Bulgaristan'la ticaret 10 milyara çıkarılacak

Bulgaristan'la ticaret 10 milyara çıkarılacak

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye ile Bulgaristan arasındaki ticaret hacminde ilk hedefin 5 milyar dolar olması, daha sonra süratle 10 milyar dolara çıkılması gerektiğini ve iki ülke arasında bu potansiyelin bulunduğunu söyledi.

Gül, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Georgi Pırvanov ile Sofya'da konakladığı Sheraton Oteli'nde Türkiye-Bulgaristan İş Forumu'na katılarak, iş adamlarına hitap etti. Gül, Türkiye ve Bulgaristan'da ilişkileri geliştirmek için güçlü irade bulunduğunu ve aklın yolunun da bu olduğunu belirtti.

TOBB'dan trafik ve vize şikayeti

TOBB ve DEİK Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da Bulgaristan'da 26 bin Türk şirketinin 700 milyon avroluk yatırımı bulunduğunu, Türk firmalarının 1.1 milyar dolarlık proje tamamladığını belirtti. Hisarcıklıoğlu, anlaşma imzalanmasını beklediklerini kaydetti. Hisarcıklıoğlu, Bulgaristan'da Türk taşımacılara kesilen trafik cezalalarının maliyetleri artırdığını da belirtti. Kolaylık istediklerini dile getiren Hisarcıklıoğlu, vize almadaki zorluklarda da kolaylık gösterilmesini istedi.

Kaynak: Haber 10


8 yıl 9 ay önce eklendi

Dolar yine neden yükseldi? Telefon Bankacılığı ile dolandırma denemesi Uzman hekim başına düşen nüfus miktarının illere göre değişimi 1128 akademisyenin imza verdiği bildiri hakkında siyasetçilerin açıklamaları Türkiye'nin Enerji'ye İhtiyacı ve Nükleer Enerji ile ilgili bilgiler Matematiksel Formül Ayrıştırıcısı, Equation and Formula Parser Atatürkçülüğün Türk Toplumu İçin Önemi Bulgaristan'da İsrailli turistleri taşıyan otobüste patlama: 7 ölü Bir ilk: Felçli el hareket ettirildi Pentagon'da F-35 skandalı Bu gezegenler elmas! Esad Erdoğan'ı Kürt kartıyla cezalandıracak Yıllar önce bir Milli Eğitim Bakanın Gerçek hikayesi Bir Bulgaristan Göçmeni'nin gözünden: 21. yy Türkiye'deki değişim Bulgaristan'la ticaret 10 milyara çıkarılacak İngiltere'de 18 yaşın altındakiler için Porno yasaklanıyor! Bulgaristan Göçmenlerine İkamet İzni, İkametgah Tezkeresi Affı Gates'ten Türkiye'ye Libya tepkisi Almanya nükleerle vedalaşıyor Bulgaristan'da Türklere Karşı Asimilasyonun Başlangıcı Borsayı 7 bin 600 yabancı kontrol ediyor! Osmanlının eşsiz arşivlerinin değersiz kağıt olarak Bulgaristan'a satılması
1
2
3
4
5
6
7