Uydunun icadı

Uydunun icadı

1963 Yılında Yeterli Güçte Roket Motorlarının Geliştirilmesi Ile Ilk Jeosenkron Uydu Syncom 2 Nasa Tarafından Uzaya Fırlatılmıştır. Bu Uydu Yeryüzünün Yaklaşık %42'sini 24 Saat Esasına Göre Görebiliyordu. Ancak üç Uydu Atıldığı Takdirde Kutuplar Hariç Dünyanın Tümünü Kaplaması Mümkün Olabiliyordu.

1960′ların Sonlarında, Uydular çok Güvenilir Olmadığından, Veri Kullanımı Da Layıkıyla Yapılamıyordu. Ancak, 3 Eksenli Sabit (dönmeyen) Uyduların 1963 Yılında Icadı Ile, Veri Kullanımı Son Derece Cazip Gelmeye Başladı.

.B.D. Federal Haberleşme Komisyonu (FCC) hemen işletmeye girecek biçimde bir bilimsel uydu sisteminin fırlatılması için ilk iznini verdi. 1960′larda ilk pasif uydulardan olan Echo atmosfere bırakılmıştır. Bu 31 metre çapında aliminyum kaplı bir balondu. 3 eksenli sabit (dönmeyen) uyduların 1963 yılında icadı ile, veri kullanımı son derece cazip gelmeye başladı. 3 eksenli sabit uydular çok büyük bir ilerleme idi, çünkü, uyduya çok büyük güneş panellerinin ve çok yüksek kazançlı antenlerin takılması mümkün olduğundan, uydunun ömrü de birdenbire birkaç kat artırılabiliyordu.


3 yıl 11 ay önce eklendi

II. Abdülhamit Han ile ilgili olaylar Atletizmin Dalları Türkiye'deki müzelerin isimleri Zekat; giyecek ya da yiyecek olarak verilebilir mi? Türevin geometrik yorumu Almanya'da 'darbe karşıtı miting'e Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telekonferans yöntemiyle bağlanması yasaklandı Oruç hakkında bilgiler Mevlid Kandili'nde nasıl ibadet etmeli, neler yapılmalı? Memelilerde hamilelik süreleri Farabi'nin Hayatı Felsefe nedir, Felsefe neyi inceler? Sadece Aptallar 8 Saat Uyur Kitap Özeti, Erdal Demirkıran Ünlü Türk Ressamlar ve Ressamların İsimleri Uydunun icadı Astronomi ile uğraşan ünlü bilim adamları ve hayatları Metal, Ametal ve Yarımetal Nedir Alan ölçüleri Diplomat olmak isteyen gençler dikkat CON İsimli Klasörü Nasıl Oluştururum? Günümüzdeki savaş uçaklarının fiyat ve performans yönünden kıyaslanması Koca Yusuf Efsanesi