Paskalya Bayramı Ne Zaman Kutlanacak 2014

Paskalya bayramı ne zaman?İsa'nın dirilişini dile getiren Paskalya, Hıristiyanlık'ın en büyük bayramı sayılır.

Paskalya tüm Hıristiyanlar tarafından kutlanır. Yaygın olarak kiliselerde düzenlenen ayinlerin dışında, kutlandığı ülkeye göre değişik gelenekler vardır. Bunlar arasında en yaygını şahısların birbirine genellikle çikolatadan yapılan Paskalya tavşanı ve Paskalya yumurtası hediye etmesidir.

Paskalya Günü, ilkbahar gün dönümünün yaşandığı 21 Mart'ta dolunayın görülmesinden sonraki ilk pazar günüdür. Bu nedenle Paskalya Günü'nün tarihi değişebilmekle birlikte genellikle, Paskalya tarihi için Nisan ayının ikinci pazarı önerilir.

Paskalya, perhizle geçen beş haftalık (büyük perhiz) bir hazırlık dönemi ile son haftayı (kutsal hafta) kapsar. Paskalya Günü'nde (paskalya pazarı) sona erer. Pentekostes (hamsın) yortusuna kadar süren 50 günlük döneme, Paskalya dönemi (hamsin dönemi) adı verilir.

2014 Paskalya Bayramı Tarihi

Katolikler ve Ortodokslar için Paskalya Bayramı tarihi 20 Nisan 2014 olarak belirlenmiştir.

2013 yılındaki Paskalya Bayramını; Katolikler 31 Mart 2013 tarihinde, Ortodokslar ise 5 Mayıs 2013 tarihinde kutlamıştır.

Önümüzdeki yıllar için Paskalya Bayramı tarihlerini wikipedia'dan öğrenebilirsiniz.

Mutlu paskalyalar Mutlu Paskalyalar Dileği Mutlu Paskalyalar 2 Mutlu Paskalyalar Dilerği 2 Mutlu Paskalyalar 3


2 yıl 8 ay önce eklendi

Utangaçlık Nasıl Yenilir? 20. Yüzyıl Tarihi, 1900-1950 Kronolojisi Kadir Suresi, Türkçe Okunuşu ve Anlamı İslam Etkisindeki Türk Edebiyatı Halk Edebiyatının Genel Özellikleri Ünlü Türk Ressamlar ve Ressamların İsimleri Hangi akarsu üzerinde hangi baraj var Yabancıların oturma izinleri, Türkiye'de ikamet ve çalışma izni Klavye Kısayolları Paskalya Bayramı Ne Zaman Kutlanacak 2014 Kağıdı kim buldu, Kağıt icadı Erozyon Nedir, Erozyon Nasıl Oluşur? Naim Süleyman oğlu kimdir, hayatı, biyografisi, rekorları Bilim adamlarından "yeni dünya" keşfi Erken Yaşta Evlenmenin Sakıncaları ve Zararları İşyerinde uykunuz gelirse ne yapmalısınız? Güvercin alıştırma, güvercinler nasıl alıştırılır ve eğitilir? Osmanlı Armasının Tasarımı ve Özellikleri Enerji İçeceği, enerji içecekleri Collatz Problemi ve ilk 10000 sayı için çözümü Türkçe - İngilizce, İngilizce - Türkçe Sözlük
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15