Bulgaristan'da İsrailli turistleri taşıyan otobüste patlama: 7 ölü

Bulgaristan'da İsrailli turistleri taşıyan otobüste patlama: 7 ölü

Bulgaristan'ın Burgaz şehrindeki havaalanında İsrailli turistleri taşıyan otobüste meydana gelen patlama sonucu ölü sayısının 7'ye yükseldiği bildirildi.

İsrail'in Haaretz gazetesi, Burgaz'daki patlamada ölü sayısının 7'ye yükseldiğini duyurdu. İsrailli turistleri taşıyan otobüste, terminaller arasından geçiş yaparken patlama meydana geldiği belirtilmişti.

İsrail Dışişleri Bakanlığı patlamayı doğrularken, olayın terör saldırısı olup olmadığının ise henüz bilinmediğini açıkladı.

Bulgaristan İçişleri Bakanı: Patlama planlı saldırıdır

Bulgaristan İçişleri Bakanı Tsvetan Gentchev Tsvetanov, Burgaz şehrinde İsrailli turistlerin otobüsünde meydana gelen patlamanın planlı bir saldırı olduğunu ifade etti.

İsrail, saldırının ardında İran'ın olduğuna inanıyor

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Bulgaristan'da İsrailli turistleri taşıyan otobüse düzenlenen saldırının ardında İran olduğuna inandıklarını ve sert bir şekilde karşılık vereceklerini söyledi.

Başbakan Netanyahu, Burgaz kentinde meydana gelen patlamada "tüm işaretlerin İran'ı gösterdiğini" söyledi.

Netanyahu ayrıca saldırının Hindistan, Gürcistan, Tayland, Kenya ve Kıbrıs'ta düzenlenen saldırılarla benzer olduğunu ifade etti.

Başbakan Netanyahu, "İran'ın terör saldırısı tüm dünyaya yayılıyor ve İsrail bu teröre sert bir şekilde tepki gösterecektir" ifadelerini kullandı.


9 yıl 2 ay önce eklendi

Dolar yine neden yükseldi? Telefon Bankacılığı ile dolandırma denemesi Uzman hekim başına düşen nüfus miktarının illere göre değişimi 1128 akademisyenin imza verdiği bildiri hakkında siyasetçilerin açıklamaları Türkiye'nin Enerji'ye İhtiyacı ve Nükleer Enerji ile ilgili bilgiler Matematiksel Formül Ayrıştırıcısı, Equation and Formula Parser Atatürkçülüğün Türk Toplumu İçin Önemi Bulgaristan'da İsrailli turistleri taşıyan otobüste patlama: 7 ölü Bir ilk: Felçli el hareket ettirildi Pentagon'da F-35 skandalı Bu gezegenler elmas! Esad Erdoğan'ı Kürt kartıyla cezalandıracak İğne büyüklüğündeki kameralar ameliyatları kolaylaştıracak Rumlar Türk elektriğini tartışıyor Türkçe'nin Matematiği, Ahmet Okar Bulgaristan'da Türk ata sporu at yarışları ve güreşler yaşatılıyor İran'a karşı Ege'de füze kalkanı! Birand'ın Doğruları Dobra Dobra Açıklamasını Alkışlıyorum Okunması gereken kitaplar, okumadan ölmeyin! Cari Açık Nedir? Ülkemizce eğitim dili TÜRKÇE olmalıdır; çünkü
1
2
3
4
5
6
7