Oruçluyken ne yersek orucumuz bozulmaz

Oruçluyken ne yersek orucumuz bozulmaz

Oruçlu iken ne yersek orucumuz bozulmaz diye merak eden arkadaş, böyle soru olur mu Allah aşkına. Orucun zaten temel amacı hiçbirşey yememektir.

Ancak unutarak yediğimizde, bu yediklerimizin mümin insanlar için Allah'ın şefkati olduğu ile ilgili çok sayıda açıklama vardır ve bu gibi durumlarda orucumuz kesinlikle bozulmaz.

Örneğin, Ebu Hüreyre Radiyallâhu Anh'ın rivayet ettiğine göre Resul-i Ekrem Efendimiz Sallallâhu Aleyhi Vesellem şöyle buyurmuştur: "Biriniz oruçlu iken unutarak bir şey yiyip içer, sonra da hatırlarsa orucunu bozmayıp tamamlasın. Çünkü ona Allah yedirmiş ve içirmiştir." (Darimi, Savm: 23; Müslim, Sıyam: 171)

Diğer taraftan, biraz espiri ile karışık oruçluyken ne yersek orucumuzun bozulmayacağı ile ilgili merakınızı şu şekilde de cevaplandırabiliriz.

Oruçlu iken ne yerseniz orucunuz bozulmaz?

• DAYAK yemek

• NANEYİ yemek

• KAFAYI yemek

Artık oruçluyken ne yediğinizde orucunuzun bozulmadığını biliyorsunuz. Paylaşın ki arkadaşlarınız da öğrensin...


9 yıl 10 ay önce eklendi

Köşk Elden Gitti Atatürk şarkıları ve sözleri Komik zeka soruları, Bölüm 4 Dünyadaki en ilginç kural ve yasaklar Oruçluyken ne yersek orucumuz bozulmaz Apocalypse II. Dünya Savaşı Belgeseli, Bölüm 2: Ezici Yenilgi Garfield'in hayat prensipleri Gelmiş geçmiş en imkansız goller Aşk Şarkıları Apocalypse II. Dünya Savaşı Belgeseli - Türkçe Belgesel İzle Hanımın Çiftliği Oyuncuları NANA ve Rap Dünyası Enya - Meditasyon Ustası Ajda Pekkan ve Sevilen Şarkıları Ünlü felsefeci Pascal'ın Tanrı iddiası 21. yüzyılın yeni Türkçe kelimeleri Müdürler ve Yönetim Kademelerinin Tanımları "Dün Yarın Olsaydı Bugün Perşembe Olurdu." Diyen Adam Bu Sözü Hangi Gün Söylemiştir ? Canım Türkiyem'de Polis Telsizi
1
2
3
4
5
6