Davulcuoğlu: Türkiye, dünyanın gözünün içine baktığı ülke olma yolunda

Davulcuoğlu: Türkiye, dünyanın gözünün içine baktığı ülke olma yolunda

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkan Yardımcısı Ramazan Davulcuoğlu, "Türkiye, dünyanın gözünün içine baktığı ve bölgesinde lider bir ülke olma adına ciddi adımlar atıyor" dedi.

Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ESİDEF) Yönetim Kurulu Başkanı da olan Davulcuoğlu, Söke İşadamları Derneğince düzenlenen toplantıda, 167 dernek ve 35 bin iş yeri üyesiyle faaliyetlerini sürdüren TUSKON'un geldiği noktanın çok önemli olduğunu söyledi.

TUSKON'un 2006 yılında Afrika ülkeleriyle ticari ilişkilerin geliştirmesi yönündeki girişimlerinin ardından Afrika ile ticaretin 3 kattan fazla büyüdüğüne dikkati çeken Davulcuoğlu, küresel krizde alternatif pazarlara yönelmenin olumlu sonuçlarının alındığını ifade etti.

Davulcuoğlu, Türkiye'de geleceğe umutla bakmayı ve yatırım yapmayı sağlayan fevkalade istikrarlı bir dönemin yaşandığını, istikrarın, iş adamlarına, ihracatta artışlar, markaları dışarıda pazarlama, dışarıda yatırım yapma ve istihdamı artırma imkanı verdiğini kaydetti.

Türkiye'nin 2010 yılı sonu itibariyle Avrupa'nın 6. büyük, dünyanın 16. büyük ekonomisi haline geldiğini belirten Davulcuoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Önümüzdeki ülkeler, İspanya ve İtalya. Artık rakiplerimiz dişli. Ama son yıllarda Türkiye'nin gösterdiği istikrar ve büyüme rakamları, herkesin hayranlığını kazandı. İngiltere'nin bankacılık sistemi ile ilgili Türkiye'den yardım istediği, Yunanistan'ın da krizle ilgili yönlendirme istediğini duyuyoruz. Bu gurur verici bir şey. Karşımızda, bize değer veren, görüşlerimizi dikkate alan yönetim tarzı var. Türkiye, dünyanın gözünün içine baktığı ve bölgesinde lider bir ülke olma adına ciddi adımlar atıyor. Ama yolun çok başındayız. Yapılacak çok iş var."


12 yıl 6 ay önce eklendi

Ülkemizde Düzenlenen Festivaller Türkiye Savaş Uçakları ve Türk Uçak Modelleri IMF'ye patron oluyoruz! Kanal İstanbul adlı çılgın projenin ardından bir çılgın proje daha: Çılgın ada! Büyümede tek rakibimiz Çin Türk füzesi: Hedef menzil 2500 km Adıyaman'da petrol sevinci Uydumuz 5 yıl sonra yörüngede Kısa kısa - Türk okullarının başarılarından bazıları Türkiye'nin ilk yerli uydusu yolculuğa hazır İlk Türk seyir füzesi! Türk siyasi tarihinde bir ilk! Yüksek hızlı tren boğazdan geçecek! Davulcuoğlu: Türkiye, dünyanın gözünün içine baktığı ülke olma yolunda Türk mühendislerin geliştirdiği mini uçak görücüye çıktı Asım Yıldırım - Çanakkale Destanımız İngilizler Çanakkale'de savaş suçu işlemiş Yurtdışındaki tek vatan toprağımız, Süleyman Şah Türbesi Forbes en zengin 100 Türk işadamını açıkladı
1
2
3
4
5
6