Sibel Alaş ve albümleri

Sibel Alaş (d. 13 Şubat 1973, Kocaeli), Türk pop müzik sanatçısı. Sibel Alaş'ın şarkı sözlerine ve videolarına www.sarkidunyasi.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sibel Alaş - Adam


Sibel Alaş - Bende Hüküm Sür


Önceleri Yonca Evcimik'e vokalistlik yapan Sibel Alaş, ilk olarak 1995 Haziran ayında Mustafa Sandal'ın eşliğinde kendisinin ilk albümünü çıkardı. Aynı zamanda albüme de ismini veren "Adam" isimli parça o zamanlar çok tutulmuştu. 1996 Aralık ayında ikinci albümü "Fem" ile beraber artık söz yazarlığı konusunda da ne kadar iyi olduğunu göstermiştir. Kendine özgü tarzı özel bir hayran kitlesi toplamıştır. 1998 Mart ayında üçüncü albümü "Çocuk"u çıkardığında bazıları albümlerine niçin bu isimleri verdiğini sormuşlardır; Adam, Kadın (Fransızca Femme) ve Çocuk. Sibel Alaş'ın albümlerinde dikkati çeken bir başka husus ismini "sibelalaş" şeklinde yazmasıdır. 1996'da prodüktörü Zeki Aköz ile dünya evine girmiştir. O zamandan bu zamana müziğinin tadı hayranlarının damağında kalmıştı ki 7 yıl aradan sonra 28 Nisan 2006'da yeni bir albüm çıkardı: Carpe Diem (Günü Yakala).

Sibel Alaş - Firarım Ben


Sibel Alaş - Fem


1996'da yapılan 2. Kral TV Video Müzik Ödülleri töreninde en iyi çıkış yapan bayan şarkıcı ödülünü Sibel Alaş almıştır. Yine aynı yıl aynı ödül töreninde sanatçının "Adam" klibi yılın en iyi klibi ödülüne layık görülmüştür. Ödülü, klibin yönetmeni Abdullah Oğuz almıştır.

Sibel Alaş - Çok Ayıp


Sibel Alaş - Affettim


Aralık 2005'te beyninde AVM (kılcal damarlardan birinde kitle) olduğu ortaya çıkan sanatçının tedavisi devam etmektedir.

Sibel Alaş - Bin Yıldız


Sibel Alaş - Ninni


Alaş'ın henüz iki yaşındayken alıp koruyucu annelik yaptığı Tuğçe adında bir kızı vardır.

Sibel Alaş - Gitti Giden


Sibel Alaş - Haberin Olsun


Albümleri


Adam (1995, Sony Müzik)
Fem (1996, Sony Müzik)
Çocuk (1998, Sony Müzik)
Carpe Diem (2006, İrem Records)
Sibel Alaş, Koleksiyon serisi (2006, Sony BMG)
Carpe Diem [Limited Edition] 2 CD (CD 2: Böyle Dünyanın/Single) (2006, İrem Records)

Sibel Alaş - Ona Güven Olmaz


Sibel Alaş - Lavanta Çiçekleri4 yıl 8 ay önce eklendi

Hipnoz nedir ve nasıl yapılır? Tek Yumurtayla Nasıl Zengin Olunur Bir elmanın yarısı şarkı sözleri Komik zeka soruları, Bölüm 2 Miting meydanlarını sallayan seçim şarkıları Apocalypse II. Dünya Savaşı Belgeseli, Bölüm 6: Kabusun Sonu Sınavlarda sorulara verilen komik cevaplar Beyin Gücüyle Nesneleri Hareket Ettirmek Londra'da Gezilecek Yerler, Visit London Memleketten seçmeler, Candan Erçetin Boston Dynamics'ten Terminator Dersi Lale Devri Oyuncuları Yahşi Cazibe Dizisi Oyuncu İsimleri Coşkun Sabah ile Ud'un Uyanışı Andru Donalds'tan özel ikili Sibel Alaş ve albümleri Kadının Toplumdaki Yeri ve Türk Kadınının Önemi Kurabiye Hırsızı Satış bir sanattır :) Kriz nedir ve nasıl önlenir?
1
2
3
4
5
6