Yerli hücumbot hayalimiz de gerçek oluyor

Yerli hücumbot hayalimiz de gerçek oluyor

Türkiye gemi, tank, İHA ve uçağın ardından "Türk tipi hücumbot" üretecek. Savaş ve silah sistemleri de yerli olacak.

Türkiye, MİLGEM gemileri, ALTAY tankı, ANKA insansız hava aracı, HÜRKUŞ uçağı, GÖKTÜRK uydusu derken, "milli hücumbot" için de düğmeye bastı. Türk firmaları, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın ihtiyacı olan yerli savaş gemisini tamamen milli imkanlarla tasarlayıp üretecek.

SSM'DEN FİRMALARA ÇAĞRI

Akşam'ın haberine göre tamamen özgün olacak Türk tipi hücumbotun "savaş sistemi"ni Aselsan ve Havelsan, "silah sistemi"ni ise Roketsan firmaları tasarlayacak. Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), Türk Tipi Hücumbot Projesi için "Bilgi İstek Dokümanı (BİD)" yayımladı.

KATILIM SINIRLI TUTULACAK

"Küçük boy yerli savaş gemisi" olarak tanımlanan hücumbot projesi için katılım ise sınırlı tutulacak. Proje için duyurusu yapılan BİD'in ardından ihale ilanına çıkılması ve konunun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşecek Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) toplantısında masaya yatırılması bekleniyor.


11 yıl 5 ay önce eklendi

Hilmi Ziya ÜLKEN ATAK, Cobra ve Apache'ye karşı! Uyduyu fırlatmamıza az kaldı! Türkiye'nin çıldırtan projeleri, Türkiye'nin en büyük projeleri TİSU için müthiş plan Mehmetçik'e yerli makineli tüfek 50 milyar Euro'luk Avrupa Türk gücü! Erdoğan konuştu, İsrail borsası çakıldı! Milli piyade tüfeğinin üretimine başlandı Newsweek: Osmanlı canlanabilir Bağdat'ta petrol işletmeciliği ile ilgili kritik imza! ABD'nin kodlarını vermediği savaş uçağı için Avrupa'dan teklif geldi Obama'dan 'Türkiye'ye gidin' talimatı Türk Hava Yolları şampiyonları taşımaya hazır Türkler Avrupa'da çalışmak istemiyor Başbakan'dan BM zirvesinde sert çıkış Google Maps'e rakip TÜRKSAT Maps! İşte Türkiye'nin en modern camisi Çanakkale Destanı'na Özel Yerli hücumbot hayalimiz de gerçek oluyor
1
2
3
4
5
6