Mona Lisa Resminin Özellikleri

mona lisa'nın özellikleriMona Lisa (İtalyanca ve İspanyolca: "La Gioconda"; Fransızca: "La Joconde") İtalyan Rönesans sanatçısı Leonardo da Vinci'nin eseridir. Tablodaki kadın yüzündeki "gizemli gülümseme" ile sanat tarihinin bir parçası haline gelmiştir.

Leonardo "Mona Lisa" tablosu için çalışmalarına 1503 yılında başladı ve eseri tamamlaması üç-dört yıl sürdü. Eser şu anda Fransa'daki Paris - Louvre Müzesi'nde sergilenmektedir. Ayrıca tablonun güvenliği gelişmiş bir X-ışını sistemiyle sağlanmaktadır.

Leonardo da Vinci’nin 500 yıl önce resmettiği Mona Lisa'nın gülümsemesi "çözümlendi." Hollanda'daki Amsterdam Üniversitesi'nden matematikçiler sanat tarihçileri ve bilgisayar mühendisleri Mona Lisa'nın yüzündeki ifadeyi ve duygularını analiz eden bir bilgisayar yazılımıyla tabloyu inceledi.

Kutsal Kase tartışmalarının da merkezine oturan tablo ve ifade ettikleri yüzyıllardır bilim adamları ve sanatçılar tarafından analiz edilmeye çalışılıyordu. "Newscientist" dergisinin haberine göre yazılımda kullanılan bir algoritma (sistematik hesaplama) ile sanatın sırrı bilim yardımıyla anlaşılmış oldu. Yazılım; dudak kıvrımı göz kenarındaki kırışıklıklar gibi ana yüz hatlarını temel 6 duyguyla harmanlayarak sonuç üretiyor.

Tek ifadede dört duygu: Gizemli kadın Mona Lisa'nın yüz ifadesinin şifresi

Mutluluk: %83
Küçümseme: %9
Korku: %6
Öfke: %2


2 yıl 11 ay önce eklendi

Hilekâr üreticiyi bulma mantık sorusu En güzel 23 Nisan Şiirleri 1. Mehmet Dönemi (1413-1421) Osmanlı Devleti'nin Padişahları Türkiye'nin en büyük 50 özel şirketi ve yıllık ciroları Son kanuna göre Yurtdışından Türkiye'ye Araç Getirme Konusu Memelilerde hamilelik süreleri Patagonya 20. Yüzyıl Tarihi, 1900-1950 Kronolojisi Roman ve Hikaye Arasındaki Farklar Mona Lisa Resminin Özellikleri Spor ile ilgili Atasözleri Higgs Bozonu Nedir? Sorularla Higgs Bozonunu Tanıyalım Paskalya Bayramı Ne Zaman Kutlanacak 2014 Buharlaşma, Kaynama ve Yoğuşma Arasındaki Farklar Alan ölçüleri Microsoft Visual Studio 2012 (MSVC 11) ile BOOST Kütüphanelerinin Derlenmesi ve Kullanımı En acayip Türk batıl inançları Çinli Bambu Ağacı Yırtıcı hayvanlar hakkında ilginç bilgiler Ubuntu ya da Debian sunucu kurulumunda gerekli komutlar
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24