Türkan Eroğlu Mydream Koktely Organizasyonu: Tam bir Rezalet

Türkan Eroğlu Mydream Koktely Organizasyonu: Tam bir Rezalet

Eğer Türkan Eroğlu'nun düzenlediği organizasyonlar hakkında bilgi edinmek istediyseniz doğru yerdesiniz. Kendisi ile ilgili bilgilere Türkan Eroğlu Mydream sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu yazıyı yazma sebebim yaşadığım hayal kırıklığı ve aynı rezil duruma sizin de düşmenizi önleme isteğimdir. İsterseniz yaşadıklarımı kısaca özetleyeyim.

Nikah'ımı kıydırmak için Kağıthane Sadabad Nikah Dairesine başvuruda bulunmuştum. Hem nikah memurları hem de dairedeki fotoğraf ve video çekimleri ile ilgilenen arkadaşlar bana Türkan Eroğlu'nun kartını vermiş ve Kağıthane belediyesinde genel olarak kokteyl işleriyle kendisinin ilgilendiğini iletmişlerdi. Türkan hanımla iletişime geçtiğimde kokteyl için yapacaklarını şu şekilde sıralamıştı:

• eğer öğrenci arkadaşlarınız gelecekse özellikle kokteyl güzel olmalı
• önemli olan sizin memnuniyetiniz, biz para almasak da olur, genel olarak masraflarımızı karşılayacağız
• kuru pastadan tutun da sebzeye, meyveye, farklı içecek türlerine, cips çeşitlerinden kuru yemişlere her türlü yiyecek bulunacak. 50 kişilik siparişiniz için 100 kişilik getireceğim ki yetmeme durumu olmasın
• en az iki kişi görevlendireceğim, sürekli olarak misafirlerinizle ilgilenecekler
• duvarları tüllerle ve dantellerle süsleyeceğim, güzel ve nezih bir ortam oluşturacağım
• bardaklarınızın dahi süsleri olacak, eline alan lüksü hissedecek
• vb. çok sayıda süslü sözler....

Arkadasında nikah memuru ve çekim organizasyonunun da olması tabi ki benim üzerimdeki inandırıcılığını fazlasıyla arttırmıştı.

Sonuçta, 50 kişi için 750 TL karşılığında anlaşmıştık. Buradan, kişi başı ortalama 15 TL aldığını hesaplayabilirsiniz. İster istemez kişi başına 6-7 TL'lik bir harcama yapacağını bekliyordum.

Nikah Kokteylim: Tam bir Hayal Kırıklığı ve Rezalet

Nikah günü gelip çattı ve nikahımızın ardından kokteyl salonuna geçtik. Bir de ne görelim, tek bir süsleme yok. Nikah dairesinin standart olarak sağladığı masalar ve örtüleri dışında hiçbir şey yok.

Masaların üzerine 50 kadar plastik bardak (kola, fanta) doldurulmuş. Tüm aldıklarını toplasanız: 1 kilo üzüm, 1 kilo sebze, yarım kilo çerez ve 3-4 şişe kola. Misafirlerle ne ilgilenen var, ne boş bardakları dolduran, ne söz verdiği süslemeler, ne de diğerleri. Yani resmen üstüme kaynar sular döküldü ve tam bir hayal kırıklığı yaşadım.

En fazla 30-40 TL'lik bir masraf yaparak kokteylimi mahvettiğini bilmenizi isterim. Size önerim:  mümkünse başka bir şirketle anlaşın, ya da ikramları kendiniz götürün. Kesinlikle kendisini muhatap almayın. Boşu boşuna aile ve arkadaşlarınıza rezil olmayın ve sinirleriniz bozulmasın.

Kalın sağlıcakla...


11 yıl 7 ay önce eklendi

Yabancı otomobil üreticileri ile hükümet arasında gizli bir savaş var Yapılan terbiyesizliklerin ardından yeni Hollanda bayrakları Bir Müslüman 'LGBTİ Onur Yürüyüşü' hakkında ne düşünmeli? Şehitlerimizin ailelerine yazdıkları mektuplar Sözde Ermeni Soykırımı hakkında maddeler halinde bilmeniz gerekenler Matematiksel Formül Ayrıştırıcısı, Equation and Formula Parser Doğurganlık hızı düştü nüfus durma noktasında Firefox işletim sistemini ilan etti İncirlik'e yeni bombanın faturası kime kesilecek? Bulgaristan Türkleri gerçekten Türk mü? Balkan topraklarına nereden, ne zaman gelmişlerdir? Askeri töreni izleyen Türk Büyükelçisi, Ankara'nın SSCB'ye saldırmasını önledi Oktay Sinanoğlu'ndan Türkiye ve Türkçe Hakıkında birkaç ders Bir Bulgaristan Göçmeni'nin gözünden: 21. yy Türkiye'deki değişim Türkan Eroğlu Mydream Koktely Organizasyonu: Tam bir Rezalet Ayağımıza kurşun sıktık turizmde fırsatı kaçırdık Türkiye Ekonomi: 1980 ile 2010 yılları arasında Türkiye'nin ekonomik büyümesi Bir zamanlar: İsrail'le "alçak koltuk" krizi olmuştu Okunması gereken kitaplar, okumadan ölmeyin! Son dönemde ülkemizde yapılan özelleştirme politikasının yararları Osmanlının eşsiz arşivlerinin değersiz kağıt olarak Bulgaristan'a satılması
1
2
3
4
5
6
7
8