Rüya Yorumları, Rüyada Altın Görmek

Rüya Yorumları, Rüyada Altın Görmek

Rüyada altın görmek birkaç şekilde yorumlanır:

Rüyada altın ile ilgili herhangi birşey görmek, maddi, manevi ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir.

- Altını başkasının elinde görmek altını tutan için iyi bir hayata

- Altın bilezik görmek itibarınızın artacağına

- İki elinin altın olduğunu görmek felç olunacağına

- İki gözünün altın olduğunu görmek kör olmaya

- Birisinden altın almak büyük bir adamın etkisinde kalmaya

- Birisine altın vermek kazançlı bir işe sahip olmaya

- Altın saymak kısa süreli bir hastalık geçirileceğine,

- Altın bozdurmak keder ve hastalığa işarettir.

- Altın para, dedikodu demektir.

- Altınları yığılı bir şekilde gören kimse, önemli biriyle ilgili çok gizli ve önemli bir bilgi öğrenir.

- Bekar bir genç kız ya da erkek altın yüzük takarsa iyi bir evlilik yapar.

- Bir erkekten altın para, altın ziynet eşyası alırken gören bir kadın, gizli bir ilişkiye girişir. Ama bu durum muhakkak duyulacaktır.

- Altın bulmak zarara uğramaya, gam ve kedere,

- Eski sikkeler bulmak sevinç ve memuriyete,

- Kadının Altından mamul ziynet eşyası takınması sevinç ve kendine güvene,

- Damgalanmış, işlenmiş bir altını olmak ev almaya, değerli insana,

- Beş altın görmek beş vakit namaza,

- Altın para kişide bulunan emanete,

- Altın bilezik takmak ele geçecek mirasa, Kadın için evlenmeye,

- Bazen altın iyi niyete, samimiyete, inanılacak söze ve hayırlı anlaşmalara delalet eder.

- Altını döven ya da onu diğer madenlerden ayrıştıran birini görmek hakla batını, iyi ile kötüyü birbirinden ayarın adama veya adil hakime,

- Altın ve Gümüş hurdası görmek faydalı ilme, uygun hanıma, hayırlı evlada ve değerli dosta delalet eder.

- Altından yapılmış eşya güzelliğe, böyle bir kaptan yemek yemek ya da su içmek gam ve kedere,

- Altın gerdanlık erkek için önemli memuriyete, şeref ve itibara; kadın için izdivaca,

- Bazen gerdanlık hacca gitmeye,

- Altın küpe kadın için güzelliğe, erkek için müzik vs. dinlemeye delalet eder.

Rüyada altın görmek ile ilgili daha detaylı rüya yorumları

Rüyada birinin altın vermesi: Bir ölü tarafından size hediye edilen altın, sıkıntıdan ve cefadan kurtulacağınızı işaret eder. Eğer altını almamışsanız, bir konuda bazı insanlar yüzünden canınız sıkılacak demektir.

Size verilen altının miktarı çok ise veya külçe halinde altın verilmişse, iş yerinizde çok yüksek bir makama geleceksiniz demektir. Eğer kendi işinizin sahibiyseniz, yeni bir işe daha el atabilirsiniz.

Rüyayı gören kadınsa ve altını kendisine bir erkek vermişse, bir erkekle gizli bir ilişki yaşayacağına delalettir. Fakat rüyanız size bu durumun er ya da geç ortaya çıkacağı konusunda sizi uyarıyor.

Rüyada altın dağıtmak: Eğer rüyanızda çok miktarda altına sahipseniz ve bu altınları çevrenize dağıttığınızı görmüşseniz, borçlarınızı yakın zamanda kapatacaksınız demektir.

Bir kişiye kırık, bozuk veya ezilmiş bir altın vermeniz o kişiyle aranızda ufak çaplı bir tartışma yaşanacağını ifade eder. Bu tabir, bir kişinin size kırık, bozuk veya ezilmiş bir altın vermesi durumunda da geçerlidir.

Hamile kadının altın görmesi: Hamile bir kadının rüyasında altın görmesi, bebeğin kız olacağının müjdecisidir.

Rüyada altın saklamak: Rüyanızda altın bulup, bu altınları sakladığınızı görmeniz yakın zamanda, size şaşırtıcı bazı sırlar verileceği manasına gelir.

Altın para basmak: Rüyanızda altın para basıyorsanız, dini yaşamınız hayatınızın içerisinde daha fazla yer tutmaya başlayacak. Temel dini vazifelerinizi yerine getirmeye başlayacaksınız.

Rüyada altın toplamak: Rüyanızda altın topladığınızı görmeniz yeni bir işe gireceğinizin veya bir işyeri açacağınızın habercisidir.

Rüyada altın bulmak görmek: Rüyanızda bir tane altın bulursanız, size emanet edilen mal sebebiyle şahitlik yapmak durumunda kalacaksınız demektir.

Bir diğer rivayete göre de böyle bir rüya, gerçek yaşamınızda da alın bulacağınıza delalet eder.

Altın bulduktan sonra, altının erimesi veya kaybolması, rüyayı gören kişinin annesinden dolayı kısa süreli bir üzüntü yaşayacağını işaret eder.

Eğer bulduğunuz altınlar 5 tane ise, yakın zamanda namaz kılmaya karar verebilirsiniz.

Sahte altın: Rüyanızda gerçek zannettiğiniz ve sonradan sahte olduğunu anladığınız altın görmeniz, bir arzunuzun tam gerçekleşecekken bir anda işlerin ters gideceği ve arzunuzun gerçekleşmeyeceği manası taşır.

Rüyada altın bilezik görmek: Rüyasında altın bilezik gören bir kişi, beklemediği bir yerden zenginliğe kavuşur.

Altın kıyafetler: Rüyanızda altından yapılmış kıyafetler kuşandığınızı görmeniz, seçeceğiniz eşin sizinle eşit statüde olmayacağı anlamını taşımaktadır.

Rüyada altın külçesi görmek: Altın külçesi her ne kadar olumlu bir anlama sahipmiş gibi görünse de, eski rüya tabircilerine göre bunun tam zıttı bir anlama sahiptir. Rüyasında altın külçesi gören kişi, maddi kayba uğrar.

Altın ev: Rüyasında evinin altına dönüştüğünü gören kişinin evinde yangın çıkar.

Ellerin altına dönüşmesi: Elleriniz altına dönüşürse, çalıştığınız işle ilgili sıkıntılı bir döneme girersiniz.

Altın işçisi: Rüyanızda altını şekle sokan ve madenden çıkaran bir işçi görmeniz size yol gösterecek ve yanlışlarınızı dürüstçe söyleyecek bir dosta işaret eder.

Altın ustası: Rüyada altını işleyen bir usta veya kuyumcu görmeniz neşe ve mutluluğu temsil eder. Bir diğer taraftan kuyumcu görmek bir çocuğunuzun olacağının müjdesi olabileceği gibi etrafınızda dönen hile ve yalanların da tezahürü olabilir.

Rüyanızda altın ustası, altın bir ziynet eşyasının üzerini değerli taşlarla süslüyorsa; düşmanlarınızla anlaşma sağlayacaksınız demektir. Etrafınızdaki kötü kişilerden kurtulacaksınız. Aynı zamanda bu rüya olumsuz bir dönemin sonu, bolluk ve bereket dolu bir dönemin başlangıcı şeklinde de yorumlanmaktadır.

Altın hurdası: Altın hurdası görmek aile ve dost çevrenizde sizi hoşnut edecek kişilerin olduğunu ifade eder.

Altın eşyalar: Rüyada altın eşyalar görmek, mutlu günlerin sizi beklediğinin habercisidir. Rüyanızda altından yapılmış yemek takımları, bardaklar veya tabaklardan yemek yer veya bir şeyler içerseniz sıkıntılarınız yakın zamanda geçecektir.

Altın ziynet eşyaları: Rüyada görülen altın ziynet eşyaları her zaman olumlu yorumlanır.

Altın gerdanlık: Rüyanızda gördüğünüz altın gerdanlık; eğer rüyayı gören kadınsa evliliğe, eğer rüyayı gören erkekse devlet kapısında gireceği bir iş ve saygınlığa işaret eder.

Altın yüzük: Rüyada altın yüzük takmak, evlilikle müjdelenir.

Altın kolye: Rüyada görülen altın kolye hayırlı kabul edilmektedir. Mutlu olacağınız haberler ve gelişmeler yaşayacaksınız.

Altın taç: Rüyada görülen altından yapılmış bir taç güç, onur ve saygınlığı simgeler. Aynı zamanda bilinç ya da ruhsal farkındalığın daha yüksek seviyelerine ulaşacağınızın bir işaretidir. Başarı ve üstesinden geleceğiniz olayları da sembolize ediyor olabilir. Bu rüya yorumlanırken, rüyanızda gördüğünüz taçı kimin taktığı da önemlidir.

Altın yemek: Rüyanızda altınları yediğinizi görmüşseniz, ilerleyen dönemlerde birikim yapacaksınız demektir.

Sandıkta altın: Sandıkta veya sandık gibi kapalı kutularda bulunan altınlar yeni mallar edineceğinizin işaretidir.

Altınlar eğer kese gibi şeylerle bağlanmışsa rüya yine aynı şekilde yorumlanır.

Altın tutmak: Rüyanızda birkaç tane altın parayı tutuyorsanız, karşılaşacağınız bazı olaylardan dolayı kederlenebilirsiniz. Hakkınızda dedikodular dolaşıyor olabilir. Eğer beş adet altın tutuyorsanız, çevreniz tarafından onaylanan bir işe girişebilirsiniz. Bir tane altın tutuyorsanız yeni bir ev alırsınız.

Altın para basmak: Rüyada basılan altın paralar, dini vecibelerinizi yerine getireceğinizin işaretidir.

Resimli altın: Rüyada görülen üstünde resim bulunan altınlar, doğru yolu şaşırabileceğiniz konusunda size gelen bir uyarıdır. Gelecek dönemlerde sergileyeceğiniz davranışlar ve vereceğiniz kararlar hususunda ciddiyetle düşünmeli ve ince eleyip sık dokuyarak hareket etmelisiniz.

Altın kaybetmek: Rüyanızda elinizdeki altınları kaybetmeniz, dini vecibelerinizi yerine getirmediğiniz manası taşımaktadır.

Bir diğer rüya tabirine göre ise kaçıracağınız fırsatları simgeler. Karşınıza çıkacak fırsatları kaçıracak olabilirsiniz. Bu rüya geleceğe işaret ettiği gibi geçmişi de simgeliyor olabilmektedir.

Büyük altın: Rüyada görülen büyük bir altın size verilecek bir emanete veya bir konuda kazanacağınız uzmanlığa işaret eder.

Allah yazılı altın: Rüyada üzerinde Allah yazılı veya Allah’ın isimlerinden biri yazılı bir altın görürseniz yakın zamanda hayırlı olaylarla karşılaşacağınız anlamına gelir.

Rüyada altın psikolojik anlamı: Rüyanızda altın görmeniz zenginlik ve servet beklediğinizi ifade eder. Bir diğer yandan zaten bu zenginlik ve servete sahip olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz.

Rüyada görülen altın bilinçaltınızdaki beklentileri de ifade ediyor olabilir. Rüyada altın şifa, aydınlanma, içsel gelişim ve zenginlik beklentilerinin sembolüdür. Altının olumsuz anlamları da olabilir. Hırslarınız ve günah olarak anlamlandırdığınız davranışlarınız bu rüya ile açığa çıkmaktadır.

Altın manevi ödülleri işaret eder. Zenginliği, zarafeti ve kendinizi geliştirmekle ilgili azminizin sembolüdür.

Rüyada altın bulmak: Rüya altın bulmak kendi içinizde değerli bir şey keşfettiğinizi gösterir. Bu bazı gizli yetenekler ya da bilgi olabilir.

Rüyada altın gömmek: Rüya altın gömmek kendiniz hakkında bir şeyler saklamaya çalışıyor olduğunuzu göstermektedir.

Altın madeni: Rüyada altın madeni görmek başarı ve zenginlik göstergesidir.

Altın tozu: Rüyanızda gördüğünüz altın tozu bazı kişisel ilişkilerinizin sona ermesi ile ilgili pişmanlıklarınızı gösterir. Bu konuda hata yapmış olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz.

Altın kaybetmek: Rüyanızda altın kaybetmeniz aynı altın tozu gibi yorumlanmaktadır. Hayatınızda önemli olan bir kişi veya bir nesneyi kaybetmiş olabilirsiniz. Bu kaybınız sizi, kendinizin bile fark etmediği kadar üzmüş. Bu üzüntü bir suçluluk duygusunun da tezahürü olabilir.

Rüyanızdaki altın kısaca sizin için değerli olan maddi ve manevi her şeyi simgeleyebilir. Rüyanızda gördüğünüz durumlarla birlikte yorumladığınızda aslında bilinçaltınıza neleri ittiğinizi açığa rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Rüyada altın görme ile ilgili değişik uzmanlardan rüya tabirleri

Tiflisi Rüya Tabirleri

Allame Meclisî: Altın görmek; hastalanacağınıza işarettir.

Çağdaş Ulema Rüya Tabirleri

Altın görmek veya altına sahip olmak; ticaret hayatınızda iyi bir ilerleme kaydedeceğinize…
Altın bulmak; sevdiğiniz biriyle karşılaşacağınıza…
Altın kaybetmek veya harcamak; zarara uğrayacağınıza…
Kendinizi altınla bezediğinizi görmek; yaşam düzeyinizin düşük olacağına…
Altın elbise giymek; iyi ama ciddî olmayan bir vaat alacağınıza…
Altın temizlemek veya yıkamak; uğraşlarınız neticesinde saygınlığınızın artacağına işarettir.

Diyanet Rüya Tabirleri

Rüyada altın görülmesi; kötü bir iş ve borçla yorumlanır. Bazı yorumculara göre rüyada altın görülmesi; gam ve kedere işarettir. Bir kimsenin rüyasında altın bilezik taktığını görmesi; alacağı mirasa, altından bir şey giydiğini görmesi; dengi olmayan birisi ile evlenip akraba olacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında altın madeni bulduğunu, madende çalıştığını, ortak olduğunu, altın para bulduğunu, altın kaplarda yediğini görmesi; otuz yaşına gelmemiş bir erkeğe servet yapmak için güzel bir fırsat olacağına, otuz yaşını geçmiş bir erkek için ise; işlerine, hareketlerine ve sözlerine dikkat etmesi gerektiğine delalet eder. Yine bir kimsenin iki gözünü birden altın olduğunu görmesi; verilen bir kararın yerinde olduğuna, altın ziynet eşyası taktiğini görmesi; mal varlığının artacağına ve meslekte yükseleceğine, bir başkasından altın aldığını görmesi; şöhretli bir kimseden umulmadık bir şekilde maddî ve manevî yardım göreceğine, bir başkasına altın verdiğini görmesi; şeref, şan, itibar ve baht açıklığı anlamlarına geleceğine, rüyasında altın hazinesi görmesi; dilediği kadar çocuk sahibi ve mutlu olacağına, rüyasında torba ile altın görmesi; birtakım yeni işlerin ortaya çıkacağına, altın saydığını görmesi; yakalandığı hastalıktan kolayca kurtulacağına, altın zincir görmesi; iyi bir haber alacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında evinin altından olduğunu görmesi; o eve yangın isabet edeceğine, iki elinin altın olduğunu görmesi; işsiz kalacağına ve çalışmayacağına, üzerinde altın, gümüş veya mücevherlerden gerdanlık olduğunu görmesi; bir vilayete vali olacağına işarettir. Rüyada halis altın ve gümüşten olan bir şeyin görülmesi; ihlâsa, saf niyete, anlaşmaya ve sağlam söze işarettir. Altın veya gümüş ile yaldızlanmış şeyin görülmesi; ömrün kısalığına, işlerin bozulmasına ve unutkanlığa yorumlanır.

İhya Rüya Tabirleri

Altın bulmak zarara uğramaya, gam ve keder ,
Eski sikkeler bulmak sevinç ve memuriyete,
Kadının altın dan mamul ziynet eşyası takınması sevinç ve kendine güvene,
Damgalanmış, işlenmiş bir altını olmak ev almaya, değerli insana,
Böyle beş altın görmek beş vakit namaza,
Altın para kişide bulunan emanete,
Altın bilezik takmak ele geçecek mirasa, kadın için evlenmeye,
Bazen altın iyi niyete, samimiyete, inanılacak söze ve hayırlı anlaşmalara delalet eder.
Altını döven ya da onu diğer madenlerden ayrıştıran birini görmek hakla batını , iyi ile kötüyü birbirinden ayarın adama veya adil hakime,
Altın ve gümüş hurdası görmek faydalı ilme, uygun hanıma, hayırlı evlada ve değerli dosta delalet eder.
Altından yapılmış eşya güzelliğe, böyle bir kaptan yemek yemek ya da su içmek gam ve kedere,
Altın gerdanlık erkek için önemli memuriyete, şeref ve itibara, kadın için izdivaca,
Bazen gerdanlık hacca gitmeye,
Altın küpe kadın için güzelliğe, erkek için müzik vs. dinlemeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Gerdanlık,Küpe, Sikke.)

MollaCami Rüya Tabiri

Rüyada altın görmek kötü bir işe ve borca işaret eder. Bazı tabirciler altın gam ve kederdir, dediler. Rüyada altın bilezik takmak, rüya sahibinin eline geçecek mirastır. Altını külçe ettiğini gören kimse şer ve helaka uğrar. Bir kimse evinin altından olduğunu görse o eve yangın isabet eder. iki elinin altın olduğunu görenkimse işsiz kalır, çalışamaz. Gözlemin altın oldugunu gören kimsenin gözleri kör olur. Bir kimse rüyada altın külçesine rastgeldiğini görse kendisinden bir mal gider. Altın erittiğini gören kimse çirkin bir hususta düşmanlık yapar ve halkın dilinde şöhret bulur. Kendisine büyük bir altın parçası verildiğini gören kimse büyük bir lütuf ve makama nail olur. Bazı tabirciler de Altın görmek, ferahlığa, rızka, salih amele, üzüntü ve kederin gitmesine, eşe, evlada, ilme, hidayete, altından yapılan süs eşyalarına yahut ziynete, kıymetli elbiselerden baş örtüşü, taç ve bunlara benzer şeylerin altın sırma ile örülmüşleri, kadın, karı-koca veya evlatlardan bu elbiseleri rüyada giyen kimselerin Allah-u Teala Hazretlerine yakınlıklarına, fakat yaldızlanmış şeyi görmek ise dünya ehline yahut ahiret ehlinin amellerine benzemeye işaret eder demişlerdir. Halis altın ve gümüşten olan şey, ihlasa, saf niyete ve anlaşmaya ve sağlam söze işaret eder. Altın veya gümüş ile yaldızlanmış olan şey ömrün kısalığına, işlerin alt üst olmasına işaret eder. Bir başkasına altın vermek, şeref, şanının artacağına, altın saymak çok kısa bir hastalığın kolayca atlatılacağına işaret eder.12 yıl 10 ay önce eklendi

Rüyada börek yemek Rüyada kuaför görmek Rüyada sevmediği birini görmek Rüyada kavun görmek Rüyada hasta olmak Rüyada gelin olmak, gelin görmek Rüyada amca oğlu görmek Rüyada helva yemek, rüyada helva görmek Rüyada dolma yemek Rüyada ayva yemek Rüyada kan almak, kan vermek Rüyada büyük balık görmek Rüyada dövmek Rüyada diş görmek Rüyada kadınla sevişmek Rüyada kek görmek ve kek yemek ne anlama gelir? Rüyada halay çekmek Rüyada sevdiği kişiyi görmek ne anlama gelir Rüya Yorumları, Rüyada Altın Görmek
1
2
3
4