Paskalya Bayramı Ne Zaman Kutlanacak 2014

Paskalya bayramı ne zaman?İsa'nın dirilişini dile getiren Paskalya, Hıristiyanlık'ın en büyük bayramı sayılır.

Paskalya tüm Hıristiyanlar tarafından kutlanır. Yaygın olarak kiliselerde düzenlenen ayinlerin dışında, kutlandığı ülkeye göre değişik gelenekler vardır. Bunlar arasında en yaygını şahısların birbirine genellikle çikolatadan yapılan Paskalya tavşanı ve Paskalya yumurtası hediye etmesidir.

Paskalya Günü, ilkbahar gün dönümünün yaşandığı 21 Mart'ta dolunayın görülmesinden sonraki ilk pazar günüdür. Bu nedenle Paskalya Günü'nün tarihi değişebilmekle birlikte genellikle, Paskalya tarihi için Nisan ayının ikinci pazarı önerilir.

Paskalya, perhizle geçen beş haftalık (büyük perhiz) bir hazırlık dönemi ile son haftayı (kutsal hafta) kapsar. Paskalya Günü'nde (paskalya pazarı) sona erer. Pentekostes (hamsın) yortusuna kadar süren 50 günlük döneme, Paskalya dönemi (hamsin dönemi) adı verilir.

2014 Paskalya Bayramı Tarihi

Katolikler ve Ortodokslar için Paskalya Bayramı tarihi 20 Nisan 2014 olarak belirlenmiştir.

2013 yılındaki Paskalya Bayramını; Katolikler 31 Mart 2013 tarihinde, Ortodokslar ise 5 Mayıs 2013 tarihinde kutlamıştır.

Önümüzdeki yıllar için Paskalya Bayramı tarihlerini wikipedia'dan öğrenebilirsiniz.

Mutlu paskalyalar Mutlu Paskalyalar Dileği Mutlu Paskalyalar 2 Mutlu Paskalyalar Dilerği 2 Mutlu Paskalyalar 3


2 yıl 9 ay önce eklendi

2015 Mevlid Kandili ne zaman Patagonya Ünlü Matematikçiler ve Hayatları 1 Dünyaca Ünlü Besteciler ve Hayat Hikayeleri Roman ve Hikaye Arasındaki Farklar Tekke Edebiyatı Nazım Türleri Hatai Nedir, Hatai Motifleri, Hatai Desenleri Spor ile ilgili Atasözleri Bulaşık Makinesini Kim İcat Etti Gizli Dosyaları Göremiyorum, Gizli Dosya ve Klasörleri Nasıl Görebilirim? Paskalya Bayramı Ne Zaman Kutlanacak 2014 Arabanın icadı, Otomobili kim icat etti Katı, sıvı ve gaz maddelerin özellikleri Uzunluk ölçüleri nelerdir? Metrenin katları nelerdir? Engellilerin yaşadığı zorluklar nelerdir? İşletim sistemi nedir, ne işe yarar? Akvaryum Balık Türleri, Akvaryum Balıklarının İsimleri ve Özellikleri 2013 Hac Kuraları Sonuçları, 2013 Hacca Gitmeye Hak Kazanan Hacı Adayları Radyasyon'un Etkileri Collatz Problemi ve ilk 10000 sayı için çözümü Youtube girme, youtube giriş DNS
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16