Bulgaristan'la ticaret 10 milyara çıkarılacak

Bulgaristan'la ticaret 10 milyara çıkarılacak

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye ile Bulgaristan arasındaki ticaret hacminde ilk hedefin 5 milyar dolar olması, daha sonra süratle 10 milyar dolara çıkılması gerektiğini ve iki ülke arasında bu potansiyelin bulunduğunu söyledi.

Gül, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Georgi Pırvanov ile Sofya'da konakladığı Sheraton Oteli'nde Türkiye-Bulgaristan İş Forumu'na katılarak, iş adamlarına hitap etti. Gül, Türkiye ve Bulgaristan'da ilişkileri geliştirmek için güçlü irade bulunduğunu ve aklın yolunun da bu olduğunu belirtti.

TOBB'dan trafik ve vize şikayeti

TOBB ve DEİK Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da Bulgaristan'da 26 bin Türk şirketinin 700 milyon avroluk yatırımı bulunduğunu, Türk firmalarının 1.1 milyar dolarlık proje tamamladığını belirtti. Hisarcıklıoğlu, anlaşma imzalanmasını beklediklerini kaydetti. Hisarcıklıoğlu, Bulgaristan'da Türk taşımacılara kesilen trafik cezalalarının maliyetleri artırdığını da belirtti. Kolaylık istediklerini dile getiren Hisarcıklıoğlu, vize almadaki zorluklarda da kolaylık gösterilmesini istedi.

Kaynak: Haber 10


8 yıl 1 ay önce eklendi

Yabancı otomobil üreticileri ile hükümet arasında gizli bir savaş var Cumhurbaşkanlığı sistemine neden EVET demelisiniz? Cemaat abilerinden Fethullah Gülen'e Açık Mektup 'Çanakkele ve Birlik Ruhu' Başlıklı Hutbe Rusya'nın Türkiye'yi IŞİD'ten petrol almakla suçlaması Ülkemizde bedelli askerlik şartları nasıl olmalı? Cihan Tuğal: Arap Baharında Türkiye'nin Rolü: Demokratik Yeniçeriler Web sitenizden nasıl para kazanırsınız? Firefox işletim sistemini ilan etti Borsaya giren Facebook'un hedefi 100 milyar dolar Bulgar devine Türk talip Voyager-1 Güneş Sistemi'nin sınırına dayandı Yunanistan'ın AB'ye alınması siyasi karardı! Tuz Gölü, kan gölüne döndü! Bulgaristan'la ticaret 10 milyara çıkarılacak İngiltere'de 18 yaşın altındakiler için Porno yasaklanıyor! Bulgaristan Göçmenlerine İkamet İzni, İkametgah Tezkeresi Affı Gates'ten Türkiye'ye Libya tepkisi Almanya nükleerle vedalaşıyor Bulgaristan'da Türklere Karşı Asimilasyonun Başlangıcı Borsayı 7 bin 600 yabancı kontrol ediyor!
1
2
3
4
5
6
7