Libya'da NATO'nun sivil bölgelere saldırısında 15 kişi öldü

Libya'da NATO'nun sivil bölgelere saldırısında 15 kişi öldü

NATO'nun Libya'nın doğusundaki Brega'ya düzenlediği saldırıda 15 kişinin öldüğü, 20'den fazla kişinin yaralandığı bildirildi.

Libya devlet televizyonu ve resmi ajansı Jana'ya göre, NATO'nun bugün Brega'da, aralarında bir ekmek fırını ve lokantanın da bulunduğu sivil yerleri bombalaması sonucu 15 kişi öldü, 20'den fazla kişi yaralandı.

Bu arada NATO'nun günlük raporunda, Brega bölgesinde dün aralarında askeri tesisler ve araçların da bulunduğu 35 askeri hedefin vurulduğu belirtildi.

NATO sözcüsü de, sivil kayıp olduğu şeklindeki bu açıklamaları yalanlayarak, "NATO'nun Brega'daki boş bir bölgede yer alan binaları hedef aldığını, bunların meşru askeri hedefler olduğunu" kaydetti.

"Bölgeyi gözlemlemek ve emin olmak için zaman harcadıklarını, bu operasyon için de titiz bir plan yaptıklarını" belirten sözcü, "NATO müdahale ettiğinde, o anda bu yerde bulunan herkesin meşru askeri hedef olarak kabul edildiğini" söyledi.


9 yıl 9 ay önce eklendi

Prof. Dr. Özgür Demirtaş'a Türkiye ekonomisi hakkında mektup 5 Temmuz 93… Başbağlar Darbe girişiminin ardından Avusturya'ya verilen cevaplar Mete Yarar'ın askeri kuvvetlerimiz hakkındaki açıklamaları 1128 akademisyenin imza verdiği "Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı bildirinin tam metni Başarılı elemanların işten ayrılmasına yol açan en önemli nedenler Son dönemde Mısır'da yaşananlarla ilgili değerlendirmeler Doğurganlık hızı düştü nüfus durma noktasında Akıllı telefon bağımlısı mısınız? ABD'de beyazlar 'azınlığa düşüyor' Fransız aşırı sağcı liderden Ermenileri şaşırtan çıkış Dünyaya "kardeş" geldi! Türkiye'de cari açığın yıllara göre değişimi Boraltan Köprüsü Katliamı, Dramı, Gerçekleri Öğretmenden öğrencisine büyük ders Türkan Eroğlu Mydream Koktely Organizasyonu: Tam bir Rezalet Libya'da NATO'nun sivil bölgelere saldırısında 15 kişi öldü Türkiye Cumhuriyeti tarafından Bulgaristan'daki öğrencilere verilen yükseköğretim bursları Trablus'a yapılan NATO bombardımanında 29 kişi öldü NATO'dan hava saldırısı: 14 ölü, 6 yaralı 'E-kitap'lar basılı kitapları bitirebilir mi? Dış Borç Hakkında Kısa Kısa Bilgiler
1
2
3
4
5
6
7