Rüyada halay çekmek

Rüyada halay çekmek

Rüyasında çalgısız ve eğlencesiz yapilan bir düğün görmek, hayır, bereket, ferah ve sevinçtir. İçkili, gürültülü, patırtılı bir dügün görmek hayır değildir. Hele düğünde oyun olursa musibete delalet eder.

Ebu Sait El Vaiz'e göre: rüyada dügün görmek, dügün sahibi için musibettir. Dügüne davetli olan için, yemek yoksa, neşe ve sevinçtir.

Kirmanî'ye göre (RA): rüyasında bir düğünün işlerine memur olduğunu gören vefat eder ve cenazesinde akrabaları bulunmaz. Bir hastanın evinde düğün oldugunu görmek, o hastanın ölümüne delalet eder. "Çeşitli çalgılardan bir kaçının bulunduğu bir düğün görmekten ikrah ederim" diyor Kirmanî. Çünkü, düğünde çalıp çağırmak musibet ve hüzünle yorumlanır.

Ibni Kesir'e göre: düğün görmek cenaze ile tabir olunur. Kendisinin düğününü yaptiğini görenin yakinda cenaze töreni yapılır. Oğlunu evlendirip düğün yaptığını ve çalgı çaldırdığını gören, oğlunun cenaze töreninde bulunur. Bir dügüne davetli olup, orada yemek yediğini gören, ölü için pişirilen yemekten yemiş olur.

Bir başka rivayete göre de: Bir kimse rüyada bir düğün yemeğinde bulunsa veya bizzat kendisi bir düğün yemeği tertiplese, üzüntü ve kederin gitmesine ve halkın kendisine müracaat edecekleri bir rütbe ve makama işarettir. Bazen de düğün yemeği, üzüntü, keder, el veya dille incitmeye işarettir.

Ebu Said el Vaizi demiştir ki rüyada düğün görmek, düğün sahibi için musibettir. Bir hastanın evinde düğün görmek, o hastanin vefatına işarettir.

Bazi tabirciler demistir ki, içinde Islam'a muhalif oyunlu düğün görmek, kötü bir rüyadır. Çünkü düğünde çalıp çağırmak musibet ve hüzün ile tabir edilir.9 yıl 7 ay önce eklendi

Rüyada börek yemek Rüyada kuaför görmek Rüyada sevmediği birini görmek Rüyada kavun görmek Rüyada hasta olmak Rüyada gelin olmak, gelin görmek Rüyada amca oğlu görmek Rüyada helva yemek, rüyada helva görmek Rüyada dolma yemek Rüyada ayva yemek Rüyada kan almak, kan vermek Rüyada büyük balık görmek Rüyada dövmek Rüyada diş görmek Rüyada kadınla sevişmek Rüyada kek görmek ve kek yemek ne anlama gelir? Rüyada halay çekmek Rüyada sevdiği kişiyi görmek ne anlama gelir Rüya Yorumları, Rüyada Altın Görmek
1
2
3
4