Uydunun icadı

Uydunun icadı

1963 Yılında Yeterli Güçte Roket Motorlarının Geliştirilmesi Ile Ilk Jeosenkron Uydu Syncom 2 Nasa Tarafından Uzaya Fırlatılmıştır. Bu Uydu Yeryüzünün Yaklaşık %42'sini 24 Saat Esasına Göre Görebiliyordu. Ancak üç Uydu Atıldığı Takdirde Kutuplar Hariç Dünyanın Tümünü Kaplaması Mümkün Olabiliyordu.

1960′ların Sonlarında, Uydular çok Güvenilir Olmadığından, Veri Kullanımı Da Layıkıyla Yapılamıyordu. Ancak, 3 Eksenli Sabit (dönmeyen) Uyduların 1963 Yılında Icadı Ile, Veri Kullanımı Son Derece Cazip Gelmeye Başladı.

.B.D. Federal Haberleşme Komisyonu (FCC) hemen işletmeye girecek biçimde bir bilimsel uydu sisteminin fırlatılması için ilk iznini verdi. 1960′larda ilk pasif uydulardan olan Echo atmosfere bırakılmıştır. Bu 31 metre çapında aliminyum kaplı bir balondu. 3 eksenli sabit (dönmeyen) uyduların 1963 yılında icadı ile, veri kullanımı son derece cazip gelmeye başladı. 3 eksenli sabit uydular çok büyük bir ilerleme idi, çünkü, uyduya çok büyük güneş panellerinin ve çok yüksek kazançlı antenlerin takılması mümkün olduğundan, uydunun ömrü de birdenbire birkaç kat artırılabiliyordu.


10 yıl 1 ay önce eklendi

Segment'ine göre en çok tercih edilen araçlar Tecvid ilminin tanımı Nato'ya üye ülkelerin listesi Trenlerin uzunluğunu bulma mantık sorusu Sakla samanı, gelir zamanı atasözünün anlamı Ankara Savaşı (1402) Ali Ercan - Medine'ye varamadım yaralıyım klibi Et fiyatları neden pahalı, et fiyatları neden düşmüyor? 1. Dünya Savaşına Girerken Ülkelerin Nüfus ve Asker Sayıları Eski İmparatorluklarda Yazı Araçları Psikanaliz Nedir? Psikanaliz Kuramı İslamiyetten Önceki Türk Edebiyatı Güzel sanat dallarında kullanılan malzemeler ve özellikleri Uydunun icadı Anadolu’da Yaşayan Göçmen Kuş türleri ve açıklamaları İngiltere'de neden direksiyonlar sağdadır? Hayatımızı kolaylaştıran buluşlar nelerdir? Erken Yaşta Evlenmenin Sakıncaları ve Zararları Cennet Papağanı Türleri, Cennet Papağanı Cinsleri Necmettin Erbakan Hayatını Kaybetti! GGG - 3G Nedir ?