Paskalya Bayramı Ne Zaman Kutlanacak 2014

Paskalya bayramı ne zaman?İsa'nın dirilişini dile getiren Paskalya, Hıristiyanlık'ın en büyük bayramı sayılır.

Paskalya tüm Hıristiyanlar tarafından kutlanır. Yaygın olarak kiliselerde düzenlenen ayinlerin dışında, kutlandığı ülkeye göre değişik gelenekler vardır. Bunlar arasında en yaygını şahısların birbirine genellikle çikolatadan yapılan Paskalya tavşanı ve Paskalya yumurtası hediye etmesidir.

Paskalya Günü, ilkbahar gün dönümünün yaşandığı 21 Mart'ta dolunayın görülmesinden sonraki ilk pazar günüdür. Bu nedenle Paskalya Günü'nün tarihi değişebilmekle birlikte genellikle, Paskalya tarihi için Nisan ayının ikinci pazarı önerilir.

Paskalya, perhizle geçen beş haftalık (büyük perhiz) bir hazırlık dönemi ile son haftayı (kutsal hafta) kapsar. Paskalya Günü'nde (paskalya pazarı) sona erer. Pentekostes (hamsın) yortusuna kadar süren 50 günlük döneme, Paskalya dönemi (hamsin dönemi) adı verilir.

2014 Paskalya Bayramı Tarihi

Katolikler ve Ortodokslar için Paskalya Bayramı tarihi 20 Nisan 2014 olarak belirlenmiştir.

2013 yılındaki Paskalya Bayramını; Katolikler 31 Mart 2013 tarihinde, Ortodokslar ise 5 Mayıs 2013 tarihinde kutlamıştır.

Önümüzdeki yıllar için Paskalya Bayramı tarihlerini wikipedia'dan öğrenebilirsiniz.

Mutlu paskalyalar Mutlu Paskalyalar Dileği Mutlu Paskalyalar 2 Mutlu Paskalyalar Dilerği 2 Mutlu Paskalyalar 3


2 yıl 7 ay önce eklendi

Bilim Adamlarının Biyografileri Türk Edebiyatı Türleri ve Türk Edebiyatının Temsilcileri Kündekari Sanatı Nedir? Aşık Atmak ne demek Alfabetik çiçek isimleri Vatandaşlık nasıl alırım, yetkili makam kararı ile TC vatandaşı olma? Türkiye Dünya'da Kaçıncı Sırada, İlk 15'e Girdiklerimiz Paskalya Bayramı Ne Zaman Kutlanacak 2014 Thomas Edison'un Buluşları Türkçe'nin anadil olarak konuşulduğu bölgeler Sıvı ölçüleri PHP $_SERVER global dizisi, değişkenleri ve kullanımı Microsoft Visual Studio 2012 (MSVC 11) ile BOOST Kütüphanelerinin Derlenmesi ve Kullanımı DNS Numaraları 2013 Pasaport yenileme Bilgisayarınız yavaşladı mı, nasıl hızlandırabilirim? Rüya Yorumları, Rüyada Kadın Cinsel Organı Görmek Nuri Demirağ kimdir? İmam Gazali'den Öğütler I Riemann Hipotezi
14
13
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1