Bulgaristan'da caminin sesi kısıldı

Bulgaristan'da caminin sesi kısıldı

Sofya'da cuma namazları sırasında gerçekleşen saldırılardan sonra cami avlusunda namaz kılınmaması ve hoparlörlerin kaldırılması kararlaştırıldı. Bu ne saçmalıktır böyle, adamlar istediğini aldı yani! Bu kararı alan İslam Cemaati'ni kınıyorum. Tekrar saldırı olursa herhalde vakit namazlar kılınmamaya başlayacak, değil mi sayın cemaat. Üçüncü saldırıda Cuma namazını kılmamaya başlarız. Dördüncü saldırıda da camimiz komple kapatılır.

Geçtiğimiz haftalarda Bulgaristan'ın başkenti Sofya'daki camiye cuma namazı sırasında ırkçı Bulgarların saldırması üzerine Bugaristan İslam Cemaati avluda namaz kılınmaması kararını almak zorunda kaldı.

Bulgaristan Başmüftüsü Mustafa Hacı'nın Sofya Belediye Başkanı ve İçişleri bakanı ile yaptığı toplantıdan sonra camideki hoparlörlerin sesinin kısılması ve dışardaki hoparlörlerin tamamen kaldırılması kararlaştırıldı. Toplantıda ayrıca avluda namaz kılınmaması kararı alındı. Madem avluda namaz kılınmasını istemiyorlar, o halde yeni camiler açacaklar. Müslüman nüfusa cami sayısı yetmiyor! Bu ne yüzsüzlüktür, anlamak mümkün değil.

Geçtiğimiz haftalarda Irkçı Ataka Partisine mensup Bulgarlar, Cuma namazı sırasında camide namaz kılan Müslümanlara saldırmıştı. Olayda bazı Müslümanlar yaralanırken camiye ait hasır seccadeler yakılmıştı.

Kaynak: Dünya Bülteni


9 yıl 1 ay önce eklendi

Singapur'da yapılan ve Türkiye'deki yeni vakaların 15 Mayıs'tan itibaren biteceğini öngören çalışmaya eleştiri 2016 yılı haberleşme faturası en yüksek ilk 10 milletvekili Bir Müslüman 'LGBTİ Onur Yürüyüşü' hakkında ne düşünmeli? Polis silahı gencin başına dayayarak gözaltına aldı haberi Hükümet, Başbakan, Cumhurbaşkanı hakkında yalan haberler, manipülasyonlar Gelişmiş Avrupa ülkelerinde ya da Amerika'da mı yaşamak istiyorsunuz? TÜİK'in Raporundaki Türkiye Nüfus Projeksiyonu Teknoloji Siteleri Recep Tayyip Erdoğan Tarihi ayarlar, Mükemmel konuşmaları Çipli pasaport ihalesi Fransız firmasından alındı Bulgaristan Türkleri gerçekten Türk mü? Balkan topraklarına nereden, ne zaman gelmişlerdir? Dinozorlardan bile eski kertenkele izi bulundu Oktay Sinanoğlu'ndan Türkiye ve Türkçe Hakıkında birkaç ders İsrail, Türkiye'yi kuşatma provası yapıyor Hollanda: Srebrenitsa katliamından sorumluyuz Ayağımıza kurşun sıktık turizmde fırsatı kaçırdık Türk Telekom, işte özel sektörün farkı Bulgaristan'da caminin sesi kısıldı Danıştay'dan tuhaf karar: Gençlere ve çocuklara içki satışı sınırlandırılamaz Dünya ekonomisinde dokunulmazlıklar kaldırıldı! Terör Sorunu, Çekilme Süreci ve İkinci Aşamanın Başlaması
1
2
3
4
5
6
7