CON İsimli Klasörü Nasıl Oluştururum?

CON İsimli Klasörü Nasıl Oluştururum?

1. Tip Kullanıcılar: Windows işletim sistemlerinde "con" isimli klasör oluşturulamadığını bilmezler.

2. Tip Kullanıcılar: Windows işletim sisteminde bazı klasörlerin kullanılamadığını bilirler.

3. Tip Kullanıcılar: Windows'ta kullanımına izin verilmeyen bu klasörleri bir şekilde oluşturmayı ve kaldırmayı başarabilen kullanıcılardır.

1. TİP

Bilgisayarınızda "CON", "LPT", "COM1" klasörlerini oluşturmayı deneyin.

Artık, 2. tip kullanıcı olma şerefine nail oldunuz.


2. TİP

Sadece "CON" değil, aşağıdaki klasörler ve daha birçoğunu oluşturamazsınız:

CON, PRN, AUX, CLOCK$, NUL, COM1, COM2, COM3, COM4, COM5, COM6, COM7, COM8, COM9, LPT1, LPT2, LPT3, LPT4, LPT5, LPT6, LPT7, LPT8, LPT9 ve daha birçoğu ...

Windows bu klasörleri aygıt erişimi için kullanmaktadır. Örneğin yazıcıya gönderilecek bir veri sanal PRN klasörüne atılmaktadır. Eğer siz bu klasörü oluşturmuş olsanız windows'un yazdırma sırasında kafası karışacaktır. Dolayısıyla, var olan bu sanal klasörlerin üzerine klasör oluşturmanızı önler.

Hadi bakalım, 3. tipten bir kullanıcı olalım.


3. TİP

Şimdi komut satırına aşağıdaki komutu yazmayı deneyin.

C:\> md \\.\c:\con

İlginç, klasör oluştu. Şimdi oluşturduğunuz klasörü silmeyi deneyin. Haydaaa, silinmiyor.

Şimdi de aşağıdaki komutu yazıp oluşturduğunuz klasörü kaldırın.

C:\> rd \\.\c:\con

Tebrikler başardınız, artık bilgisayarınızı en yüksek seviyedeki kullanıcı tipinin getirdiği avantajlarla kontrol edebilirsiniz =))))


8 yıl 2 ay önce eklendi

Hz Muhammed'in doğum tarihi Küresel ısınma karşısında alınabilecek önlemler Belene: Ölüm tarlası! Seni Seviyorum Şiirleri Orhan Bey Dönemi (1324-1362) Vukuatlı nüfus kayıt örneği Talep Tahmin Yöntemleri Dejavu nedir, Dejavu nasıl oluşur? Ahlak Felsefesi (Etik) Dünyada en çok tanınan 15 ünlü Ateist Dilin İnsan ve Toplum Hayatındaki Yeri ve Önemi Sanat Çeşitleri, Zanaat Çeşitleri Evdeki Karıncalardan Kurtulma Yolları Mitozun Evreleri, Mitoz bölünme evreleri nelerdir? Site Nasıl Kurulur? Naim Süleyman oğlu kimdir, hayatı, biyografisi, rekorları Cep telefonlarının SAR değerleri CON İsimli Klasörü Nasıl Oluştururum? En hızlı, uygun fiyatlı ve güncel bilgisayar, Ekim 2012 Sitemdeki resimleri başka sitelerin tarafından kullanmasının önlenmesi
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28