Bulgaristan'da Türk ata sporu at yarışları ve güreşler yaşatılıyor

Milli sporlar, güreşBulgaristan'ın Dulovo şehrinde Geleneksel At Yarışları ve Güreşleri her yıl yapılmaya devam ediyor.

Bulgaristan'ın Silistre, Dulovo İlçesine bağlı Sungular Köyü'nde, her yıl geleneksel olarak yapılan at yarışları ve güreşler düzenlendi. Kökeni yüzyıllar öncesine dayanan at yarışları ve güreşlerin sonuncusu, Sungular Köyü'nde bulunan koşu alanı ve güreş sahasında düzenlendi.

15 bin sporseverin katıldığı etkinlikte at binicileri ve güreşçiler kıyasıya yarıştılar. Kıran kırana geçen at yarışları ve güreşlerin sonunda dereceye giren at binicileri ve güreşçilere para ödülleri ve çeşitli hediyeler verildi.

Karnaval havasında düzenlenen yarışlarda, geleneksel Türk sporları olan at yarışları ve güreşler bir kez daha yaşatıldı. Yarışları ilgiyle izleyen sporseverler, başarılı olan sporculara alkışlarla destek verdiler.

Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ruşen Rıza, HÖH Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Saliha Emin, Milletvekilleri Günay Sefer, Kamen Kostadinov, Mithat Tabakov, Hasan Ademov, Hasan Hacı Hasan, Dulovo Belediye Başkanı Güner Ramis, Dulovo Belediye Balkan Yardımcısı Altan Çauşev, Dulovo Belediye Meclis Başkanı Sezgin Galib, civar şehirlerden gelen belediye başkanları ile HÖH Partisi İl ve ilçe başkanlarının hazır bulunduğu etkinlik 15 bin sporseverin katılımıyla gerçekleşti.

Dulovo Belediyesinin kardeş şehri olan Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi Belediye Başkan Yardımcısı Kemaleddin Avcı, Belediye Meclis Üyesi Osman Öztürk, Ulaştırma Müdürü Hasan Güngör, Muhasebe Müdürü Kamuran Tezcani Mahalle Muhtarları Ahmet Özgür ve Salim Sarıer, Çorlu Balkan Türkleri Dernek Başkan Yardımcısı Güner Çetin, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Ramis Çınar, Sedrettin Şen ve Ferhat Kurtulmuş ile dernek üyeleri de katıldı. Ayrıca İstanbul?dan gelen Bulgaristanlı eski Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonları İsmail Abilov, Nermeddin Selimov, Efraim Kamberov, Yusuf Seyidov da güreşleri izleyenler arasındaydı.

TEKİRDAĞ - CİHAN

Kaynak: StarGündem


4 yıl 5 ay önce eklendi

Mete Yarar'ın askeri kuvvetlerimiz hakkındaki açıklamaları 1128 akademisyenin imza verdiği bildiri hakkında siyasetçilerin açıklamaları Sözde Ermeni Soykırımı hakkında maddeler halinde bilmeniz gerekenler Dingoların bilim dünyasından acıklı haberler TÜİK'in Raporundaki Türkiye Nüfus Projeksiyonu Samsung Galaxy S3 ile Galaxy S3 Mini Modellerinin Karşılaştırılması Firefox işletim sistemini ilan etti ABD'de beyazlar 'azınlığa düşüyor' Pentagon'da F-35 skandalı "Tanrı Parçacığı"nın peşinde: Büyük gün yaklaştı Askeri töreni izleyen Türk Büyükelçisi, Ankara'nın SSCB'ye saldırmasını önledi Oktay Sinanoğlu'ndan Türkiye ve Türkçe Hakıkında birkaç ders Bulgaristan'ın ilk Müslüman cumhurbaşkanı adayı Bulgaristan'la ticaret 10 milyara çıkarılacak Sona mı yaklaştık? Tür istilası başladı Bulgaristan'da Türk ata sporu at yarışları ve güreşler yaşatılıyor Türkiye'nin dış borcu ve güncel bir analiz Kudüs olayına iki farklı bakış açısı, gene Davutoğlu Danıştay'dan tuhaf karar: Gençlere ve çocuklara içki satışı sınırlandırılamaz 'E-kitap'lar basılı kitapları bitirebilir mi? Borsayı 7 bin 600 yabancı kontrol ediyor! Ülkemizce eğitim dili TÜRKÇE olmalıdır; çünkü
1
2
3
4
5
6