Kemikler, Eklemler ve Kaslar

Kemikler, Eklemler ve Kaslar

Fiziksel faaliyetler bütün vücudumuz için yararlıdır-kalbimize, beynimize ve kemiklermize- ama gerçek şudur ki konu kemiklerimize ve eklemlerimize ve kaslarımıza geldiğinde, aşırı miktarda egzersiz, vücudumuz için Mike Tyson'un sağ yumruğu kadar hasar verici olabilir.

Kemikler “mine”den sonra vücuttaki en sert ikinci maddedir. Fiziksel yapıları bal peteğini andırır, üzerinde minik delikler bulunan sert bir kütle.

Yaralanmalardan sonra neden buz kullanılır?

Herhangi bir yaralanmadan sonra 48 saat boyunca buz uygulamanızı gerekir, böylece şişmeyi önleyebilirsiniz. Şişme, bölgede sıvı veya kan artışını göstermekle birlikte, yaralanan bölgenin iyileşmesini yavaşlatır. Fazladan sıvının varlığı eklemleri daha katı ve daha acı verici bir hale sokarken aynı zamanda da zayıflatır.Buz, şişmeyi ve dolayısıyla acıyı azaltır.48 saatlik süreçten sonra, buzu bu kez ısı yaratmak için kullanırsınız(buzu kaldırdığınızda bölge ısınır) veya aynı amaçla sıcak bir kompres uygulayabilirsiniz.Isı, eklemi ya da kası gevşetir ve iyileşme sürecinde daha rahat ve daha esnek hareket edebilmenize olanak sunar.

Mafsal iltihabı nedir?

Kireçlenme, mafsal iltihabının sadece bir çeşididir. Artrit ya da mafsal iltihabı, iltihaplı eklem hastalıklarının genel adıdır. Romatizma ve diğer mafsal iltihabı türleri yaşlanmayla ilgili hastalıklar değildir, daha ziyade bağışıklık sistemindeki bozukluklardan kaynaklanırlar ve antikorlar kıkırdağa saldırarak iltihaba ve eklem ağrısına neden olabilirler.

Parmaklarınızı çıtlatmak mafsal iltihabına yol açar mı?

Parmaklarınızı çıtlatmak, bir kâse kuruyemişi karıştırmak gibi bir ses çıkarmanızı sağlar ve başkalarının yanındayken pek de hoş karşılanmayabilir. Duyduğumuzda bizim için acı gibi gelse de aslında eklemlerinize, kemiklerinize ya da kaslarınıza herhangi bir zarar vermezsiniz; çıtlatırken canınız yanmadığı sürece. Çıkan sesin nedeni, eklemleriniz ayrıldığında açığa çıkan gazın basıncıdır. Eğer canınız yanıyorsa, ne tür bir eklem rahatsızlığınız olduğunu öğrenmek için doktora başvurmanız gerekir.

Vücudunuz 5 kilo daha ağırlaştığında, dizleriniz bunu 15 kiloluk yük gibi algılar. Merdiven çıkarken o 5 kilo dizlerinize 35 kilo gibi gelir.

Omurgaya çok fazla yük bindiğinde ve disk dışarı fırladığında, fıtık durumu oluşur ve görüntüsü tıpkı sıkıldığında içindeki jölesi dışarı sızan çöreğe benzer.

Ağırlık kemerleri nedir, nasıl kullanılır?

Yapılan araştırmalar ağırlık kemerlerinin zararlı olduğunu ortaya koymuştur çünkü bunları takmak karın kaslarınıza bu kemerlere güvenmeyi öğretir ve gelişip güçlenmezler. Bu da ağırlık kemeri takmadığınız zamanlarda sırtınızın alt tarafını destekleyemeyecek duruma getirir.


12 yıl 7 ay önce eklendi

Reflü nedir? Reflü nasıl tedavi edilir? Ön Çapraz Bağ (ÖÇB) Yaralanmaları Adet gecikmesi hamilelik belirtisi mi Lohusalık dönemi ile ilgili bilgiler Kanal tedavisi nasıl yapılır? Vücutta organların yeri, organların yerleri ve görevleri Gıda Zehirlenmesi ile ilgili detaylı bilgiler Ayak haritanızdaki masaj noktaları, Zonoterapi ve Refleksoloji Ne Kadar Kalori, Kalori Cetvelleri, Hangi Hareket (Spor) Kaç Kalori Yakar? Karaciğer iltihabı, hepatit Migren belirtileri ve migrenin tedavi yöntemleri nelerdir? Cüzzam hastalığı nedir, cüzzam nasıl bulaşır? Hangi besinler ne kadar kalori içerir? Kemikler, Eklemler ve Kaslar Balığın sağlığımıza faydaları nelerdir? Zona Hastalığı Nedir, Belirtileri Nelerdir? Yemek yedikten sonra neden uykumuz gelir? Nasıl daha iyi uyursunuz? İdeal kilo hesaplama, beden kitle endeksi
1
2
3
4
5
6
7