Mona Lisa Resminin Özellikleri

mona lisa'nın özellikleriMona Lisa (İtalyanca ve İspanyolca: "La Gioconda"; Fransızca: "La Joconde") İtalyan Rönesans sanatçısı Leonardo da Vinci'nin eseridir. Tablodaki kadın yüzündeki "gizemli gülümseme" ile sanat tarihinin bir parçası haline gelmiştir.

Leonardo "Mona Lisa" tablosu için çalışmalarına 1503 yılında başladı ve eseri tamamlaması üç-dört yıl sürdü. Eser şu anda Fransa'daki Paris - Louvre Müzesi'nde sergilenmektedir. Ayrıca tablonun güvenliği gelişmiş bir X-ışını sistemiyle sağlanmaktadır.

Leonardo da Vinci’nin 500 yıl önce resmettiği Mona Lisa'nın gülümsemesi "çözümlendi." Hollanda'daki Amsterdam Üniversitesi'nden matematikçiler sanat tarihçileri ve bilgisayar mühendisleri Mona Lisa'nın yüzündeki ifadeyi ve duygularını analiz eden bir bilgisayar yazılımıyla tabloyu inceledi.

Kutsal Kase tartışmalarının da merkezine oturan tablo ve ifade ettikleri yüzyıllardır bilim adamları ve sanatçılar tarafından analiz edilmeye çalışılıyordu. "Newscientist" dergisinin haberine göre yazılımda kullanılan bir algoritma (sistematik hesaplama) ile sanatın sırrı bilim yardımıyla anlaşılmış oldu. Yazılım; dudak kıvrımı göz kenarındaki kırışıklıklar gibi ana yüz hatlarını temel 6 duyguyla harmanlayarak sonuç üretiyor.

Tek ifadede dört duygu: Gizemli kadın Mona Lisa'nın yüz ifadesinin şifresi

Mutluluk: %83
Küçümseme: %9
Korku: %6
Öfke: %2


3 yıl 1 ay önce eklendi

Kütüphaneler haftası ile ilgili şiirler Anneler Günü ile ilgili şiirler Dalga boyu hesaplamasıyla ilgili örnekler Kıbrıs Barış Harekatı'nda kendi gemilerimizi bombaladık Oruç hakkında bilgiler Haçlı Seferleri, Haçlı Seferlerinin Sebepleri ve Sonuçları Dünyanın en büyük yılanı Bilgi Felsefesi (Epistemoloji) Dünyada en çok tanınan 15 ünlü Ateist Tasavvuf felsefesi nedir, Tasavvuf felsefesinin özellikleri Mona Lisa Resminin Özellikleri Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir MySQL Dump/Restore, MysqlDump komutunu kullanarak veritabanını yedekleme Tekerleğin icadı, Tekerleğin Bulunuşu Pi Sayısı Nerelerde Kullanılır Cep telefonu gerçekten beyin tümörüne yol açıyor mu? Erken Yaşta Evlenmenin Sakıncaları ve Zararları Kedi özellikleri, kedilerin özellikleri nelerdir? İllerin telefon alan kodları iki veya üç anahtarlı (düğme) bir lamba devresi
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25