağ Bağlantısı - Kablosuz Ağ Bağlantısı (Local Area Connection - Wireless Network Connection) , hangisini kullanıyorsanız ona sağ tıklayın / Özellikler (Properties) / (Internet Protocol Version 4 - IPv4) / Özellikler (Properties) / DNS sunucu adreslerini kullan (Use the following DNS server addresses)

Open DNS adresleri

208.67.220.220
208.67.222.222

veya (Public DNS adresleri)

4.2.2.1
4.2.2.2

veya (Google DNS adresleri)

8.8.4.4
8.8.8.8

veya (Safe DNS adresleri)

195.46.39.39
195.46.39.40

Açılan penceredeki alt kısımına yukarıda verilen ip adreslerini, aşağıdaki şekilde gösterildği gibi yazmanız yeterli olacaktır. Ardından Tamam, Tamam (OK, OK) diyerek pencereleri kapatıp işlemi onaylayabilirsiniz.

Tarayıcınızı (google chrome, firefox, internet explorer, safari, yandex browser, opera, vs.) kapatın ve bir süre sonra tekrar açtığınızda youtube ile ilgili sorununuz çözülmüş olacaktır. Artık youtube.com'a sorunsuz bir şekilde bağlanabilir ve ilgilendiğiniz videoları izleyebilirsiniz.

youtube girme, dns ayarlarını değiştirme

Hâlâ çalıştıramayan arkadaşlar, komut satırını açıp aşağıdaki komutu çalıştırarak dns adreslerini önbellekten temizleyebilirsiniz.

Türkçe komut satırını çalıştırma: Başlat / Donatılar / Komut Satırı
İngilizce komut satırını çalıştırma: Start / Accessories / Command Prompt

C:\Users\Beycan.Net> ipconfig /flushdns

Yine de giremediniz mi, o zaman son çare bilgisayarınızı yeniden başlatmak ;)

Youtube'a girmek için hosts dosyasını güncellemek

DNS ayarlarını değiştirmek işe yaramadığı durumlarda bu ikinci yöntemi kullanabilirsiniz.

1. Windows / System 32 / drivers / etc / hosts dosyasını masaüstüne kopyalayın (taşımayın, hatayla karşılaşabilirsiniz).

2. Masaüstündeki hosts dosyasının en altına aşağıda verilen iki satırı ekleyin (notepad veya wordpad ile açabilirsiniz).

74.125.225.72 www.youtube.com
74.125.225.72 youtube.com

3. Masaüstündeki değiştirdiğiniz hosts dosyasını kaydedin. Ardından da 1. maddede açıklanan konumdaki orjinal hali olan eskisinin üstüne kopyalayın.

Eğer virüs programınız bu işlemi bloklarsa, kısa bir süreliğine virüs programınızı kapatıp işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Tarayıcınızı yeniden çalıştırdığınızda youtube'a girebilmeniz gerekiyor!

Burada anlatılanlar sizin youtube ile ilgili olan erişim sorununuzu çözdüyse, sayfamızı facebook ya da twitter üzerinden paylaşarak başkalarının da bu sorunu çözmesine yardımcı olabilirsiniz.

Benzer şekilde Twitter'a girebilmek için hazırladığımız sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Youtube'a girmek için proxy sitelerden yararlanmak

Bu çözümü pek beğenmediğimi belirtmek isterim. Bu yöntemi kullanarak youtube.com'da dolaşmaktan aynı zevki alamayacağınızı düşünüyorum. Ayrıca rahatsız edici çok sayıda reklama hazır olun!

Tek yapmanız gereken www.zfreez.com, www.kkproxy.com, proxy.my-addr.com ya da www.000freeproxy.com gibi siteleri kullanarak, açılmayan sayfaları bu sitelerin aracılığıyla izlemek. Google'da benzer siteleri "Free Proxy Sites" diye aratarak bulabilirsiniz.

VPN Kullanarak Youtube'a girmek

Çoğu arkadaşımızın VPN erişimi olmadığını düşünüyorum. Bu yöntem için size yurt dışında bir sunucu gerekmektedir. İnternette VPN hizmetini ücretsiz sağlayan şirketler de bulabilirsiniz. Ancak sorunu çözmeniz öncekilere göre çok daha zor.

Açılımı Sanal Özel Ağ olan VPN (Virtual Private Network) yasaklı sitelere girmek için bir başka formüldür. Bu yöntem proxy sitelere göre daha güvenilir sayılabilir. VPN ile yurtdışındaki bir bilgisayara bağlanarak yasaklı sitelere girebiliyorsunuz.

Bunun için VPN hizmeti sunan şirketlerden aylık bir bedel karşılığında hesap satın almanız gerekiyor. Bu servisi kullanmaya başladığınızda bilgisayarınız önce yurtdışındaki herhangi bir sunucuya (Paris, Washington, Londra, Madrid vb.) bağlanıyor ve bu bilgisayar üzerinden siteye giriyorsunuz.

Normal internet erişimi nasıl çalışıyor?

- İnternete girdiğinizde tarayıcınıza youtube.com yazarsınız ve istek gönderirsiniz
- Youtube'un sunucusu isteği alınca gerekli dosyaları oluşturur ve sizin adresinize geri döner.
- Böylece, bilgisayarınıza gelen paketler sayesinde videoları izleyebilirsiniz.

VPN ile internet erişimi nasıl çalışıyor?

- Artık direk internete bağlanmıyorsunuz.
- Tüm internet paketleriniz VPN ile bağlandığınız yurt dışındaki başka bir bilgisayar üzerinden geçiyor.
- İnternete girdiğinizde tarayıcınıza youtube.com yazarsınız ve VPN sunucunuza istek gönderirsiniz
- Bu istek paketlenerek VPN hizmeti aldığınız sunucuya gönderilir. Sizin paketiniz bir kez daha paketlendiği için engellemeye çalışanlar paketin üzerinde youtube adreslerini bulamazlar.
- VPN hizmeti aldığınız sunucu bu pu paketi alınca açar ve içinde youtube'a girmek istediğinizi farkeder.
- Yurt dışındaki bu VPN sunucusu istediğiniz youtube sayfasına istekte bulunur.
- Youtube bu isteği alınca gerekli dosyaları oluşturur ve VPN sunucusuna geri döner.
- VPN sunucunuz bu gelen paketleri paketleyerek sizin bilgisayarınıza gönderir. Böylece gelen paketlerin yine youtube'tan geldiği belli olmaz.
- Bu şekilde, bilgisayarınıza gelen paketler sayesinde videoları izleyebilirsiniz.

İşte ünlü VPN araçlarından bazıları;

- ZenMate, Chrome tarayıcılarına eklenti olarak yüklenebilen bir VPN aracı olarak tanımlanabilir. Bu yazılımı kurarak herhangi bir ayarı değiştirmeksizin Youtube ve Twitter'a girebilirsiniz. Bunun için ZenMate'i tarayıcınıza kurabilirsiniz.

- Hola da ZenMate benzeri ücretsiz bir eklentidir. Tarayıcınıza Hola eklentisini kurmak için tıklayabilirsiniz.

- Bunun dışında AceVPN, Hotspot Shield veya EarthVPN gibi ücretli VPN servislerini de tercih edebilirsiniz. Bu servisler kullanıcılardan aylık veya yıllık ücret talep eder ve bu doğrultuda servisten faydalanılabilir.

- Ancak ben yasaklı sitelere girmek için VPN servislerine para ödemek istemiyorum diyorsanız TOR yazılımını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Tanımlamak gerekirse Tor; kişi ve grupların kendi gizlilik ve güvenliklerini ön planda tutarak internette işlem ve gezinti yapabilmelerine olanak tanıyan ve sanal tüneller sayesinde bağlantıların maskelenmesi mantığıyla çalışan bir ağdır. Kurulum tamamlandığında bilgisayarınızla kolayca Youtube ve Twitter yasağını aşabilirsiniz; ancak bankacılık işlemleri vb. yüksek seviye güvenlik ihtiyacı olan özel durumlarda TOR'u kullanmamanız yerinde olur.

Geçmiş olsun, artık www.youtube.com'a sorunsuz bir şekilde girebilirsiniz.

Youtube giriş, Youtube girme DNS ayarları ile ilgili yorumlar

Rũşŧũ Er: 195.46.39..39.......2.çi 195.46.39.40 2014 gir olur buaçıyo [3 Nisan, 01:09]
    Esedullah Cin: eyv seninki oldu [4 Nisan, 17:48]
    Muhammet Ali Kalyon: seninkisi oldu kardeş teşekkür ederim saoalsın [4 Nisan, 20:33]
    Oktay Sever: eyw hocam [7 Nisan, 02:00]

Komik Troller: Adamsın bro :) [13 Mayıs, 22:56]

Barış Saniye: çok sağol [21 Mayıs, 14:58]

TC Tolga Hadıhan: oldu saolasın [27 Mart, 22:27]

Ahmet Ziya Çakmak: hiç biri olmuyor :) [7 Mayıs, 16:21]

Recep Bağ: 2. sorunsuz calısyo evy. [30 Mart, 17:05]
    Muhammet Ali Kalyon: kardeşim bende denedim olmadı ama sunları denedim girdi inşallah sendede girer
    195.46.39.39 ve 195.46.39.40 2014 bende adamdan gördum denedim girdi [4 Nisan, 20:34]
    Recep Bağ: Muhammet Ali Kalyon ben suanda youtubeye gırebılıyorum host ayarı ıle ılgılendıgın ıcın tşk. [4 Nisan, 20:46]
    Muhammet Ali Kalyon: onemlı deil kardeşim kolay gelsin [4 Nisan, 20:47]

Tolga Barçın: kardeş hiç bişey değişmedi. [27 Mart, 23:10]

Emirhan Çalmaşur: olmadıı... [27 Mart, 21:48]

OmerGaming Mania: Tşk [2 Nisan, 19:56]

Adil Hakyemez: hadi buda benden size kıyak. [27 Mart, 19:56]


12 yıl 6 ay önce eklendi

Otomobil segment'leri nelerdir? Peygamber efendimizin soy ağacı Bilinçli tüketici nasıl olunur? Her müslümanın bilmesi gereken sorular! Vatan Sevgisi ile ilgili şiirler Niğbolu Savaşı (1396) Dabbe nedir, Kuran'da dabbe nasıl geçer? 1 kw kaç beygir gücü eder? İşte Dünyanın En Zeki ve Yetenekli Çocukları Bilgi Felsefesi (Epistemoloji) Thomas Edison Hayatı Özdeyişler (Vecizeler) Ünlü Türk Heykeltraşları kimlerdir? Periskop nedir, Periskop nasıl yapılır? Ülkemizde ve dünyada ilk televizyon yayınları ne zaman başladı Metal, Ametal ve Yarımetal Nedir Uzunluk ölçüleri nelerdir? Metrenin katları nelerdir? Rüyada ölmüş birini canlı görmek Köpeklerin özellikleri, köpekler hakkında bilgi, köpek türleri "Milli Ruh": Turgut Özal döneminde yaşanmış bir olay Youtube girme, youtube giriş DNS