Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir, Atatürk Havaalanı'na en kısa yoldan nasıl giderim?

Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir, Atatürk Havaalanı'na en kısa yoldan nasıl giderim?

Bu sayfada İstanbul'un değişik yerlerinden, Atatürk Havalimanı'na en kısa yoldan nasıl gidilir ve en kısa sürede Atatürk havaalanına nasıl ulaşılır sorularının cevaplarını anlatacağız.

Aşağıdaki haritada Atatürk Havalimanı'nın konumu siyah bir daire ile işaretlenmiştir. Haritayı daha büyük ölçekte incelemek için haritanın üstüne tıklayabilir ve [Büyük] seçeneğini seçebilirsiniz.

Eminonu'ne nasil gidilir

Aksaray'dan Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir?

Aksaray'dan Atatürk havalimanına gitmek için yukarıdaki şekilde kırmızı ile gösterilmiş olan M1 metrosunu kullanabilirsiniz. Bu metro aracılığıyla Eminönü - Fatih, Topkapı - Ulubatlı, Bayrampaşa  -Maltepe, Kartaltepe - Kocatepe, Otogar, Esenler, Terazidere, Davutpaşa - Yıldız Teknik Üniversitesi, Cevizlibağ, Merter, Zeytinburnu, Bakırköy - İncirli, Bahçelievler, Ataköy - Şirinevler, Yenibosna ve Dünya Ticaret Merkezi (DTM) - İstanbul Fuar Merkezi duraklarından geçerek Atatürk havalimanına ulaşabilirsiniz. Bu şekilde yaklaşık 40 dakikada havalimanına ulaşabilirsiniz.

Eğer kırmızı renkle gösterilmiş olan M1 metrosuna biraz uzaksanız ve yanınızda ağırca eşyalar varsa, yukarıdaki şekilde mavi ile gösterilmiş olan T1 tramvayına binerek Zeytinburnu durağına kadar tramvayla gidebilirsiniz. Bu durumda, Yusufpaşa, Haseki, Fındıkzade, Çapa - Şehremini, Pazartekke, Topkapı, Cevizlibağ, Merkezefendi, Akşemsettin ve Mithatpaşa duraklarından geçmeniz gerekecektir. Zeytinburnu'na ulaştığınızda yukarıdaki şekilde kırmızı ile gösterilmiş olan M1 metrosuna aktarma yaparak havaalanına kadar rahatlıkla gidebilirsiniz. Bu şekilde yaklaşık 50 dakikada havalimanına ulaşabilirsiniz.

Beylikdüzü'nden Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir?

Beylikdüzü taraflarından Atatürk havalimanına ulaşmak için öncelikle merobüs ile Ataköy-Şirinevler durağına kadar gitmeniz gerekiyor. Buraya giderken Güzelyurt, Haramidere, Saadetdere Mahallesi, Ambarlı, Avcılar Kampüsü, İBB Sosyal Tesisler, Küçükçekmece, Cennet Mahallesi, Florya, Beşyol, Sefaköy ve Yenibosna-Kuleli duraklarından geçerek Ataköy-Şirinevler durağına ulaşabilirsiniz. Ataköy-Şirinevler durağında inmezseniz; Bahçelievler, Bakırköy - İncirli ya da Zincirlikuyu duraklarında inseniz de olur. Bu duraklardan sonra yukarıdaki şekilde kırmızı ile gösterilmiş olan M1 metrosuna aktarma yaparak havaalanına kadar rahatlıkla gidebilirsiniz. Aktarma yaptığınız bu yeni hatta sadece Yenibosna ve Dünya Ticaret Merkezi (DTM) - İstanbul Fuar Merkezi duraklarını geçmeniz gerekecek.

Bu şekilde yaklaşık 1 saatte havalimanına ulaşabilirsiniz.

Gaziosmanpaşa'dan Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir?

Gaziosmanpaşa'dan Eminönü'ne en hızlı şekilde gitmek için, öncelikle yukarıdaki şekilde turuncu renkle gösterilmiş olan T4 tramvayına ulaşmanız gerekiyor. Bunun için, taksi otobüs ya da minibüsleri kullanarak size yakın olan Taşköprü, Ali Fuat Başgil ya da Bosna-Çukurçeşme duraklarından birisine ulaşabilirsiniz. T4 tramvayına bindikten sonra, Sağmalcılar, Uluyol-Bereç, Rami, Topçular, Demirkapı, Şehitlik ve Edirnekapı duraklarını geçerek Vatan durağında inmeniz gerekmektedir.

Yolculuğunuzun ikinci aşamasında Vatan durağına oldukça yakın bir mesafede olan Topkapı-Ulubatlı durağına giderek, yukarıdaki şekilde kırmızı ile gösterilmiş olan M1 metrosuna aktarma yapmanız gerekmektedir. Bu metro aracılığıyla Bayrampaşa  -Maltepe, Kartaltepe - Kocatepe, Otogar, Esenler, Terazidere, Davutpaşa - Yıldız Teknik Üniversitesi, Cevizlibağ, Merter, Zeytinburnu, Bakırköy - İncirli, Bahçelievler, Ataköy - Şirinevler, Yenibosna ve Dünya Ticaret Merkezi (DTM) - İstanbul Fuar Merkezi duraklarından geçerek Atatürk havalimanına ulaşabilirsiniz.

Bu şekilde yaklaşık 70 dakikada havalimanına ulaşabilirsiniz.

Eminönü'den Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir?

Atatürk havalimanı'na nasıl giderim

Eminönü'nden havalimanına gitmek için yukarıdaki şekilde mavi ile işaretlenmiş olan T1 tramvayına binerek Gülhane, Sultanahmet, Çemberlitaş, Beyazıt, Laleli Üniversite, Aksaray duraklarıdnan geçerek Yusufpaşa durağında inebilirsiniz. Yusufpaşadurağında indikten sonra 200-300 metre yürüyerek yukarıdaki şekilde kırmızı renkle gösterilmiş olan M1 metrosunun Aksaray durağına ulaşmanız gerekiyor. M1 metrosuna bindikten sonra son durağa kadar giderek Havalimanına ulaşabilirsiniz. Detaylar için Aksaray'dan Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir? kısmını inceleyebilirsiniz.

Eğer Yusufpaşa'da inip yürümek istemiyorsanız ya da yanınızda ağır eşyalar varsa, Haseki, Fındıkzade, Çapa - Şehremini, Pazartekke, Topkapı, Cevizlibağ, Merkezefendi, Akşemsettin ve Mithatpaşa duraklarından geçerek Zeytinburnu'na ulaşabilirsiniz. Zeytinburnu durağında kısa bir mesafen yürüyerek M1 metrosuna aktarma yapabilir ve havalimanına ulaşabilirsiniz. Detaylar için Zeytinburnu'dan Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir? kısmını inceleyebilirsiniz.

Yolculuğunuz yaklaşık 1 saat sürecektir. T1 tramvayının yavaş ilerlemesi durumunda süre 75 dakikayı bulabilir.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nden (İTÜ'den) Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir?

İTÜ'den havalimanına gitmek için öncelikle yukarıdaki şekilde yeşil renkle işaretlenmiş olan M2 metrosunu kullanarak metrobüse ulaşmanız gerekmektedir. Bunun için metroya bindikten sonra, Sanayi, 4. Levent, Levent ve Gayrettepe duraklarını geçtikten sonra Şişli - Mecidiyeköy durağında inmeniz ve 200-300 metre yürüyerek metrobüsün Mecidiyeköy durağına ulaşmanız gerekiyor.

Metrobüse ulaştıktan sonra, Çağlayan, Okmeydanı Hastanesi, Darülaceze, Okmeydanı, Halıcıoğlu, Ayvansaray, Edirnekapı, Maltepe, Topkapı ve Cevizlibağ duraklarından geçerek Merter durağında inebilirsiniz. İsterseniz 1 durak daha giderek Zeytinburnu'nda inebilir, böylece daha az yürüyerek aktarma yapabilirsiniz. Zeytinburnu durağında, yukarıdaki şekilde kırmızı renkle gösterilmiş olan M1 metrosuna aktarma yaparak havalimanına kadar ulaşabilirsiniz. Detaylar için Zeytinburnu'dan Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir? kısmını inceleyebilirsiniz.

Ne kadar sürede Atatürk havaalanına ulaşırım diyorsanız, yaklaşık 1.5 saatte ulaşabileceğinizi söyleyebilirim.

Kadıköy'den Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir?

Kadıköy'den öncelikle metrobüse yani metrobüsün ilk durağı olan Söğütlüçeşme durağına ulaşmanızı öneriyorum. İsterseniz 400-500 metre kadar yürüyebilir, taksi ya da otobüsle Söğütlüçeşme'ye kadar gidebilirsiniz. Bir diğer alternatif de Anadolu yakası metrosu olan Kadıköy-Kartal metrosunu kullanarak Ünalan durağında inerek metrobüsün Uzunçayır durağında aktarma yapabilirsiniz.

Metrobüse ulaştıktan sonra sırasıyla Fikirtepe, Ünalan, Acıbadem, Burhaniye Mahallesi, Boğaziçi Köprüsü duraklarından geçerek Avrupa yakasına geçmeniz gerekiyor. Zincirlikuyu durağında diğer metrobüse geçerek Mecidiyeköy üzerinden metrobüsün Zeytinburnu durağına kadar gidebilirsiniz. Zeytinburnu'nda ise yukarıdaki şekilde kırmızı renkle gösterilmiş olan M1 metrosuna aktarma yaparak havalimanına ulaşabilirsiniz. Detaylar için Mecidiyeköy'den Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir? kısmını inceleyebilirsiniz.

Bu şekilde toplamda 2 saatte havalimanına ulaşabilirsiniz. Yaklaşık yarım saatinizi metrobüse ulaşmak için harcayacağınızı unutmayın.

Mecidiyeköy'den Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir?

Mecidiyeköy'den sırasıyla Çağlayan, Okmeydanı Hastanesi, Darülaceze, Okmeydanı, Halıcıoğlu, Ayvansaray, Edirnekapı, Maltepe, Topkapı ve Cevizlibağ duraklarından geçerek Merter durağında inebilirsiniz. İsterseniz 1 durak daha giderek Zeytinburnu'nda inebilir, böylece daha az yürüyerek aktarma yapabilirsiniz. Zeytinburnu durağında, yukarıdaki şekilde kırmızı renkle gösterilmiş olan M1 metrosuna aktarma yaparak havalimanına kadar ulaşabilirsiniz.

Zeytinburnu durağına ulaştıktan sonra yukarıdaki şekilde kırmızı renkle işaretlenmiş olan M1 metrosuna binebilir ve sırasıyla Bakırköy - İncirli, Bahçelievler, Ataköy - Şirinevler, Yenibosna ve Dünya Ticaret Merkezi (DTM) - İstanbul Fuar Merkezi duraklarından geçerek Atatürk havalimanına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bu şekilde yaklaşık 1 saatte havalimanına ulaşabilirsiniz.

Pendik'ten Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir?

Pendik'ten Eminönü'ne gitmek için öncelikle yukarıdaki şekilde yeşille işaretlenmiş olan B2 Banliyö trenini kullanarak Söğütlüçeşme'ye ulaşmanız gerekiyor. Bunun için Yunus, Kartal, Atalar, Cevizli, Maltepe, Süreyya Plajı, İdealtepe, Küçükyalı, Bostancı, Suadiye, Erenköy, Göztepe, Feneryolu ve Kızıltoprak duraklarını geçmeniz gerekiyor. Bundan sonrasında, Söğütlüçeşme'den metrobüs ile Zeytinburnu'na kadar ulaşabilir, oradan da M1 metrosuna aktarma yaparak havalimanına kadar gidebilirsiniz. Detaylar için Söğütlüçeşme'den Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir? kısmını inceleyebilirsiniz.

Toplam ulaşma süreniz 2.5 saati bulmaktadır. Bu sürenin yaklaşık 1 saatini metrobüse ulaşmak için geçireceksiniz.

Sarıyer'den Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir?

Sarıyer'den ilk olarak otobüsle Hacıosman metro durağına ulaşmanız gerekmektedir. Bunun için 25G, 41SF, 41, 59RS veya 25T gibi otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Hacıosman metro durağına ulaştıktan sonra, yukarıdaki şekilde yeşille gösterilmiş olan M2 metrosu ile Daruşşafaka, Atatük Oto Sanayi, İtü Ayazağa, Sanayi Mahallesi, 4. Levent, Levent ve  Gayrettepe duraklarından geçerek Şişli - Mecidiyeköy durağında inmeniz gerekiyor. 200-300 metro yürüyerek Mecidiyeköy metrobüs durağına gittikten sonra, metrobüsle Zeytinburnu'na ulaşmalısınız. Son olarak Zeytinburnu'ndan M1 metrosuna aktarma yaparak havalimanına kadar gidebilirsiniz. Detaylar için Mecidiyeköy'den Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir? kısmını inceleyebilirsiniz.

Toplamda, yaklaşık 2.5 saatte Atatürk havaalanına ulaşabilirsiniz.

Sarıyer-Hacıosman: 30 dakika
Hacıosman-Mecidiyeköy: 20 dakika
Mecidiyeköy-Zeytinburnu: 30 dakika
Zeytinburnu-Havalimanı: 15 dakika
Ayrıca aradaki yürüme, durakta bekleme ve geçiş sürelerini de göz önünde bulundurmanızda yarar var.

Söğütlüçeşme'den Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir?

Söğütlüçeşme metrobüs dırağından sırasıyla Fikirtepe, Ünalan, Acıbadem, Burhaniye Mahallesi, Boğaziçi Köprüsü duraklarından geçerek Avrupa yakasına geçmeniz gerekiyor. Zincirlikuyu durağında diğer metrobüse geçerek Mecidiyeköy üzerinden metrobüsün Zeytinburnu durağına kadar gidebilirsiniz. Zeytinburnu'nda ise yukarıdaki şekilde kırmızı renkle gösterilmiş olan M1 metrosuna aktarma yaparak havalimanına ulaşabilirsiniz. Detaylar için Zincirlikuyu'dan Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir? kısmını inceleyebilirsiniz.

Toplamda, yaklaşık 1.5 saatte Atatürk havaalanına ulaşabilirsiniz.

Söğütlüçeşme-Zeytinburnu: 15 dakika
Zincirlikuyu-Zeytinburnu: 30 dakika
Zeytinburnu-Havalimanı: 15 dakika
Ayrıca aradaki yürüme, durakta bekleme ve geçiş sürelerini de göz önünde bulundurmanızda yarar var.

Taksim'den Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir?

Taksim'den Atatürk havalimanına gitmek için 96T numaralı otobüs hattını kullanabilirsiniz.

Saatleri size uymuyorsa ya da trafikten korkuyorsanız, yukarıdaki şekilde yeşil renkle gösterilmiş olan M2 metrosunu kullanarak Osmanbey üzerinden Mecidiyeköy durağına ulaşmanız gerekmektedir. Mecidiyeköy'e ulaştıktan sonra 200-300 metre yürüyerek metrobüse aktarma yapabilir ve böylece metrobüsü kullanarak Zeytinburnu durağına kadar gidebilirsiniz. Zeytinburnu'nda ise yukarıdaki şekilde kırmızı renkle gösterilmiş olan M1 metrosuna aktarma yaparak havalimanına ulaşabilirsiniz. Detaylar için Mecidiyeköy'den Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir? kısmını inceleyebilirsiniz.

Toplamda, yaklaşık 75 dakikada Atatürk havaalanına ulaşabilirsiniz.

Taksim-Mecidiyeköy: 5 dakika (ayrıca en az 5 dakika metroya inme, en az 5 dakika metrobüse ulaşma)
Mecidiyeköy-Zeytinburnu: 30 dakika
Zeytinburnu-Havalimanı: 15 dakika
Ayrıca aradaki yürüme, durakta bekleme ve geçiş sürelerini de göz önünde bulundurmanızda yarar var.

Zincirlikuyu'dan Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir?

Metrobüsün Zincirlikuyu durağında metrobüse binerek sırasıyla Mecidiyeköy, Çağlayan, Okmeydanı Hastanesi, Darülaceze, Okmeydanı, Halıcıoğlu, Ayvansaray, Edirnekapı, Maltepe, Topkapı ve Cevizlibağ duraklarından geçerek Merter durağında inebilirsiniz. İsterseniz 1 durak daha giderek Zeytinburnu'nda inebilir, böylece daha az yürüyerek aktarma yapabilirsiniz. Zeytinburnu durağında, yukarıdaki şekilde kırmızı renkle gösterilmiş olan M1 metrosuna aktarma yaparak havalimanına kadar ulaşabilirsiniz.

Zeytinburnu durağına ulaştıktan sonra yukarıdaki şekilde kırmızı renkle işaretlenmiş olan M1 metrosuna binebilir ve sırasıyla Bakırköy - İncirli, Bahçelievler, Ataköy - Şirinevler, Yenibosna ve Dünya Ticaret Merkezi (DTM) - İstanbul Fuar Merkezi duraklarından geçerek Atatürk havalimanına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Toplamda, yaklaşık 1 saatte Atatürk havaalanına ulaşabilirsiniz.

Zeytinburnu'ndan Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir?

Yukarıdaki şekilde kırmızı renkle işaretlenmiş olan M1 metrosuna bindikten sonra Bakırköy - İncirli, Bahçelievler, Ataköy - Şirinevler, Yenibosna ve Dünya Ticaret Merkezi (DTM) - İstanbul Fuar Merkezi duraklarından geçerek Atatürk havalimanına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yaklaşık 15 dakikada Atatürk havaalanına ulaşabilirsiniz.

Yenikapı'dan Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir?

Yenikapı'dan havalimanına gitmek için birkaç alternatif güzergah sıralanabilir.

1. Yenikapı - Aksaray - Havalimanı: Bu yöntemde öncelikle taksi ya da otobüs kullanarak Aksaray'a ulaşmanız gerekmektedir. Eğer yanınızda çok fazla eşya yoksa 500-600 metro yürüyerek Aksaray'a gidebilirsiniz. Normalde ilk ulaşacağınız yukarıdaki şekidle mavi ile gösterilmiş olan T1 tramvayı olacaktır. 200-300 metre daha yürüyerek kırmızı renkle gösterilmiş olan M1 metrosuna ulaşarak daha hızlı bir şekilde havalimanına gidebilirsiniz. Detaylar için Aksaray'dan Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir? kısmını inceleyebilirsiniz. Yaklaşık 15 dakikada M1 metrosuna ulaşmanız durumunda, 30 dakika da metroyla giderek toplamda  45 dakikada Atatürk havaalanına ulaşabilirsiniz.

2. Yenikapı - Sirkeci - Zeytinburnu - Havalimanı: Bu güzergahta öncelikle otobüse ya da taksiye binerek Kumkapı ve Cankurtaran üzerinden geçerek Sirkeci'ye ulaşmanız gerekiyor. Sirkeci'ye ulaştığınızda, yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilmiş olan T1 tramvayının Eminönü ya da Sirkeci duraklarında binerek Zeytinburnu durağına kadar gidebilirsiniz. Zeytinburnu durağına ulaştığınızda M1 metrouna binerek havalimanına kadar gidebilirsiniz. Detaylar için Eminönü'den Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir? kısmını inceleyebilirsiniz. Bu yöntemle yaklaşık 1 saatte Atatürk havaalanına ulaşabilirsiniz.

3. Yenikapı - sahil - Yeşilyurt: Bu yöntemde sahil şeridinden otobüslere binerek havalimanına kadar gidebilirsiniz. Havaalanına giden otobüs numarası 96T'dir. Bu yöntemle yaklaşık 1 saatte Atatürk havaalanına ulaşabilirsiniz.


11 yıl 2 ay önce eklendi

Nişikli Turizm Şubeleri ve Telefon Numaraları Nemrut Dağı Milli Parkı Hangi mevsim nereye tatile gidilir? Ölüdeniz, Fethiye Turizm Şiirleri Ankara MNG Kargo Şubeleri, MNG kargo şube adresleri ve telefon numaraları Ankara Aras Kargo Şubeleri, Şube Adresleri ve İletişim Telefonları Yurtiçi Kargo Ankara şube isimleri, şube adresleri ve telefon numaraları Metro Turizm Bulgaristan iletişim bilgileri Metro Turizm Adana iletişim bilgileri Metro Turizm İstanbul Anadolu yakası iletişim bilgileri İstanbul Metro Saatleri, T4 Topkapı - Mescid-i Selam Metro Sefer Saatleri İstanbul Metro Saatleri, M2 Sanayi Mahallesi - Seyrantepe Metro Sefer Saatleri İstanbul Metrobüs Durakları Haritası, En Kısa Yoldan Nasıl Giderim? Metro saatleri, İstanbul Metro Saatleri Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir, Atatürk Havaalanı'na en kısa yoldan nasıl giderim?
1
2
3