CON İsimli Klasörü Nasıl Oluştururum?

CON İsimli Klasörü Nasıl Oluştururum?

1. Tip Kullanıcılar: Windows işletim sistemlerinde "con" isimli klasör oluşturulamadığını bilmezler.

2. Tip Kullanıcılar: Windows işletim sisteminde bazı klasörlerin kullanılamadığını bilirler.

3. Tip Kullanıcılar: Windows'ta kullanımına izin verilmeyen bu klasörleri bir şekilde oluşturmayı ve kaldırmayı başarabilen kullanıcılardır.

1. TİP

Bilgisayarınızda "CON", "LPT", "COM1" klasörlerini oluşturmayı deneyin.

Artık, 2. tip kullanıcı olma şerefine nail oldunuz.


2. TİP

Sadece "CON" değil, aşağıdaki klasörler ve daha birçoğunu oluşturamazsınız:

CON, PRN, AUX, CLOCK$, NUL, COM1, COM2, COM3, COM4, COM5, COM6, COM7, COM8, COM9, LPT1, LPT2, LPT3, LPT4, LPT5, LPT6, LPT7, LPT8, LPT9 ve daha birçoğu ...

Windows bu klasörleri aygıt erişimi için kullanmaktadır. Örneğin yazıcıya gönderilecek bir veri sanal PRN klasörüne atılmaktadır. Eğer siz bu klasörü oluşturmuş olsanız windows'un yazdırma sırasında kafası karışacaktır. Dolayısıyla, var olan bu sanal klasörlerin üzerine klasör oluşturmanızı önler.

Hadi bakalım, 3. tipten bir kullanıcı olalım.


3. TİP

Şimdi komut satırına aşağıdaki komutu yazmayı deneyin.

C:\> md \\.\c:\con

İlginç, klasör oluştu. Şimdi oluşturduğunuz klasörü silmeyi deneyin. Haydaaa, silinmiyor.

Şimdi de aşağıdaki komutu yazıp oluşturduğunuz klasörü kaldırın.

C:\> rd \\.\c:\con

Tebrikler başardınız, artık bilgisayarınızı en yüksek seviyedeki kullanıcı tipinin getirdiği avantajlarla kontrol edebilirsiniz =))))


12 yıl önce eklendi

Türkiye'de yıllara göre ayçiçek üretim istatistikleri Peygamberimiz Hz. Muhammed'in güzel ahlakı Erozyon hakkında bilgi 54 farz nelerdir? Öğretmenler günü ile ilgili en güzel şiirler Osman Bey Dönemi (1281-1326) Nüfus kayıt örneği Ölülerin arkasından Kuran-ı Kerim okunur mu? Ülkelere göre yıllık karbondioksit salınımı değerleri Varlık Felsefesi (Ontoloji) 20. Yüzyıl Tarihi, 1950-2000 Kronolojisi Kafiyeli Sözler A’dan Z’ye Tüm Ressam İsimleri Gökkuşağı Nasıl Oluşur Pamukkale travertenleri nasıl oluşmuştur? Kunut duaları, Kunut dualarının okunuşu ve anlamı Büyük patlama, kâinatın ilk sakini! Cep telefonlarının SAR değerleri CON İsimli Klasörü Nasıl Oluştururum? En hızlı, uygun fiyatlı ve güncel bilgisayar, Ekim 2012 Sitemdeki resimleri başka sitelerin tarafından kullanmasının önlenmesi