Ayak haritanızdaki masaj noktaları, Zonoterapi ve Refleksoloji

Ah ! Şu ayaklarımızın dili olsa da bir konuşabilseler kimbilir neler söylerlerdi.....

Ayak alti masaj bölümleri

Gün boyunca oradan oraya koşturan ve vücudumuzun olanca ağırlığını taşıyan ve tüm bunlar yetmiyormuş gibi bir de sivri burunlu,topuklu ayakkabılar içinde ezilip büzülen ayaklarımız aslında ne deseler haklıdırlar.

Ayak altı masaj noktalarıNedendir bilinmez, çoğumuz saçımıza,makyajımıza ve giyim kuşamımıza gösterdiğimiz özeni ayaklarımıza göstermeyiz.Bu herhalde ayaklarımız sürekli gözükmediğinden olsa gerek diye düşünüyorum.
Eğer bu doğru olmasaydı, bahar aylarından itibaren parmak arası terliklerin vitrinleri süslemeye başlaması ile birlikte kuaför salonlarında pedikür kuyrukları oluşmazdı.

Ayaklarımızın temiz ve bakımlı olması elbette ki çok güzel,ancak güzelliği kadar sağlık ve rahatlığına da önem vermeliyiz.

Çok dar ve topukulu ayakkabılar giymemeye, çok uzun süreler ayakta kalmamaya,çorapsız ayakkabı giymemeye özen göstermeli,ayrıca ayaklarda oluşabilecek çeşitli cilt hastalıklarına zamanında müdahale etmeliyiz.

Tüm bunların yanısıra hem ayaklarımızın rahatlaması ve esnekliği, hem de ayak tabanındaki sinirlerin uyarılması ile ilgili organların düzenli çalışması açısından ayak masajının faydalarını bilmeli ve bu özel bakımı hayatımıza katmalıyız.

Lavinia'da ayak masajı konusunda uzman ve deneyimli kişiler tarafından cildi besleyici, rahatlatıcı aromatik yağlar kullanılarak uygulanmaktadır.

1 saat süren ayak masajı rahatlatıcı masaj tekniği ile refleksoloji tekniğinin bir bütünü şeklinde uygulanmakta ve ayak ile dize kadar olan bölümü kapsamaktadır.

Masaj süresince yapılan herbir hareket size belki de daha önce hiç hissetmediğiniz tarzda bir keyif ve rahatlama sağlayacağı gibi, 1 saatlik masajın sonunda sanki tüm vücudunuza masaj yaptırmışcasına bir hafiflik ve dinginlik hissedecek ve bu keyifli deneyimi hayatınızın vazgeçilmezleri arasına koyacaksınız.

Kaynak: Lavinia


2 yıl 11 ay önce eklendi

Evde diş beyazlatma yöntemleri Ateş düşürmek için neler yapılır Protein içeren besinler nelerdir, Protein bulunan yiyecekler ve gıdalar Vitaminlerle ilgili daha çok bilgi Mantar Zehirlenmesi, Belirtileri ve Tedavisi Ayak haritanızdaki masaj noktaları, Zonoterapi ve Refleksoloji Yağ Yaktıran Yiyecekler Şifalı Bitkiler, A Harfi ile başlayan şifalı bitkiler Kafa Travması Belirtileri ve Bulguları Ayak bileği ödemi tedavisi, ayak bileğinde şişlik tedavisi Kulak ağrısına ne iyi gelir, Kulak Ağrısı için neler yapılmalı Adet ağrıları nasıl geçer, adet sancısına ne iyi gelir? Hangi besinler ne kadar kalori içerir? Gastrit ve ülser neden olur? Besinler ve Kalori Değerleri Hafızayı güçlendirmek için 11 temel kural Balın bilinmeyen faydaları nelerdir? Bebeğin emzirilmesi ve yararları Profesörden tavsiye: Bu yağmurlarda ıslanın (ilginç)! Nasıl daha iyi uyursunuz? D vitamini hangi besinlerde bulunur Toplumsal Ruh Sağlığı ve Önemi
1
2
3
4
5