Bulgaristan'da kayak merkezleri

Bulgaristan'da kayak merkezleri

Hem kaliteli karda ve uzun pistlerde kayak yapmak isteyip hem de "Çok masraflı bir gezi olmasın" diyenler, son yıllarda Bulgaristan’daki kayak merkezlerinin yolunu tutmaya başladı.

Pek çok turizm şirketi buralara uçakla veya otobüsle gidiş imkanı sunan turlar düzenliyor. İşte Bulgaristan’daki en popüler üç kayak merkezi:

• Bansko,
• Borovest,
• Pamporovo.

Şık ve konforlu Bulgaristan Kayak Otelleri yada şirin pansiyonları ile farklı seçenekler sunan Bulgaristan Kayak Merkezleri her bütçeye hitap ediyor.

BANSKO Kayak Pisti

Bansko kayak merkezi 1 Bansko kayak merkezi 2

Bulgaristan’ın en ünlü kayak merkezi. UNESCO’nun koruması altında olan Pirin Dağı’nın yamacında yer alan Bansko, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi yapılarıyla da ünlü. Nisan ayına kadar kayak yapılabilen bu merkezde, sezon boyunca mevsim şartları uygun olmazsa yapay kar üretiliyor. Şimdiye kadar pek çok uluslararası yarış organizasyonunun düzenlendiği bu kayak merkezinin tahmininizden büyük olduğunu belirtelim. Öyle ki toplam uzunluğu 70 kilometreyi bulan altı mavi, beş kırmızı ve iki siyah dereceli pistlerin lift kapasiteleri oldukça yüksek; saatte 14 bin 200 kişi taşıyabiliyorlar. Gece kayağı yapmak isteyenler için  650 metre uzunluğunda aydınlatılan kayak pisti de var. Snowboardçular için Fun Park yer alıyor. Hem rahatça kayak yapıp hem de çok fazla masraf yapmak isteyenlerin tercih ettiği Bansko’ya farklı bütçelere göre turlar düzenleniyor. Ulaşımın otobüsle sağlandığı turlar bile var.

BOROVEST Kayak Pisti

Borovest kayak merkezi 1 Borovest kayak merkezi 2

Rila Dağları’nın çam ağaçları arasında yer alan Borovest kayak merkezi, Avrupa’nın en uzun tesislerden birine sahip. Olimpiyat oyunları düzenlemek amacıyla geliştirilen en uzun pist 6 kilometre. Toplam pist uzunluğu ise 45 kilometreyi buluyor. Bu arada 15 ayrı lift (bir gondol, iki telesiyej, 12 teleski) ile sıra beklemeden pistlere ulaşabiliyorsunuz. Borovets, kayak merkeziyle olduğu kadar gece hayatıyla da ünlü. Pek çok casino, bar ve gece kulübünün yanı sıra restoranlarında da dünya mutfağından örnekler tadabilirsiniz. Bu arada Samakov Otelin çatı katında bulunan Panorama Bar’dan bölgenin manzarasını izlemeden dönmeyin. Borovest’e de Türkiye’den pek çok tur düzenleniyor.

PAMPOROVO Kayak Pisti

Pamporovo kayak merkezi 1 Pamporovo kayak merkezi 2

Güneydoğu Avrupa’nın bilinen kayak merkezlerinden Pamporovo’da toplam 25 kilometre uzunluğunda farklı zorluk derecelerinde pistler buluyor. Büyük slalom için yarış kayak pisti de var. "Ben profesyonel kayakçı değilim ki!" diyenler için kolay ve orta düzey parkurlar oldukça fazla. 18 lift saatte 8 bin 500 kişi taşıyabiliyor. Yıl boyunca ortalama 150 gün kar bulunan merkezde, her ihtimale karşı suni kar makineleri var. Rodop Dağları’na özgü mimari tarzında yapılmış otellerde akşamları partiler, eğlenceler de düzenleniyor.


9 yıl 6 ay önce eklendi

İllerin enlem ve boylamları Abant Gölü, Bolu Kaz Dağları Ankara'da alternatif piknik ve gezi alanları Bulgaristan'da kayak merkezleri İstanbul MNG Kargo Şubeleri, MNG kargo şube adresleri ve telefon numaraları İstanbul Aras Kargo Şubeleri, Şube Adresleri ve İletişim Telefonları Yurtiçi Kargo İstanbul şube isimleri, şube adresleri ve telefon numaraları Metro Turizm Balıkesir iletişim bilgileri Metro Turizm İzmir iletişim bilgileri Metro Turizm İstanbul Avrupa yakası iletişim bilgileri İstanbul Metro Saatleri, M1 Aksaray - Atatürk Havaalanı (Havalimanı) Metro Sefer Saatleri İstanbul Metro Saatleri, M2 Taksim - Şişhane Metro Sefer Saatleri Kadıköy Kartal Metro hattı haritası ve durak isimleri, Kartal metro durakları, Kadıköy metro durakları Şehirler arası mesafe hesaplama, kaç km? Eminönü'ne nasıl gidilir, Eminönü'ne en kısa yoldan nasıl giderim?
1
2
3