Rüyada vücut dili

Rüyada vücut dili

Rüyalarımızda gördüğümüz her şeyin ayrı bir anlamı ve yorumu vardır. Vücudumuz da her organı, her parçası ile bu yorumlara yardımcı olur. Öyle ki; bu çok geniş ve çok detaylı açıklama ve yorumların içinde boğulabilirsiniz de. 

İstedik ki, vücudumuzu ayrı bir kategori içine alalım ve sizlere ayrı ayrı bu yorumları sunalım. İsterseniz şimdi saçlarımızdan başlayarak, kesip de çöpe attığımız tırnağımıza kadar ne anlam içerdiklerine bir bakalım. 

Rüyada çıplak vücut görmek

Kişinin rüyasında kendisini çıplak görmesi, yanlış kararlara ve rezalet olarak değerlendirilen durumlara işarettir. Rüya sahibi başka kişileri çıplak görür ise, bu, sizi çekemeyen kişilerin işlerinizi yapmamanız için çabaladığı ve hastalık anlamı taşır. 

Eğer genç bir kadın rüyasında kendini çıplak görür ve kendine hayran olursa, bu, sadakatli bir erkeğin kendisine saygı ve sevgi göstereceği anlamındadır. Çirkin bir vücut görürse, adı skandal ve dedikodulara karışacak demektir. 

Temiz bir suda çıplak yüzen bir kadın, yasak ilişkilere girecek ve bundan dolayı ya hastalık ya da başka bir yolla çekiciliğini kaybedebileceği anlamına gelir. 

Şayet kadın kendisi yerine suda yüzen bir erkek görür ise, bu, hayran kazanacağı anlamına gelir. 

Rüyada dövme görmek

Rüyada vücudunuzu dövmeli görmek, evden zor durumlar yüzünden ayrılabileceğinize işarettir. Bunun ardından uzun ve bir o kadar da sıkıcı bir seyahat gelecektir. 

Dövmeleri başka insanların vücutlarında gördüyseniz, bu da aşk hayatınıza kıskançlık sokacaksınız demektir. 

Rüyada şişmanlık

Rüyanızda şişmanladığınızı görmeniz, yaşamınızı olumlu yönde geliştireceğiniz anlamı taşır. Başka kişilerin şişmanlığı ise, sizin mutluluğunuz olacaktır. 

Aşırı bir şekilde şişmanlamışsanız eğer, bol kazanç ve güzel yeni yerler anlamı taşır. 

Rüyada farklı yüz ifadeleri görmek

Gülümseyen ve mutlu bir yüz, her açıdan hayırlı bir rüyadır. Bu rüya bir olaya çok sevineceğinizi işaret eder. Asık, somurtkan ve nalet bir yüz ifadesi ise, sıkıntıların işaretidir. Aynada kendi yüzünüzü görmek, iş hayatında başarısızlık olarak yorumlanır. Rüyada kendi yüzünüzü görmek, mutsuzluk ve boşanmaya işaret eder. Şayet rüyanızda yüzünüzü çillerle kaplı olarak görürseniz, bu da bazı tatsız olayların mutluluğunuza gölge düşüreceğini ifade eder. 

Rüyada yüzünüzün kızarması, yok yere suçlanıp aşağılanacağınıza ve bundan dolayı içinize kapanarak üzüleceğinizce işarettir. Rüya sahibi kadın olup da, başkasının yüzünün kızardığını görür ise, bu, arkadaşları tarafından alaya alınıp, onlara karşı tavır takınacağı anlamı taşır. 

Rüyada saç görmek

Saçlar kişisel bir güç sembolüdür. 

Rüyada uzun saç görmek, hele rengi gri ya da kirli beyaza kaçıyorsa,bu, bilgelik ve uzun yaşamın ifadesidir. Diğer bir yönüyle de ferahlığı işaret eder. 

Şayet, saç kesiliyorsa o kişinin yaşamında belirgin değişiklikler olacak demektir. 

Saç şekli topuz ise, bu, o kişinin düzen ve intizam düşkünü biri olduğunu söyleyebiliriz. Bazen de bu kısıtlamalara işarettir. 

Dağınık saç görmek ise, o kişinin yaşamının karmaşalıklar içinde olduğunun ifadesi olarak görülür. 

Rüyada boyalı saç görmek, o kişinin bazı şeyleri gizlediğini anlatır. 

Bir berber koltuğunda saçlarınızı kestirirken görmeniz, sizin titiz ve görünüşe önem veren konu ayrıntılarına düşkünlüğünüzü belirtir. 

Saç tararken görmeniz de birileri tarafından size zarar ve özel hayatınızda karışıklıkların olacağı mesajını verir. Dökülen saçlarınızı görmeniz, aşırı para harcamanız yüzünden, fakir durumda kalacağınıza işarettir. Sağlıklı, bakımlı ve gür saçlar ise, mutlu ve kazançlı bir hayatın işaretidir. 

Bir erkek bir kadının saçlarını okşarsa, çevresindeki insanların karşı koymalarına ve direnmelerine rağmen sevdiği kadını daha çok sevecek ve ona gönülden bağlanacaktır. 

Kadının saçlarının beyaz çiçeklere dönüşmesi, çok çeşitli sıkıntı ve üzüntüleri bir arada yaşayacağı ve hastalıkların peşini bırakmayacağı anlamına gelir. 

Saçların aniden beyazlaması,ani bir dert veya kederli işleri anlatır. 

Saç tarama,kişinin yakınlarından birisinin ölüm ya da hastalık haberini alacağına işarettir. 

Rüyada kel kafalı birini görmek, uyanıklığınız sayesinde işinize taş koymaya çalışanların hakkından geleceğinize işarettir. 

Peruk ya da peruk taktığını görmek, olumsuz değişiklikler yaşayacağınıza ve ihanetlerin içine düşeceğinize yorumlanır. 

Rüyada kulak görmek

Duyma işlevinizin derecesini veya bu özelliğinizin olup olmadığı anlamı taşırlar. 

Şayet rüyanızda kendinizi büyük kulaklı görüyorsanız, bu, başkalarının sözlerine çok fazla itaat ediyorsunuz anlamındadır. Bu, aynı zamanda iç benliğinizi de fazla dinlemeniz anlamında yorumlanabilir. 

Küpe takmak ise, kendinizi olduğundan farklı göstermek için abartılara kaçtığınız anlamı taşır. Bunu aynı zamanda, kendi benliğinizin, sizi başka kişiler arasındaki özel konuşmaları dinlemeyi kesmeniz için yaptığı bir uyarı olarak da alabilirsiniz. 

Kulak görmek ayrıca, sizi incitmek amaçlı, özel hayatınız hakkında bilgi almaya çalışan bir olduğuna da işarettir. Bu yüzden dikkatli olmanız ve çevrenizdeki her kişiye güvenmemeniz gerekebilir. 

Rüyada burun görmek

Burun,mal, evlat, baba, kardeş, koca, arkadaş gibi değer verdiğiniz şeyleri ve kişileri ifade eder. 

Kendi burnunuzu görmek, güçlü ve sağlam bir karakter yapısına, işlerdeki kabiliyete ve başarılı bir geleceğe yorumlanır. 

Güzel bir burun görmek, yanında güzellikleri getirir. 

Siyah ve küçük burunlar, perişanlığa işarettir. 

Rüyada burnunuzla güzel bir koku koklamak, size mevki ve itibar sağlanacağı anlamı taşır. Burnunuzu altın veya demirden görürseniz, yapmış olduğunuz günah ya da kusurlar yüzünden başınıza bir bela gelecek demektir. 

Burun görmek haber gelmesine, bazen de gizli işler yapan, casus gibi kişiler anlamına da gelir. Kimi zaman ahmaklık, kibir ve kötü sözler içerir. 

Burnun ucunu kesik görmek, ölümü işaret eder. Bu rüyayı hamile bir kadın görür ise, ya kendisi ya da doğuracağı çocuğu ölebilir. 

Burnunuz kanıyorsa, biri ya da birileri sizin saygınlığınıza hakaret edecekler anlamına gelebilir. Şayet kanayan burunun kanı elbiseye bulaşırsa bu da haram mal gelecek demektir. 

Buruna halka geçirilmiş olarak görmek yine ölüm işaretidir. 

Burnunun kesildiğini gören hasta ölür. Hasta değil ise, malını kaybeder, halinde değişiklikler olur. 

Bazı yorumculara göre de burun akrabayı ifade eder. 

Burnunun olmadığını gören kişinin merhameti ve şefkati yoktur. 

Burun aynı zamanda iş hayatınızda hoş değişiklikleri ve sizin araştırıcı içgüdülerinizi de anlatır. 

Aksırmak , yapmış olduğunuz plan ve programların, alacağınız bir haber yüzünden gerçekleşmeyeceği anlamına gelir. Şayet aksıran başka bir kişi ise, bu, insanların ilgilerinden ve ziyaretlerinden sıkılacağınız anlamına gelir. 

Şayet burnunuz tıkalı ise, boş zamanlarınızdan zevk almanızı engelleyen bir şeyler var demektir. 

Rüyada ağız görmek

Rüyada ağız görmek, konuşmalarınızla ve kendinizi ifade etmenizle ilgilidir. Ya bazı sözlerinizi geri alabilir, ya da konuşmalarınıza kısıtlama getirebilirsiniz. 

Rüyada ağzınızı büyük olarak görürseniz, fazla dedikodu yapıyor ve fikirlerinizi ön planda tutma eğilimi gösteriyor olabilirsiniz. 

Ağızdan çıkan sözler, hayır ve şer olamsına göre o kişinin, rızkına işarettir. 

Ağzın yok olduğunu görmek ölüme işarettir. Eğer bu rüyayı gören hasta bir kişi ise, selamet bulur. Ağız görmek bazen de hamile kadının doğuracağı anlamı taşır. 

Rüyada dil görmek

Dilsiz olduğunu görmek, şanssızlık ve uğursuzluk işaretidir. Ayrıca yanlış kişilerle arkadaşlıklara girileceğini de işaret eder. 

Dilin dışarı çıkması, cinsel birleşmeyi, herkesi etkileyen bir konuşmayı da ifade ettiği gibi, bazen de hakareti işaret eder. 

Konuşmasında bir aksaklık olan ya da kekeme bir kişi, rüya sahibinin hastalıktan dolayı üzüleceği anlamına gelir. Şayet kekeleyen başka bir kişi ya da kişiler ise, bu, size dost olmayan kişilerin vereceği rahatsızlığı anlatır. 

Dili tutulmuş olarak kendini gören kişi, beklemediği bir şekilde yükselecek demektir. Ayrıca dil tutulması, başa gelecek belalara da yorumlanabilir. 

Dilin ucunun kesik olduğunu görmek, gören kişinin ölümüne işarettir. Şayet kişi hasta ise, hastalığında kurtulacağı anlamını da taşır. 

Rüyada dudak görmek

Rüyada görülen dudak, rüya sahibinin kendisiyle iftihar ettiği bir insanın yardımına ve anlatım kuvvetine veya kendisiyle şereflendirdiği dostuna işarettir. 

Alt dudak, üst dudaktan daha faziletlidir derler. 

Üst dudak, rüya sahibinin dostu ve bütün işlerini itimat ettiği kimsesidir. 

Dudaklar, eş, çocuk ve akraba yerine geçerler. 

Kişi dudaklarında sızı ve ağrı olduğunu görür ise, işlerin istediği gibi gitmediğine işaret eder. 

Üst dudağının ayrıldığını gören kişinin kazancı elinden gider. 

Alt dudağının ayrıldığını gören kişinin ise, hanımı ölür veya onu boşar. 

Yarılmış olarak görülen alt dudak iki hanımla, üst dudak ise,iki dost ile tabir edilir. 

Dudak kişinin kuvveti, süsü ve yakınlarıdır. 

Hasta için dudakların siyahlığı ve göklüğü, hastanın öleceğine işarettir. 

Dolgun ve yumuşak dudaklar,mutluluğun ve gücün işaretidir. Sevginiz karşılıksız kalmayacak ve hoşlandığınız kişiden en sonunda ilgi göreceksiniz. 

İnce dudaklar her türlü sorunun üstesinden gelebileceğinizin işaretidir. Sinsi bir düşmana da işaret eder, dikkatli olun. 

Rüyada diş görmek

Rüyada görülen diş, ecelin sona ermesine ve ezelde takdir edilen ömre işarettir. 

Dişlerin hepsi; aileye, kabileye, kız ve erkek çocuğa işarettir. Dişler insanın ev halkıdır. 

Üst çenedeki dişler; rüya sahibinin baba tarafından akrabalarını ifade eder. 

Alt çenedekiler ; anne tarafından olan akrabaları ifade ederler. 

Alt ve üst çenede bulunan dört ön dişten, alt çenedeki iki ön diş, en yakın kişilerdir. 

Üst çenedeki iki ön diş de baba ile amcalardır. Bunlardan sağ taraftaki baba, sol taraftaki amcadır. Şayet baba ve amca yoksa, iki erkek kardeşi veya çocuğu veya iki vefalı dostu temsil eder. Köpek dişleri ; amca oğullarıdır veya iki iyi dosttur. Köpek dişlerinin yanındaki diş ise o ailenin başkanı konumundaki saygın kişiyi temsil eder. 

Ön azı dişler ; dayı ve dayı oğulları 

Arka azı dişler ; rüya sahibinin dedeleri ve kendileriyle iftihar edilen küçük erkek çocuklardır. Alt çenede bulunan iki ön diş,anne ve hala, yanlarında bulunan sivri dişler, amca veya hala kızıdır. Dişlerden birisinin oynaması ; hastalık, düşmesi veya kaybolması hangi akrabayı temsil ediyor ise onun ölmesi ya da bir daha görülmeyecek şekilde ortadan kaybolması anlamı taşır. 

Ön dişlerin fazla uzun ve, güzel ve beyaz olduğunu gören kişinin, baba ve amcası mal, dünyasal olarak ve şöhret anlamında çok güç kazanacaktır. 

Dişlerin çeşitli şekilde uzaması ; kişinin ailesi ile münakaşa etmesi, onlarla geçimsizliği anlamı taşır. 

Dişler ; insanın tedbirli olmasına ve gizli işlere işarettir. 

Köpek dişinin fazlalığı ; sahibinin çok akıllı olduğuna işarettir. 

Dişlerinin düştüğünü ya da elinde olduğunu gören kişinin nesli çoğalır. 

Rüyada diş doktoru görmek ; sıkıntı ve zorluğa işarettir. 

Dişleri fırçalamak ; temizliğe ve istenmeyen şeyleri ortadan kaldırılmasıyla yorumlanır. 

Ağzında fazladan bir diş görmek ; o kişinin dişlerinin eksileceği anlamı taşır. Bazı durumlarda da diş, uyuklamaya işarettir. 

Dişlerinin yerinden altın ve gümüş dişler çıktığını gören kişi, afet ve belaya tanık olacaktır veya dişlerinden birinin ağrıyacaktır. 

Çıkarılan dişin yenilenmesi, ödüle, zarardan sonra kazanca delildir. 

Dişlerinin kendi eliyle çıkardığını gören kimse, malını kötü bir şekilde harcar ve ailesiyle uygunsuz ilişkiye girer. 

Borçlu olan bir kişinin rüyada dişlerinin düştüğünü görmesi, o kişinin borçlarını ödeyeceğine işarettir. 

Bazen dişleri çıkarmak rüyayı görenin ömrünün kendi akranlarına göre daha uzun olacağına işarettir. 

Rüyada göz görmek

Rüyada görülen göz, kişinin dini ve hidayet ya da sapıklık yolunu gören kalp gözüdür. Gözlerinin kör olduğunu görmek ; Kişinin çocuğunun öleceğine işarettir. Bu rüyayı gören fakir veya hapiste ise, yaptığı işi bir daha yapmayacağına ve fakirlikten, felaketten kurtulacağına işarettir. Şayet bu rüyayı yolculuk yapmak isteyen ya da o anda yolculukta bulunan bir kişi görür ise, o kimsenin bir daha vatanına dönmeyeceğine işaret eder. 

Gözlerini,yabancı bir kimsenin gözü olarak görmek : O kimsenin gözlerinin kör olacağına ve başka birinin ona yol göstereceği anlamı taşır. Eğer rüya sahibi o yabancıyı tanıyorsa, onun kızını alır ya da ondan bir hayır görür. 

İki gözünün de kucağına düştüğünü gören kişinin, erkek kardeşi, oğlu vs. gibi akrabası ölür. 

Gözlerinin ağrıdığını gören kişinin dini açıdan yaptığı bir eksiklik ya da kusur var demektir. Gözünü kaybettiğini ya da kör olduğunu gören kişi borçlu ise, borçlarından kurtulur.Çocuğu olmayan bir kimse gözlerinden rahatsız olduğunu görür ise, para yönünden zarara uğrar.Gözleriyle yürüyen kişi, hastalanacak demektir. 

Gözlere ilaç sürmek ; bu kişi dinini ve malını ıslah eder. Bazı durumlarda da çocuğu dünyaya gelir veya kaybolmuş bir erkek kardeşi varsa onu görmeyi arzu etmektedir. 

Gözlerinde beyazlık bulunması ; o kişinin karşısına üzüntü ve keder çıkar veya sevdiği bir kimseden ayrılır. 

Gözlerinde perde bulunması ; uzun zamandır ayrı olduğu birisiyle bir araya gelmeye işarettir. Bu rüyayı gören üzüntülü ise, üzüntüsü gider. 

Başka birinin gözünü yemek ; gözünü yediği kişinin mallarına göz koymak anlamındadır. 

Göz kapaklarının beyaz olduğunu görmek ; o kişinin başında, kulaklarında ya da gözlerinde bir hastalık oluşacağına işarettir. 

Bir veya birçok gözü olduğunu görmek ; kazanılacak mala işaret eder. 

Çok güzel bir göz görmek ; sihire, ölüm ve hayata, bazen de aile, akraba ve evlatlarını bir araya toplamaya işaret eder. Rüyayı gören fakir biriyse zengin olur. 

Sağ göz erkek, sol göz ise kız çocuğa işarettir. 

Rüyada göz oymak ; uzun ömre işaret eder. 

Siyah göz, dindir. 

Patlak gözler ; sürprizler, aşırı heyecanlanmak ya da korkmak anlamı taşır. 

Şaşı gözler ; Güneşten-mantıklı, gerçekçi, bilinçli benlikten ve düşünce sürecinden kaçmayı ifade eder. Başka bir açıdan da olaylara çok yakından bakmayı da anlatıyor olabilir. 

Sağ göz güneşi, sol göz ayı simgeler. 

Çok küçük,kapalı gözler ; dar görüşlü birini simgeler. 

Keskin gören göz ; insanların hepsi için iyi yorumlanır. 

Göz ağrısı ; geçim darlığı, güçlük, unutkanlık veya dini açıdan noksanlıktır. Ayrıca evlat tarafından meydana gelecek üzüntü ve sıkıntılara da işaret eder. 

Göz kapağı görmek ; acı ve hastalıklardan uzak olan bütün insanlar ve özellikle kadınlar için iyi bir rüyadır. Bazen göz kapakları, erkek ve kız kardeşlere,karı koca ve çocuğa, sır gizleyenlere de işarettir. 

Gözlük görmek ; etrafınızda birtakım sahte arkadaşlarınızın olduğunu anlatır. 

Rüyada görülen Eller, Parmaklar ve Kollar

Rüyada görülen el, kişinin ihsan, kuvvet, itimat ettiği şeyidir. Rüyasında çok güzel eller gören kişinin, mesleki kariyeri artacak ve itibar kazanacaktır. 

Sağ el ; rüya sahibinin kuvveti, geçimi, kazancı, malı ve kendisine bilinen bir şeydir. 

Sol el ; rüya sahibi ile konuşuyorsa, o kişiye kardeşi, veya hanımı veya ortağı kötülük eder. 

Sağ el ; rüya sahibi ile konuşuyorsa, o kişinin geçimi güzel olur. 

Sağ el ; erkek çocuk ve babaya ve dosta ya da arkadaşlık yaptığı kimseleri işaret eder. 

Sol el ; hanıma, anneye, kız kardeşe ve kıza işarettir. 

Sağ elinin altın olduğunu görmek ; kazanç, otorite ve gücün gideceğine işarettir. 

Ellerin konuştuğu sözler ; kötü olursa, o kimsenin hareketleri ve ameli çirkindir. 

Elinden su çıkan ; kişi mala kavuşur. 

İki el görmek ; rütbeyi, makamı, iki erkek çocuğu ve devleti işaret eder. 

Ellerin kesilmesini görmek ; o kişinin erkek kardeşi ya da bir dostu ölecek demektir. 

Elin yok olması ; rüya sahibinin aşık olduğuna işarettir. 

Ellerin yumulması ; o kişinin cimriliğini belirtir. 

El ve ayak kesilmesi ; böyle bir rüya gören kişi ya ölür ya da hapse girer. 

Kıllı eller, sizden alt seviyedeki insanlara karşı bazı hilelere baş vuracağınız anlamına gelir. 

Elinin uzadığını ve kuvvetlendiğini görmek ; düşmana galip gelmek, yardımcılarının kuvvetli olmasına, sözünün dinlenmesine ve ona itaat etmelerine yorumlanır. 

İki elin açık olduğunu görmek ; el açıklığı, rızk bolluğu ve cömertliğe delalettir. 

Elleri üzerinde yürümek ; bu kişinin, kardeşi veya çocuğu ya da ortağından istediği şeye itimat etmesine işarettir. 

Kol görmek ; evli bir çift arasında bazı anlaşmazlıkların yaşanacağı anlamına gelir. İlişkinizi zedelemeye çalışan insanlar var demektir, dikkatli olmanız gerekir. 

Kesik bir kol görmek, karı koca ya da sevgililer arasında olabilecek tartışmalar sonucu doğacak boşanma ya da ayrılıktır. Karşılıklı memnuniyetsizliklere yorumlanan bu rüya uğursuz olarak tabir edilir. Etrafınızdaki kişilerin hilekarlıklarına karşı dikkatli olun. 

Dirseklerini görmek ; eğer kişi gördüğü dirsekte acı hissediyor ise, üzüntü veya el ile yapılan şeylerin batıl olduğuna işaret eder. Az paraya çok çalışma anlamı da taşır. Rüya sahibi kişi kadın ise, bu evleneceği anlamına gelir. Fakat dirsekler çirkin ve lekeli ise, bu evlenemeyeceği anlamına gelir. 

Parmaklar ; Birini ya da bir şeyi işaret etmek, suçlamak anlamına gelir. Doğaüstü güçler açısından değerlendirildiğinde belirli bir amaca yöneltilmiş bir gücü de anlatıyor olabilir. 

Dudaklara götürülmüş bir parmak, sessiz olup, iş yapma zamanının geldiğini ve dilinizi tutup düşünmenizi öneren bir işaret olarak yorumlanır. 

Yumruk yapılmış bir el yıkıcı bir öfkeyi anlatır. 

Çapraz parmaklar ; umutlarınızı ve arzularınızı simgeler. 

Yıpranmış ve sıyrık dolu parmaklar; üzüntü ve acı ; ekonomik bakımdan çaresizlik ve zorluk içinde kalmak; 

Güzel parmaklar ise, aşk hayatınızın düzene gireceği ve çok mutlu olacağınız anlamı taşırlar. 

Güzel tırnaklar, başarının işaretidir. 

Bakımsız tırnaklar ise, ailenizde bir takım genç insanların sorun çıkaracağı anlamı taşırlar. 

Rüyada Cinsel Organları Görmek

Cinsel organını rüyada görmek, yakında elinize çok miktarda para geçecek anlamı taşır. Erkeğin ya da dişinin üreme organlarını hastalıklı bir şekilde görmek, skandal ve eleştirilere maruz kalacağınızın işaretidir. Şayet üreme organları açık bir şekilde gösteriliyor ise, bu, adınıza sürülecek bir leke anlamı taşır. 

Kalçalar

Güzel, şekilli kalçalar; aşk hayatınızda birtakım sorunlar yaşayacağınız anlamına gelir. Bu rüya evlilikte de sorunlara işarettir. 

Dar kalçalar, hastalık ve hayal kırıklığı anlamı taşırlar. 

Kadın kendi kalçalarına hayran kalıyorsa, bu, aşk hayatında bir takım hayal kırıklıkları olabilir. 

Kadın kalçalarının dar olduğunu görürse, bu, yine hayal kırıklıkları ve hastalıkların habercisidir. 

Hayvan kalçalarına bakmak ise, güzel ve dingin bir yaşama işarettir. 

Bacaklar

Bacaklar hareket isteğini, ruhsal ve duygusal dengeyi anlatırlar. Bunlar gövdenin uç bölgeleridir ve rüyalarda önemli bir yerleri vardır. Çok çeşitli ve detaylı yorumları vardır. 

Güzel ve şekilli bacaklar ; mutluluğun ve iyi arkadaşlar edineceğinizin işaretidir. Bu aynı zamanda aptalca hareketlerinize ve kararsızlıklar çekeceğinize de işarettir. 

Hastalıklı veya özürlü bacaklar ; fakirliği ve hayal kırıklığını işaret eder. Bunlar aynı zamanda kötü arkadaşlara ve hastalıklara da işarettir. 

Kadın bacağı görmek ; gören kişi o kadını tanırsa, o veya başka bir kadınla evleneceği anlamındadır. 

Kıllı bacaklar ; gören kişi çokça borçlanır ve ölümü de hapiste olur. Eğer rüyayı gören kadınsa, evde kocasına karşı hakimiyeti ele geçirecek demektir. Eğer bacakları temiz ve kılsız ise, mutlu bir gelecek ve iyi dostlara sahip olacak demektir. 

Eğri bacak görmek ; rüya sahibinin zina edeceğine işarettir. 

Kendi ayaklarınızı görmek, çaresizliğin işaretidir. 

Başkalarının ayaklarını görmek, iyi bir yaşamın sizi beklediğine ve hakkınızı alacağınıza işarettir. 

Ağrıyan ayaklar,aile içindeki tartışmaları anlatırlar. 

Şişen ayaklar ise, iş hayatınızda ani değişikliklerin ve aileden ayrılığın habercisidir ve kötü bir rüya olarak yorumlanır. 

Tek ayak üstünde ; yürüdüğünü gören kişinin, malının yarısı gider. 

İki bacağının kırıldığını görmek ; o kişinin tüm mallarının elden gideceğine işarettir. 

Ayak izi ; tanınmak ya da izlenebilmek için arkanızda iz bırakmayla yorumlanır. 

Ayak öpmek ya da yıkamak; alçakgönüllülüğü ve hizmeti ifade eder. 

Çıplak ayak görmek, umutların gerçekleşmemesi ve çabalarınızın engellenmesi anlamı taşır. 

Diz görmek, yıkıcı ve talihsiz olayların habercisidir. Geniş dizli olduğunu görenin şansı birdenbire olumsuz yönde değişecek demektir. Acıyan dizler, sıkı belalara işarettir. Güzel dizli olduğunu gören kadına birçok erkek yaklaşacak ama hiç birisi onunla evlenmeyecektir. Dizlerde leke veya buna benzer bir şey gören kişi, bel soğukluğu ya da ona benzer bir zührevi hastalığa yakalanacak demektir.9 yıl 5 ay önce eklendi

Rüyada vücut dili Rüyada böcek görmek Rüyada besmele çekmek Rüyada kan görmek Rüyada hapishane görmek Rüyada Almanya'ya gitmek Rüyada iğne görmek Rüyada birşey kaybetmek Rüyada imza atmak Rüyada umreye gitmek Rüyada Ayetel Kürsi okumak, dinlemek, duymak Rüyada bevil (küçük tuvalet) etmek Rüyada ağladığını görmek Rüyada hastane görmek Rüyada boğa görmek Rüyada cereyan/elektrik çarpması nedir? Rüyada incir yemek Rüyada Et Yemek Rüya Yorumları, Rüyada Yılan Görmek
1
2
3
4