Erdoğan konuştu, İsrail borsası çakıldı!

Erdoğan konuştu, İsrail borsası çakıldı!

Başbakan Erdoğan'ın, "İsrail her zaman şımarık oğlan rolünü oynadı. Bu süreci çok daha farklı yaptırımlarla takip edeceğiz" açıklamasının ardından İsrail borsasında sert düşüşler yaşandı. Vayyyy bee, eskiden onlar konuşur bizim borsa çökerdi =)) Ne işş?

İsrail'e yaptırımlar uygulanması sonrası ilk kez konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan, "İsrail her zaman şımarık oğlan rolünü oynadı. Devlet terörü estiren bu ülkeye karşı kararlılık ortaya koyduk. Açıklanan rapor İsrail'in beklentilerine cevap veren bir rapor değil. Şu anda açıklananın da bizim açımızdan herhangi bir kıymeti yok. Biz adımı attık. Yarın itibariyle biz diplomatik ilişkilerimizi ikinci katip seviyesine zaten düşürüyoruz. Aynı şekilde Türkiye'deki onların diplomatlarının da aynı seviyeye düşürülmesi, ticari ilişkilerimiz, askeri ilişkilerimiz, savunma sanayiine yönelik bunları tamamen askıya alıyoruz. Bu süreci çok daha farklı yaptırımlarla takip edeceğiz. Doğu Akdeniz bize yabancı değil. Gemilerimiz o sularda kendilerini çok sık göstereceklerdir" dedi.

'ASKIYA ALDIK' SÖZÜ SAVUNMAYA YÖNELİK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün İsrail'e uygulanacak yaptırımlarla ilgili sözlerine, Başbakanlık'tan açıklık getirildi.

Erdoğan'ın sözlerinin İsrail'e ekonomik yaptırım da uygulanacağı anlamına gelip gelmediğine yönelik oluşan kafa karışıklığına, Başbakanlık tarafından yapılan ek açıklamayla nokta koyuldu.

Yapılan açıklamaya göre İsrail'e yönelik ticari yaptırım sadece silah anlaşmalarını kapsıyor. Bunun dışında İsrail'e topyekün bir ekonomik yaptırım uygulanması planlanmıyor. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan da yaptığı açıklamada İsrail'e ekonomik yaptırımın sözkonusu olmadığını söylemişti.

Dün ise İsrail Merkez Bankası Başkanı Fischer, Türkiye ile ekonomik faaliyetlerin durmasının İsrail'e büyük bir darbe vuracağını açıklamıştı.

TEL AVİV BORSASI ÇÖKTÜ

Bu arada askeri anlaşmaların askıya alındığının tekrar teyidiyle birlikte İsrail borsasında dramatik bir seans yaşanıyor. Bugün yüzde 3 düşen Tel Aviv Borsası'nın iki günlük değer kaybı yüzde 9'a yaklaştı.

Kaynak: Milliyet


11 yıl 1 ay önce eklendi

Hilmi Ziya ÜLKEN ATAK, Cobra ve Apache'ye karşı! Uyduyu fırlatmamıza az kaldı! Türkiye'nin çıldırtan projeleri, Türkiye'nin en büyük projeleri TİSU için müthiş plan Mehmetçik'e yerli makineli tüfek 50 milyar Euro'luk Avrupa Türk gücü! Erdoğan konuştu, İsrail borsası çakıldı! Milli piyade tüfeğinin üretimine başlandı Newsweek: Osmanlı canlanabilir Bağdat'ta petrol işletmeciliği ile ilgili kritik imza! ABD'nin kodlarını vermediği savaş uçağı için Avrupa'dan teklif geldi Obama'dan 'Türkiye'ye gidin' talimatı Türk Hava Yolları şampiyonları taşımaya hazır Türkler Avrupa'da çalışmak istemiyor Başbakan'dan BM zirvesinde sert çıkış Google Maps'e rakip TÜRKSAT Maps! İşte Türkiye'nin en modern camisi Çanakkale Destanı'na Özel Yerli hücumbot hayalimiz de gerçek oluyor
1
2
3
4
5
6