Bulgaristan'da caminin sesi kısıldı

Bulgaristan'da caminin sesi kısıldı

Sofya'da cuma namazları sırasında gerçekleşen saldırılardan sonra cami avlusunda namaz kılınmaması ve hoparlörlerin kaldırılması kararlaştırıldı. Bu ne saçmalıktır böyle, adamlar istediğini aldı yani! Bu kararı alan İslam Cemaati'ni kınıyorum. Tekrar saldırı olursa herhalde vakit namazlar kılınmamaya başlayacak, değil mi sayın cemaat. Üçüncü saldırıda Cuma namazını kılmamaya başlarız. Dördüncü saldırıda da camimiz komple kapatılır.

Geçtiğimiz haftalarda Bulgaristan'ın başkenti Sofya'daki camiye cuma namazı sırasında ırkçı Bulgarların saldırması üzerine Bugaristan İslam Cemaati avluda namaz kılınmaması kararını almak zorunda kaldı.

Bulgaristan Başmüftüsü Mustafa Hacı'nın Sofya Belediye Başkanı ve İçişleri bakanı ile yaptığı toplantıdan sonra camideki hoparlörlerin sesinin kısılması ve dışardaki hoparlörlerin tamamen kaldırılması kararlaştırıldı. Toplantıda ayrıca avluda namaz kılınmaması kararı alındı. Madem avluda namaz kılınmasını istemiyorlar, o halde yeni camiler açacaklar. Müslüman nüfusa cami sayısı yetmiyor! Bu ne yüzsüzlüktür, anlamak mümkün değil.

Geçtiğimiz haftalarda Irkçı Ataka Partisine mensup Bulgarlar, Cuma namazı sırasında camide namaz kılan Müslümanlara saldırmıştı. Olayda bazı Müslümanlar yaralanırken camiye ait hasır seccadeler yakılmıştı.

Kaynak: Dünya Bülteni


9 yıl 8 ay önce eklendi

Yabancı otomobil üreticileri ile hükümet arasında gizli bir savaş var Cumhurbaşkanlığı sistemine neden EVET demelisiniz? Cemaat abilerinden Fethullah Gülen'e Açık Mektup 'Çanakkele ve Birlik Ruhu' Başlıklı Hutbe Rusya'nın Türkiye'yi IŞİD'ten petrol almakla suçlaması Ülkemizde bedelli askerlik şartları nasıl olmalı? Cihan Tuğal: Arap Baharında Türkiye'nin Rolü: Demokratik Yeniçeriler Web sitenizden nasıl para kazanırsınız? Firefox işletim sistemini ilan etti Borsaya giren Facebook'un hedefi 100 milyar dolar Bulgar devine Türk talip Voyager-1 Güneş Sistemi'nin sınırına dayandı Türkiye'de turizm gelirlerinin yıllara göre değişimi İğne büyüklüğündeki kameralar ameliyatları kolaylaştıracak Uzay mekiği yakıt tankının genişliğinin neden 1.5 metredir? Hollanda: Srebrenitsa katliamından sorumluyuz Ayağımıza kurşun sıktık turizmde fırsatı kaçırdık Türk Telekom, işte özel sektörün farkı Bulgaristan'da caminin sesi kısıldı Danıştay'dan tuhaf karar: Gençlere ve çocuklara içki satışı sınırlandırılamaz Dünya ekonomisinde dokunulmazlıklar kaldırıldı! Terör Sorunu, Çekilme Süreci ve İkinci Aşamanın Başlaması
1
2
3
4
5
6
7