"Kollarıma kanatlarımı taktım"

"Kollarıma kanatlarımı taktım"

Başbakan'ın açıkladığı proje Gökçek'i uçurdu!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı "Ankara projeleri"yle ilgili, "Kollarıma kanatlarımı taktım, uçmaya başladım. İnanıyorum ki bu projeleri duyan bütün Ankaralılar benim gibi aynı sevinci paylaşıyordur" dedi.

nkara Büyükşehir Belediyesi Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başbakan Erdoğan'ın Ankara Ticaret Odası'nda basın toplantısıyla 4 farklı başlıkta açıkladığı "Yeni Vizyonuyla Ankara" projelerini değerlendirdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gökçek, projeleri duyduğundan bu yana Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hayatının en mutlu günlerinden birini yaşadığını ifade ederek, "Ben kollarıma kanatlarımı taktım uçmaya başladım. İnanıyorum ki bu projeleri duyan bütün Ankaralılar benim gibi aynı sevinci paylaşıyordur. Onlar da uçuşa geçtiler. Bir kuş gibi hissediyoruz kendimizi" dedi.

Gökçek, Ankara, arka arkaya gelecek projelerle Türkiye'nin başkenti olmasının ötesinde gerçekten bir merkez olacağını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Başbakanımızın bir taraftan ulaşım, bir taraftan şehircilik, bir taraftan turizm, bir taraftan da yatırımlar açısından ortaya koyduğu projelerin her biri birbirinden değerli, birbirinden önemli. Projelerin büyük bir kısmını TOKİ'yle işbirliği yaparak belli bir noktaya getirmişsek de özellikle hükümetimizin arkamızda olması ve bundan sonra destek vereceğini alenen açıklamış olması, sayın Başbakanımızın bunları ifade etmesi, bu projelerin çok daha kısa sürede, çok daha güzel şekilde bitirileceğini gösteriyor. Dev projelere start verilmesiyle Ankara'da işsizliğe ciddi anlamda bir darbe vurulacak. Allah kısmet ederse on binlerce vatandaşımız bu projeler sayesinde iş sahibi olacak. Yapılacak yatırımların miktarı 30 trilyonu geçiyor. Bu müthiş bir rakam. 2023;e kadar bu kadar yatırımın Ankara'da olması demek, işsizliğin de otomatikman ortadan kalkması demek."

Ankara;nın özlemi fuar alanının bu sene başlayıp gelecek sene bitirileceğini, Ankara turizmine büyük katkı sunacak hayvanat bahçesinin büyük bir lunaparkla Disneyland gibi olacağını, termal turizm yatırımlarıyla ayağa kaldırılacak Kızılcahamam, Çamlıdere, Güdül, Ayaş, Haymana, Beypazarı gibi ilçelere kentten ters göç yaşanacağını, dev hastanelerle Ankara'nın tıbbın merkezi olacağını belirten Gökçek, Hıdırlıktepe'ye yapılacak kültür ve tarih müzesini günde 10 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret edeceğini vurguladı.

ATATÜRK BULVARI ÜZERİNDEKİ BİNALARIN CEPHELERİ YENİLENECEK

Gökçek, Ankara'ya 40 bin kişilik stadyum yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, uçak, harp ve uzay sanayiye yapılacak yatırımlar sayesinde Ostim, İvedik ve Başkent organize sanayi bölgelerinde yan kolların gelişeceğini ve esnafın da bu sayede kalkınacağını bildirdi.

Ankara'nın havayolu, hızlı tren ve yeni yapılacak 3 yeni otoyol yatırımlarıyla ulaşım anlamında buluşma noktası haline geleceğini kaydeden Gökçek, en önemli projelerden bir tanesinin de Kızılay'da gerçekleştirilecek dış cephe yenilemesi olduğunu söyledi. Gökçek, hükümetin desteğiyle 2 yıl içerisinde tamamlanması planlanan projeyle ilgili şu bilgileri verdi:

"Kızılay'daki binalar Sıhhiye'den başlayıp Kuğulu'ya kadar olan alanda, tarihi binalar hariç, hepsini fiblo betonla yenileyeceğiz. Bu binaların değeri bir anda iki katına çıkacak. Bundan dolayı da vatandaştan herhangi bir ücret talep etmeyeceğiz. Bu bir ülke projesi bu bir Ankara projesi. Ankara'nın merkezi Kızılay olduğu için Başkentin çehresi değişecek. Yani bunlara o kadar heyecanlanıyorum ki anlatmam mümkün değil. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Türkiye'de bazı siyasetçiler çıktı, söylediklerinin gerçekle ilgisi yok. Ama bizim yaptığımız yatırımlar, sayın Başbakanın müjdeleri Ankara'ya inanılmaz bir güç verdi. Özellikle Ankara'nın yerli halkına güç verdi. İnanıyorum ki, bütün bu projeler gerçekleştiğinde Ankara'yı kıskanan çok olacak. Yani 2023 yılına kadar 30 trilyon üzerinde bir yatırımın Ankara;ya neler getirebileceğini lütfen Ankaralılar bir düşünsün. İnanıyorum ki bütün Ankaralılar da çok heyecan duyacak."

AA

Kaynak: Habertürk


13 yıl önce eklendi

Afrin Zeytin Dalı Harekâtı Şehitleri'nin Vasiyetleri Türkiye'den Araplar'a güdümlü füze! Anka Kuşu silahlanıyor Pardus: Milli işletim sistemi olan Anadolu Parsı kükremeye hazırlanıyor! Yüzyılın projesinde ikinci dev adım İlk iki F-35 2015'te geliyor Almanlara göre Büyümede Çin'i bile geçmişiz! Akdeniz ile Karadeniz, 11 bin kilometre yolla birleşiyor Davutoğlu'ndan AB'ye ültimatom! Aselsan milli füze üretecek İlk Türk istihbarat uydusu Çin'den uzaya fırlatılacak Türkiye, karanlık göklerde bir ışık Operatörler uyudu mu, milyonluk vurgun "Kollarıma kanatlarımı taktım" AKP'den bir çılgın proje de Doğu Anadolu için Haliç'te metro geçişine onay Tayyip Bey'den başka abimiz yok ki para isteyelim Radyasyonu %99 oranında engelleyen duvar boyası Koşaner'in "F-16'lara benzemesin" uyarısı üzerine F-35 siparişleri askıya alındı Dünyanın Merkezi İstanbul
1
2
3
4
5
6