Mona Lisa Resminin Özellikleri

mona lisa'nın özellikleriMona Lisa (İtalyanca ve İspanyolca: "La Gioconda"; Fransızca: "La Joconde") İtalyan Rönesans sanatçısı Leonardo da Vinci'nin eseridir. Tablodaki kadın yüzündeki "gizemli gülümseme" ile sanat tarihinin bir parçası haline gelmiştir.

Leonardo "Mona Lisa" tablosu için çalışmalarına 1503 yılında başladı ve eseri tamamlaması üç-dört yıl sürdü. Eser şu anda Fransa'daki Paris - Louvre Müzesi'nde sergilenmektedir. Ayrıca tablonun güvenliği gelişmiş bir X-ışını sistemiyle sağlanmaktadır.

Leonardo da Vinci’nin 500 yıl önce resmettiği Mona Lisa'nın gülümsemesi "çözümlendi." Hollanda'daki Amsterdam Üniversitesi'nden matematikçiler sanat tarihçileri ve bilgisayar mühendisleri Mona Lisa'nın yüzündeki ifadeyi ve duygularını analiz eden bir bilgisayar yazılımıyla tabloyu inceledi.

Kutsal Kase tartışmalarının da merkezine oturan tablo ve ifade ettikleri yüzyıllardır bilim adamları ve sanatçılar tarafından analiz edilmeye çalışılıyordu. "Newscientist" dergisinin haberine göre yazılımda kullanılan bir algoritma (sistematik hesaplama) ile sanatın sırrı bilim yardımıyla anlaşılmış oldu. Yazılım; dudak kıvrımı göz kenarındaki kırışıklıklar gibi ana yüz hatlarını temel 6 duyguyla harmanlayarak sonuç üretiyor.

Tek ifadede dört duygu: Gizemli kadın Mona Lisa'nın yüz ifadesinin şifresi

Mutluluk: %83
Küçümseme: %9
Korku: %6
Öfke: %2


2 yıl 9 ay önce eklendi

Orman Haftası ile ilgili şiirleri Elif Şafak'ın Aşk isimli romanının kitap özeti II. Murat Dönemi (1421-1451) Nüfus kayıt örneği Fatih Sultan Mehmet'in Ayasofya bedduası Türkiye'de Medya Sahipleri 2015 Kadir Gecesi ne zaman Farabi'nin Hayatı Alfabetik Antik Yunan Kişileri Listesi Kitap Okumanın Faydaları, Kitap Okumanın Yararları Nelerdir? Mona Lisa Resminin Özellikleri Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim atasözünün anlamı Batıl inanç nedir? En çok bilinen batıl inançlar nelerdir? Osmanlı'da uygulanan devşirme sistemi nedir ve detayları nelerdir? Eritrosit Nedir, Eritrosit Ne Demek Sıvı ölçüleri Şubat ayı neden 28 gün çeker? Yenilenebilir yakıta bir adım kaldı Bilgisayarınız yavaşladı mı, nasıl hızlandırabilirim? Vücudun Değişmeyen Matematiği Nginx sunucularda php'ye düşmeden file cache işleminin yapılması
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23