Ayak haritanızdaki masaj noktaları, Zonoterapi ve Refleksoloji

Ah ! Şu ayaklarımızın dili olsa da bir konuşabilseler kimbilir neler söylerlerdi.....

Ayak alti masaj bölümleri

Gün boyunca oradan oraya koşturan ve vücudumuzun olanca ağırlığını taşıyan ve tüm bunlar yetmiyormuş gibi bir de sivri burunlu,topuklu ayakkabılar içinde ezilip büzülen ayaklarımız aslında ne deseler haklıdırlar.

Ayak altı masaj noktalarıNedendir bilinmez, çoğumuz saçımıza,makyajımıza ve giyim kuşamımıza gösterdiğimiz özeni ayaklarımıza göstermeyiz.Bu herhalde ayaklarımız sürekli gözükmediğinden olsa gerek diye düşünüyorum.
Eğer bu doğru olmasaydı, bahar aylarından itibaren parmak arası terliklerin vitrinleri süslemeye başlaması ile birlikte kuaför salonlarında pedikür kuyrukları oluşmazdı.

Ayaklarımızın temiz ve bakımlı olması elbette ki çok güzel,ancak güzelliği kadar sağlık ve rahatlığına da önem vermeliyiz.

Çok dar ve topukulu ayakkabılar giymemeye, çok uzun süreler ayakta kalmamaya,çorapsız ayakkabı giymemeye özen göstermeli,ayrıca ayaklarda oluşabilecek çeşitli cilt hastalıklarına zamanında müdahale etmeliyiz.

Tüm bunların yanısıra hem ayaklarımızın rahatlaması ve esnekliği, hem de ayak tabanındaki sinirlerin uyarılması ile ilgili organların düzenli çalışması açısından ayak masajının faydalarını bilmeli ve bu özel bakımı hayatımıza katmalıyız.

Lavinia'da ayak masajı konusunda uzman ve deneyimli kişiler tarafından cildi besleyici, rahatlatıcı aromatik yağlar kullanılarak uygulanmaktadır.

1 saat süren ayak masajı rahatlatıcı masaj tekniği ile refleksoloji tekniğinin bir bütünü şeklinde uygulanmakta ve ayak ile dize kadar olan bölümü kapsamaktadır.

Masaj süresince yapılan herbir hareket size belki de daha önce hiç hissetmediğiniz tarzda bir keyif ve rahatlama sağlayacağı gibi, 1 saatlik masajın sonunda sanki tüm vücudunuza masaj yaptırmışcasına bir hafiflik ve dinginlik hissedecek ve bu keyifli deneyimi hayatınızın vazgeçilmezleri arasına koyacaksınız.

Kaynak: Lavinia


2 yıl 2 ay önce eklendi

Protein içeren besinler nelerdir, Protein bulunan yiyecekler ve gıdalar Vitaminlerle ilgili daha çok bilgi Mantar Zehirlenmesi, Belirtileri ve Tedavisi Ayak haritanızdaki masaj noktaları, Zonoterapi ve Refleksoloji Ne Kadar Kalori, Kalori Cetvelleri, Hangi Hareket (Spor) Kaç Kalori Yakar? Böbrek taşları, Böbrek taşlarının oluşma sebepleri ve tedavisi Panik atak nedir, panik atağın zararları var mıdır? Böbrek Yetmezliği: Üremi, Böbrek Hastalıklarının Belirti ve Bulguları Cüzzam hastalığı nedir, cüzzam nasıl bulaşır? Uykusuzluğa iyi gelen bitkiler Bel ağrısı nedenleri, bel ağrısı tedavisi, bel ağrısına ne iyi gelir? Beden Kütle Indexi ve Boy Kütle Endeksi Hesaplama Depresyon nedir, depresyonun belirtileri nelerdir? İshal nasıl önlenir, ishal hastalığının tedavisi Yeni doğan bebeğin bakımı nasıl yapılmalıdır? Yemek yedikten sonra neden uykumuz gelir? B12 vitamini hangi besinlerde bulunur K vitamini hangi besinlerde bulunur Resimli Pilates Hareketleri, Hareketli Resimlerle Pilates Topu Kullanımı İnsan vücudu hakkında tuhaf gerçekler
5
4
3
2
1