Libya'da NATO'nun sivil bölgelere saldırısında 15 kişi öldü

Libya'da NATO'nun sivil bölgelere saldırısında 15 kişi öldü

NATO'nun Libya'nın doğusundaki Brega'ya düzenlediği saldırıda 15 kişinin öldüğü, 20'den fazla kişinin yaralandığı bildirildi.

Libya devlet televizyonu ve resmi ajansı Jana'ya göre, NATO'nun bugün Brega'da, aralarında bir ekmek fırını ve lokantanın da bulunduğu sivil yerleri bombalaması sonucu 15 kişi öldü, 20'den fazla kişi yaralandı.

Bu arada NATO'nun günlük raporunda, Brega bölgesinde dün aralarında askeri tesisler ve araçların da bulunduğu 35 askeri hedefin vurulduğu belirtildi.

NATO sözcüsü de, sivil kayıp olduğu şeklindeki bu açıklamaları yalanlayarak, "NATO'nun Brega'daki boş bir bölgede yer alan binaları hedef aldığını, bunların meşru askeri hedefler olduğunu" kaydetti.

"Bölgeyi gözlemlemek ve emin olmak için zaman harcadıklarını, bu operasyon için de titiz bir plan yaptıklarını" belirten sözcü, "NATO müdahale ettiğinde, o anda bu yerde bulunan herkesin meşru askeri hedef olarak kabul edildiğini" söyledi.


9 yıl 2 ay önce eklendi

Doğu Akdeniz'de Yunanistan ne istiyor, Türkiye'nin Mavi Vatan'ı neresi? Yapılan terbiyesizliklerin ardından yeni Hollanda bayrakları Avusturya'nın Wiener Neustadt şehrinde Türk bayrağı asma yasağı Bireysel Emeklilik Sistemi ve %25 Devlet Katkısı Siyaset ve çark etme sanatı Ülkelerin yoksulluk sınırlarının kıyaslanması Adalet nedir, adalet türleri nelerdir, hangi adalet türü bize uygun? Samsung Galaxy S3 ile Galaxy S3 Mini Modellerinin Karşılaştırılması Sırp kasabı beraat etti, Boşnaklar şokta İncirlik'e yeni bombanın faturası kime kesilecek? Kore devinden gazilerimize vefa! 2.5 milyar dolarlık robot! Uzayda teorileri altüst eden enerji Bulgaristan'ın ilk Müslüman cumhurbaşkanı adayı Türkan Eroğlu Mydream Koktely Organizasyonu: Tam bir Rezalet Libya'da NATO'nun sivil bölgelere saldırısında 15 kişi öldü Türkiye Cumhuriyeti tarafından Bulgaristan'daki öğrencilere verilen yükseköğretim bursları Trablus'a yapılan NATO bombardımanında 29 kişi öldü NATO'dan hava saldırısı: 14 ölü, 6 yaralı 'E-kitap'lar basılı kitapları bitirebilir mi? Dış Borç Hakkında Kısa Kısa Bilgiler
1
2
3
4
5
6
7