Deprem ve tsunami kurbanlarına dev bağış

Deprem ve tsunami kurbanlarına dev bağış

Japonya internet ve telekom şirketi Softbank'ın Üst Yöneticisi (CEO) Masayoshi Son, kişisel servetinden 120 milyon doları deprem ve tsunami kurbanlarına bağışlayacak.

Son'ın ayrıca emekli oluncaya kadar her yıl yıllık ücretini de deprem ve tsunami kurbanlarına vereceği kaydedildi.

Softbank sözcüsü Makiko Ariyama yaptığı açıklamada, Son'ın, kişisel servetinden 120 milyon doları deprem ve tsunami kurbanlarına destek için çalışan Japon Kızılhaçı ve diğer kuruluşlara bağışlayacağını söyledi. Bu bağışın en büyük kişisel bağış olduğunu belirten Ariyama, Son'ın ayrıca emekli oluncaya kadar her yıl yıllık ücretini de deprem ve tsunami kurbanlarına vereceğini kaydetti.

hayır işi

Japonya'nın en zengin kişisi olarak bilinen 53 yaşındaki Son'ın, 60 yaşına kadar şirketi yönetmesi bekleniyor. Son'un geçen yılki yıllık ücreti 1.3 milyon dolardı. Forbes dergisine göre, Son, 8.1 milyar dolar servetiyle dünyanın en zenginleri listesinde 113'üncü sırada yer alıyor.

Son'ın kişisel serveti ve yıllık ücretinin haricinde Softbank da deprem ve tsunami kurbanlarına yardımcı olan Japon Kızılhaçına yaklaşık 12 milyon dolar bağışta bulunacak.

Şirketin sözcüsü Ariyama, Softbank'ın, deprem ve tsunamide ailelerini kaybeden çocuklara cep telefonu setleri vereceğini ve çocuklar 18 yaşını tamamlayıncaya kadar bu telefonların faturalarını ödeyeceğini de ifade etti.

Yapacağı bağışın deprem ve tsunami felaketinde ailelerini kaybeden çocukların desteklenmesinde kullanılmasını isteyen Son, geçen hafta, Fukushima nükleer santralindeki kazadan etkilenen Tamura kentini ziyaret etmiş ve felaketten etkilenen 1200 kişinin kendi memleketi Takeo kentine yerleştirilmesi ve bu kişiler iş buluncaya kadar giderlerini karşılama sözü vermişti.

Japon hazır giyim firması Uniqlo'nun kurucusu Japon Kızılhaçına 12 milyon dolar, şirketin kendisi de 4.7 milyon dolar bağışta bulunacağını açıklamıştı.

Ayrıca felaket kurbanları için Sony şirketi 10.7 milyon dolar, Toyota ve Honda ise 3.5'ar milyon dolar bağışta bulunacak.

Kaynak: Milliyet


7 yıl 11 ay önce eklendi

Kızıl elma nedir, neresidir? Fenerbahçe marşlarının sözleri Doğal afetler karşısında alınması gereken önlemler nelerdir? Çanakkale zaferi ile ilgili şiirler Türkiye'de hangi madenler, nerede çıkarılır Ermeni soykırımı niye yalandır? İnternetten para kazanma Dünyaca ünlü Gizli Kalmış Hazineler 2020 Ramazan Bayramı Tarihi Ünlü Matematikçiler ve Hayatları 3 Alexander Graham Bell kimdir Divan Edebiyatının Genel Özellikleri Hayatta en gerçek yol gösterici ilimdir sözünün anlamı Need For Speed Carbon Hileleri Bisikleti kim icat etti Güneş sisteminde kaç tane gezegen vardır? Şubat ayı neden 28 gün çeker? En garip batıl inançlar Deprem ve tsunami kurbanlarına dev bağış iki veya üç anahtarlı (düğme) bir lamba devresi
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28