Eminönü'ne nasıl gidilir, Eminönü'ne en kısa yoldan nasıl giderim?

Eminönü'ne nasıl gidilir, Eminönü'ne en kısa yoldan nasıl giderim?

Bu sayfada İstanbul'un değişik yerlerinden, Eminönü'ne en kısa yoldan nasıl gidilir ve en kısa sürede Eminönü'ne nasıl ulaşılır sorularının cevaplarını vermeye çalışacağız.

İlk olarak aşağıda verilen raylı sistemler, metro ve metrobüs ağı haritasını inceleyebilirsiniz. Aşağıda siyah nokta ile işaretlenen bölge Eminönü'nün yaklaışk konumunu göstermektedir. Haritayı büyütmek için resmin üzerine tıklayabilir, ardından açılan sayfada isterseniz [Büyük] yazan kısmı seçerek, daha detaylı görünüme ulaşabilirsiniz.

Eminonu'ne nasil gidilir

Acıbadem'den Eminönü'ne nasıl gidilir?

Acıbadem'de bulunan arkadaşların öncelikle metrobüs hattına ulaşmaları gerekmektedir. Bunun için Söğütlüçeşme, Fikirtepe ya da Ünalan duraklarına gitmeniz gerekiyor.

Bundan sonrasını Söğütlüçeşme'den Eminönü'ne nasıl gidilir? kısmında bulabilirsiniz.

Aksaray'dan Eminönü'ne nasıl gidilir?

Eminönü'ne nasıl gidilir?

Aksaray'dan Eminönü'ne ulaşmak için 100-200 metre yürüyerek yukarıdaki şekilde mavi ile gösterilmiş olan T1 tramvayının Aksaray ya da Laleli Üniversite durağına ulaşmanızı öneriyorum. Buradan da Laleli Üniversite, Beyazıt, Çemberlitaş, Sultanahmet, Gülhane ve Sirkeci duraklarından geçerek Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. Bu şekilde, sadece tek bilet kullanarak ve turistik yerleri de görerek oldukça hızlı bir şekilde istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Ataköy'den Eminönü'ne nasıl gidilir?

Ataköy'den Eminönü'ne gitmek için, öncelikle yukarıdaki şekilde kırmızı renkle gösterilmiş olan M1 metrosuna binmeniz gerekmektedir. Bu şekilde, Şirinevler, Bahçelievler ve Bakırköy-İncirli duraklarından geçerek Zeytinburnu durağına ulaşabilirsiniz. Aynı durağa metrobüs hattını kullanarak da ulaşabilirsiniz.

Bu durakta yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilmiş olan T1 tramvayına aktarma yaparak Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. İsterseniz detayları Zeytinburnu'ndan Eminönü'ne nasıl giderim? kısmında bulabilirsiniz.

Atatürk Havalımanı'ndan (Atatürk Havaalanı'ndan) Eminönü'ne nasıl gidilir?

Atatürk havalimanındaki arkadaşların öncelikle yukarıdaki haritada kırmızı renkle gösterilmiş olan M1 metrosuna binmeleri ve Dünya Ticaret Merkezi, Yenibosna, Ataköy-Şirinevler, Bahçelievler, Bakırköy duraklarından geçerek Zeytinburnu'na ulaşmaları gerekmektedir. Bundan sonrasında, yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilmiş olan T1 tramvayına aktarma yaparak Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. İsterseniz detayları Zeytinburnu'ndan Eminönü'ne nasıl giderim? kısmında bulabilirsiniz.

Not: İsteyenler Aksaray'a kadar kırmızı hattı (M1 metrosu) kullanarak devam edebilirler. Ancak, Aksaray'da yaklaşık 200 metre yürüyerek mavi hatta (T1 tramvayı) geçiş yapmanız gerekecektir.

Avcılar'dan Eminönü'ne nasıl gidilir?

Eminönü'ne nasıl giderim?

Avcılar'dan Eminönü'ne gitmek için öncelikle metrobüsün Zeytinburnu durağına ulaşmanız gerekmektedir. Bunun için Avcılar'da metrobüse bindikten sonra, İBB Sosyal Tesisler, Küçükçekmece, Cennet Mahallesi, Florya, Beşyol, Sefaköy, Yenibosna-Kuleli, Ataköy-Şirinevler, Bahçelievler, Bakırköy duraklarından geçerek Zeytinburnu'na ulaşmanız gerekiyor. Bundan sonrasında, yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilmiş olan T1 tramvayına aktarma yaparak Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. İsterseniz detayları Zeytinburnu'ndan Eminönü'ne nasıl giderim? kısmında bulabilirsiniz.

Bahçelievler'den Eminönü'ne nasıl gidilir?

Bahçelievler'den Eminönü'ne gitmek için öncelikle iki durak giderek Zeytinburnu'na ulaşmanız gerekiyor. Zeytinburnu'na gitmek için metrobüs, M1 metrosu, ya da otobüsleri kullanabilirsiniz. Bu aşamada, Bakırköy-İncirli durağını geçmeniz gerekiyor. Zeytinburnu'na ulaştıktan sonra, yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilmiş olan T1 tramvayına aktarma yaparak Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. İsterseniz detayları Zeytinburnu'ndan Eminönü'ne nasıl giderim? kısmında bulabilirsiniz.

Bakırköy'den (İncirli'den) Eminönü'ne nasıl gidilir?

Bakırköy'den Eminönü'ne gitmek için öncelikle bir durak giderek Zeytinburnu'na ulaşmanız gerekiyor. Zeytinburnu'na gitmek için metrobüs, M1 metrosu, ya da otobüsleri kullanabilirsiniz. Zeytinburnu'na ulaştıktan sonra, yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilmiş olan T1 tramvayına aktarma yaparak Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. İsterseniz detayları Zeytinburnu'ndan Eminönü'ne nasıl giderim? kısmında bulabilirsiniz.

Beşiktaş'tan Eminönü'ne nasıl gidilir?

Beşiktaş'tan Eminönü'ne gitmek için öncelikle Kabataş'a ulaşmanız gerekiyor. Bunun için otobüsleri kullanabilirsiniz. Binebileceğiniz bazı otobüs numaraları 36L, 58UL, 58S, 52 ve 29D'dir. Kabataş'a ulaştıktan sonra, yukarıdaki şekilde mavi ile gösterilmiş olan T1 tramvayına binebilirsiniz. Tramvay yolculuğunda Kabataş, Fındıklı, Tophane, Karaköy duraklarından sonra Eminönü'ne ulaşmış olacaksınız.

Beylikdüzü'nden Eminönü'ne nasıl gidilir?

Beylikdüzü'nden Eminönü'ne gitmek için öncelikle metrobüsle Zeytinburnu durağına ulaşmanız gerekiyor. Metrobüse bindikten sonra, Güzelyurt, Haramidere, Saadetdere Mahallesi, Ambarlı, Avcılar Kampüsü, İBB Sosyal Tesisler, Küçükçekmece, Cennet Mahallesi, Florya, Beşyol, Sefaköy, Yenibosna-Kuleli, Ataköy-Şirinevler, Bahçelievler, Bakırköy duraklarından geçerek Zeytinburnu'na ulaşabilirsiniz. Zeytinburnu'na ulaştıktan sonra, yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilmiş olan T1 tramvayına aktarma yaparak Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. İsterseniz detayları Zeytinburnu'ndan Eminönü'ne nasıl giderim? kısmında bulabilirsiniz.

Boğaz Köprüsü'nden Eminönü'ne nasıl gidilir?

Boğaz köprüsünden kastınız Zincirlikuyu durağı ise, buradan öncelikle otobüslerle Kabataş durağıan ulaşmanız gerekiyor. Binebileceğiniz bazı otobüs numaraları 36L, 58UL, 58S, 52 ve 29D'dir. Kabataş'a ulaştıktan sonra, yukarıdaki şekilde mavi ile gösterilmiş olan T1 tramvayına binebilirsiniz. Tramvay yolculuğunda Kabataş, Fındıklı, Tophane, Karaköy duraklarından sonra Eminönü'ne ulaşmış olacaksınız.

Büyükçekmece'den Eminönü'ne nasıl gidilir?

Eminönü'ne ulaşma

Büyükçekmece'den öncelikle Beylikdüzü tarafına ulaşmanız ve metrobüse binmeniz gerekiyor. Bunun için otobüs, minibüs ya da taksilerden yararlanabilirsiniz. Beylikdüzü'ne ulaştıktan sonra metrobüs ile Zeytinburnu'na kadar gidebilirsiniz. Buradan da yukarıdaki şekilde mavi renkle işaretlenmiş olan T1 tramvayını kullanarak Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. İsterseniz detayları Beylikdüzü'nden Eminönü'ne nasıl giderim? kısmında bulabilirsiniz.

Cevizlibağ'dan Eminönü'ne nasıl gidilir?

Cevizlibağ'dan Eminönü'ne gitmek, oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken yukarıdaki şekilde mavi renkle işaretlenmiş olan T1 tramvayına binmek ve İstanbul'un keyfini sürerek Eminönü'ne ulaşmaktır. Topkapı, Pazartekke, Çapa, Fındıkzade, Haseki, Yusufpaşa, Aksaray, Laleli Üniversite, Beyazıt, Çemberlitaş, Sultanahmet, Gülhane ve Sirkeci duraklarından geçerek Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. Bu şekilde, sadece tek bilet kullanarak ve turistik yerleri de görerek oldukça hızlı bir şekilde istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Esenler Otogarı'ndan (Esenler'den, Otogardan) Eminönü'ne nasıl gidilir?

Esenler otogarından Eminönü'ne ulaşmak için öncelikle alt katta yer alan metroya binmenizi öneriyorum. Otobüsle yola çıkarsanız turşunuz çıkabilir!

Yukarıdaki şekilde kırmızı ile işaretlenmiş olan M1 metrosuna binerken Aksaray tarafına gitmenizi öneriyorum.Böylece, Kartaltepe-Kocatepe, Sağmalcılar, Bayrampaşa-Maltepe, Topkapı, Emiyet-Fatih duraklarından geçerek Aksaray'a ulaşabilirsiniz. Burada 100 metre kadar yürüyüp, yukarıdaki şekilde mavi ile işaretlenmiş olan T1 tramvayının Yusufpaşa durağına ulaşabilirsiniz. Veyahut, 300-400 metre kadar ileri doğru yürüyüp T1 tramvayının Aksaray durağına ulaşabilirsiniz. Bundan sonrasında eski İstanbul'un keyfini sürerek Eminönü'ne kadar gidebilirsiniz. İsterseniz detayları Aksaray'dan Eminönü'ne nasıl gidilir? kısmında bulabilirsiniz.

Eğer M1 metrosuna binerken Havalimanı tarafına gitmek isterseniz, sadece 3 durak giderek, Terazidere, Davutpaşa-Yıldız Teknik Üniversitesi ve Merter durakları üzerinden Zeytinburnu'na ulaşabilirsiniz. Bundan sonrasında, yukarıdaki şekilde mavi renkle işaretlenmiş olan T1 tramvayını kullanarak Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. İsterseniz detayları Zeytinburnu'ndan Eminönü'ne nasıl giderim? kısmında bulabilirsiniz.

Eyüp'ten Eminönü'ne nasıl gidilir?

Eyüp'te yaşayan arkaşların araçla Eminönü'ne gitmesi daha kolaydır. Aracınız varsa Haliç kıyısını takip ederk Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. Böylece eski İstanbul'un güzelliklerini yaşayabilirsiniz.

Aracınız yok ise, öncelikle otobüs ya da taksi kullanarak Ayvansaray metrobüs durağına ulaşmanızı öneriyorum. Eğer gençseniz ve yanınızda eşya yoksa 400-500 metre yürüyerek de bu durağa ulaşabilirsiniz. Metrobüse ulaştıktan sonra Topkapı tarafına gitmenizi öneriyorum. Bunun için Edirnekapı, Adnan Menderes Bulvarı ve Maltepe duraklarını geçmeniz gerekiyor. Bundan sonrası oldukça kolay, yukarıdaki şekilde mavi renkle işaretlenmiş olan T1 tramvayını kullanarak Eminönü'ne kadar gidebilirsiniz. Detaylar için Topkapı'dan Eminönü'ne nasıl gidilir? kısmına bakabilirsiniz.

Bir diğer yol ise metrobüsle Zincirlikuyu tarafına gitmektir. Bunun için Halıcıoğlu, Okmeydanı, Darülaceze, Okmeydanı Hastanesi, Çağlayan ve Mecidiyeköy'ü geçmeniz gerekiyor. Zincirlikuyu'ya ulaştıktan sonra öncelikle otobüsle Kabataş'a, oradan da T1 tramvayını kulllanarak Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. İsterseniz detaylar için Zincirlikuyu'dan Eminönü'ne nasıl gidilir? kısmına bakabilirsiniz.

Florya'dan Eminönü'ne nasıl gidilir?

Florya'dan Eminönü'ne gitmek için, öncelikle metrobüse bindikten sonra; Beşyol, Sefaköy, Yenibosna Kuleli, Ataköy-Şirinevler, Bahçelievler ve Bakırköy-İncirli duraklarından geçerek Zeytinburnu durağına ulaşmanız gerekiyor. Zeytinburnu'na geldikten sonra, yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilmiş olan T1 tramvayına aktarma yaparak Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. İsterseniz detayları Zeytinburnu'ndan Eminönü'ne nasıl giderim? kısmında bulabilirsiniz.

Gaziosmanpaşa'dan Eminönü'ne nasıl gidilir?

Eminönü'ne gitmek

Gaziosmanpaşa'dan Eminönü'ne en hızlı şekilde gitmek için, öncelikle yukarıdaki şekilde turuncu renkle gösterilmiş olan T4 tramvayına ulaşmanız gerekiyor. Bunun için, taksi otobüs ya da minibüsleri kullanarak size yakın olan Taşköprü, Ali Fuat Başgil ya da Bosna-Çukurçeşme duraklarından birisine ulaşabilirsiniz.

T4 tramvayına bindikten sonra, Sağmalcılar, Uluyol-Bereç, Rami, Topçular, Demirkapı, Şehitlik, Vatan ve Fetihkapı duraklarından geçerek Topkapı'ya ulaşabilirsiniz. Topkapı durağında, yukarıdaki şekilde mavi renkle çizilmiş olan T1 tramvayına aktarma yaparak Eminönü'ne kadar ulaşabilirsiniz. Detaylar için Topkapı'dan Eminönü'ne nasıl giderim? kısmına bakabilirsiniz.

Bir diğer alternatid ise Vatan durağında inerek kırmızı ile gösterilen M1 metrosunun Topkapı-Ulubatlı durağına ulaşmaktır. Böylece Emniyet-Fatih üzerinden Aksaray'a ulaşabilirsiniz. Bundan sonrasında mavi renkle gösterilmiş olan T1 tramvayının Yusufpaşa ya da Aksaray durağıına bir miktar yürüyerek geçiş yapabilirsiniz (yanınızda eşya varsa önermiyorum). Böylece T1 tramvayıyla Eminönü'ne kadar ulaşabilirsiniz. Detaylar için Aksaray'dan Eminönü'ne nasıl gidilir? kısmını inceleyebilirsiniz.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nden (İTÜ'den) Eminönü'ne nasıl gidilir?

İTÜ'den yukarıdaki şekilde yeşil renkle ile gösterilmiş olan M2 metrosuna binerek Ayazağa, Sanayi Mahallesi, 4. Levent, Levent, Gayrettepe, Mecidiyeköy ve Osmanbey duraklarından geçtikten sonra Taksim'e ulaşabilirsiniz. Taksim'e geldikten sonra füniküler ile aktarma yaparak Kabataş'a inebilirsiniz. Kabataş'ta yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilmiş olan T1 tramvayına aktarma yaparak Eminönü'ne kadar gidebilirsiniz. Detaylar için Kabataş'tan Eminönü'ne nasıl gidilir? kısmına bakabilirsiniz.

Kabataş'tan Eminönü'ne nasıl gidilir?

Kabataş'ta iseniz Eminönü'ne ulaşmak oldukça kolaydır. Yukarıdaki şekilde mavi ile gösterilmiş olan T1 tramvayına binebilirsiniz. Tramvay yolculuğunda Kabataş, Fındıklı, Tophane, Karaköy duraklarından sonra Eminönü'ne ulaşmış olacaksınız. Tek biletlik kısa sürecek bu yolculukta eski İstanbul'u uzaktan görme fırsatı bulacaksınız. Keyfini çıkarın!

Kadıköy'den Eminönü'ne nasıl gidilir?

Kadıköy'den Eminönü'ne gitmek için birkaç alternatif yolunuz bulunmaktadır. Deniz ulaşımını sevenler için, Kadıköy-Eminönü şehir içi vapur hattını kullanmalarını öneriyorum. En kısa şekilde ve en ucuza bu şekilde ulaşabilirler. Vapur saatlerini bağlantıda bulabilirsiniz.

Diğer taraftan vapur hattı uygun bir çözüm değilse, Söğütlüçeşme'ye kadar ulaşmanız gerekiyor. Bunun için yaklaşık 500 metre yürüyebilir, otobüs, minibüs ya da taksi kullanabilirsiniz. Söğütlüçeşme'ye ulaştıktan sonra metrobüs ile Zincirlikuyu'ya gidebilirsiniz. Buradan otobüs ile Kabataş'a, oradan da T1 tramvayıyla Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. Detaylar için Söğütlüçeşme'den Eminönü'ne nasıl gidilir? başlığına göz atabilirsiniz.

Kartal'dan Eminönü'ne nasıl gidilir?

Kartal'dan Eminönü'ne gitmek için öncelikle yukarıdaki şekilde pembe renkle gösterilmiş olan M4 metro hattını kullanarak metrobüsün Ünalan durağına ulaşmanız gerekiyor. Bunun için Soğanlık, Hastane-Adliye, Esenkent, Gülsuyu, Huzurevi, Maltepe, Küçükyalı, Bostancı, Kozyatağı, Yenisahra ve Göztepe duraklarından geçerek Ünalan durağına ulaşabilirsiniz. Lütfen yukarıdaki şekilden de inceleyin. Bundan sonrasında metrobüse geçerek Acıbadem, Burhaniye Mahallesi ve Boğaziçi köprüsü üzerinden Zincirlikuyu'ya ulaşabilirsiniz.

Zincirlikuyu'ya ulaştıktan sonra otobüs ile Kabataş'a, Arından T1 tramvayı ile Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. Detaylar için Zincirlikuyu'dan Eminönü'ne nasıl gidilir? başlığına göz atabilirsiniz.

Bir diğer alternatif M4 metrosuyla Kadıköy'e kadar gitmek ve buradan şehir içi vapurlarla Eminönü'ne geçmektir. Vapur saatlerini bağlantıda bulabilirsiniz.

Küçükçekmece'den Eminönü'ne nasıl gidilir?

Küçükçekmece'den öncelikle metrobüs hattına ulaşmanız, ardından metrobüsü kullanarak Zeytinburnu durağına ulaşmanız gerekmektedir. Bunun için metrobüste Cennet Mahallesi, Florya, Beşyol, Sefaköy, Yenibosna-Kuleli, Ataköy-Şirinevler, Bahçelievler, Bakırköy duraklarından geçerek Zeytinburnu'na ulaşabilirsiniz. Zeytinburnu'na ulaştıktan sonra, yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilmiş olan T1 tramvayına aktarma yaparak Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. İsterseniz detayları Zeytinburnu'ndan Eminönü'ne nasıl giderim? kısmında bulabilirsiniz.

Mecidiyeköy'den Eminönü'ne nasıl gidilir?

Mecidiyeköy'de iseniz, buradan yukarıdaki şekilde yeşille gösterilmiş olan M2 metrosu ile Osmanbey üzerinden geçerek Taksim'e kadar gitmelisiniz. Taksim'den Füniküler ile Kabataş'a inebilir, buradan sonrasında mavi renkle gösterilmiş olan T1 tramvayını kullanarak Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. Tramvay yolculuğunda Kabataş, Fındıklı, Tophane, Karaköy duraklarından sonra Eminönü'ne ulaşmış olacaksınız. Tek biletlik kısa sürecek bu yolculukta eski İstanbul'u uzaktan görme fırsatı bulacaksınız. Keyfini çıkarın!

Merter'den Eminönü'ne nasıl gidilir?

Merter'den Eminönü'ne gitmek için, yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilmiş olan T1 tramvayına ulaşmanız gerekmektedir. Bunun için metrobüse binip 1 durak giderek Zeytinburnu ya da Cevizlibağ duraklarına ulaşabilirsiniz. Metrobüs dışında, M1 metrosu, otobüs ya da Taksi kullanarak da bu duraklara ulaşabilirsiniz. Zeytinburnu ya da Cevizlibağ durağına ulaştıktan sonra T1 tramvayına aktarma yaparak kesintisiz bir şekilde Eminönü'ne kadar gidebilirsiniz. Detaylar için Zeytinburnu'ndan Eminönü'ne nasıl giderim? başlığını inceleyebilirsiniz.

Okmeydanı'ndan Eminönü'ne nasıl gidilir?

Eminönü'ne gitmek için Okmeydanı oldukça arada bir yerde kalmaktadır. İki farklı çözüm önerim olmakla birlikte, hangisinin daha uygun olduğunu söylemek biraz zordur.

İlk çözüm önerimizde metrobüse binerek Topkapı durağına gitmeniz gerekiyor. Bunun için; Halıcıoğlu, Ayvansaray, Edirnekapı, Maltepe'yi geçip Topkapı durağına ulaşabilirsiniz. Buradan yukarıdaki şekilde mavi ile gösterilmiş olan T1 tramvayına binerek Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. Detaylar için Topkapı'dan Eminönü'ne nasıl giderim? kısmına bakabilirsiniz.

Alternatif çözüm ise metrobüsle diğer tarafa giderek Zincirlikuyu'ya ulaşarak başlar. Bunun için Darülaceze, Okmeydanı Hastanesi, Çağlayan ve Mecidiyeköy duraklarını geçmeniz gerekiyor. Zincirlikuyu'ya ulaştıktan sonra otobüs ile Kabataş'a gidebilir, buradan T1 tramvayını kullanarak Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. Detaylar için Zincirlikuyu'dan Eminönü'ne nasıl gidilir? kısmına bakabilirsiniz.

Osmanbey'den Eminönü'ne nasıl gidilir?

Osmanbey'den Eminönü'ne ulaşmak için öncelikle metro ile Taksim'e gitmenizi, oradan da Füniküler ile Kabataş'a inmenizi öneriyorum. Bundan sonrasında yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilmiş olan T1 tramvayını kullanarak kısa sürede Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. Detaylar için Kabataş'tan Eminönü'ne nasıl gidilir? kısmına bakabilirsiniz.

Pendik'ten Eminönü'ne nasıl gidilir?

Pendik'ten Eminönü'ne gitmek için öncelikle yukarıdaki şekilde yeşille işaretlenmiş olan B2 Banliyö trenini kullanarak Söğütlüçeşme'ye ulaşmanız gerekiyor. Bunun için Yunus, Kartal, Atalar, Cevizli, Maltepe, Süreyya Plajı, İdealtepe, Küçükyalı, Bostancı, Suadiye, Erenköy, Göztepe, Feneryolu ve Kızıltoprak duraklarını geçmeniz gerekiyor. Bundan sonrasında, Söğütlüçeşme'den metrobüs ile Zincirlikuyu'ya ulaşabilir, Zincirlikuyu'dan otobüs ile Kabataş durağına gidebilir, buradan da T1 tramvayını kullanarak Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. Detaylar için Söğütlüçeşme'den Eminönü'ne nasıl gidilir? kısmına bakabilirsiniz.

Diğer taraftan trenle Haydarpaşa'ya kadar ulaştıktan sonra biraz yürüyerek Kadıköy iskelesine gidebilirsiniz. Buradan şehir içi vapurları kullanarak Kadıköy-Eminönü geçişini rahatlıkla yapabilirsiniz. Vapur saatlerini bağlantıda bulabilirsiniz.

Sarıyer'den Eminönü'ne nasıl gidilir?

Sarıyer'den ilk olarak otobüsle Hacıosman metro durağına ulaşmanız gerekmektedir. Bunun için 25G, 41SF, 41, 59RS veya 25T gibi otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Hacıosman metro durağına ulaştıktan sonra, yukarıdaki şekilde yeşille gösterilmiş olan M2 metrosu ile Daruşşafaka, Atatük Oto Sanayi, İtü Ayazağa, Sanayi Mahallesi, 4. Levent, Levent, Gayrettepe, Mecidiyeköy ve Osmanbey'den geçerek Taksim'e gidebilirsiniz. Taksim'e ulaştığınızda füniküler ile Kabataş'a inebilirsiniz. Kabataş'ta yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilmiş olan T1 tramvayına aktarma yaparak Eminönü'ne kadar gidebilirsiniz. Detaylar için Kabataş'tan Eminönü'ne nasıl gidilir? kısmına bakabilirsiniz.

Sefaköy'den Eminönü'ne nasıl gidilir?

Sefaköy'den Eminönü'ne gitmek için, öncelikle metrobüse bindikten sonra; Yenibosna Kuleli, Ataköy-Şirinevler, Bahçelievler ve Bakırköy-İncirli duraklarından geçerek Zeytinburnu durağına ulaşmanız gerekiyor. Zeytinburnu'na geldikten sonra, yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilmiş olan T1 tramvayına aktarma yaparak Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. İsterseniz detayları Zeytinburnu'ndan Eminönü'ne nasıl giderim? kısmında bulabilirsiniz.

Söğütlüçeşme'den Eminönü'ne nasıl gidilir?

Söğütlüçeşme metrobüs durağına ulaştıysanız, metrobüse binmeli ve sırasıyla Fikirtepe, Ünalan, Acıbadem, Burhaniye Mahallesi, Boğaziçi Köprüsü duraklarından geçerek Avrupa yakasına geçmeniz gerekiyor.

Avrupa yakasına geçtikten sonra Eminönü'ne gitmek için dört farklı güzargah kullanabilirsiniz:

1. Zincirliköy'de indikten sonra Kabataş otobüslerine binebilirsiniz. Binebileceğiniz otobüs numaralarından bazıları 36L, 58UL, 58S, 52 ve 29D'dir. Kabataş'a ulaştıktan sonra, yukarıdaki şekilde mavi ile gösterilmiş olan T1 tramvayına binebilirsiniz. Tramvay yolculuğunda Kabataş, Fındıklı, Tophane, Karaköy duraklarından sonra Eminönü'ne ulaşmış olacaksınız.

2. Mecidiyeköy'e kadar metrobüsle devam ederseniz, buradan metro ile Taksim'e kadar gitmelisiniz. Taksim'den Füniküler ile Kabataş'a inebilir, buradan sonrasını 1. maddede anlatıldığı şekliyle devam edebilirsiniz.

3. Bir diğer yol Taksim'e ulaştıktan sonra TB1 veya TB2 numaraları otobüsleri kullanarak Eminönü'ne gitmektir. Otobüslerin trafiğe yakalanma ihtimali yüksek olduğundan bu yolu pek fazla önermiyorum.

4. Metrobüs'ten inmeden Mecidiyeköy'den sonra Çağlayan, Okmeydanı Hastanesi, Darülaceze, Okmeydanı, Halıcıoğlu, Ayvansaray, Edirnekapı, Maltepe'yi geçip Topkapı'da inebilirsiniz. Buradan yukarıdaki şekilde mavi ile gösterilmiş olan T1 tramvayına binerek Pazartekke, Çapa, Fındıkzade, Haseki, Yusufpaşa, Aksaray, Laleli Üniversite, Beyazıt, Çemberlitaş, Sultanahmet, Gülhane ve Sirkeci duraklarından geçerek Eminönü'ne ulaşabilirsiniz.

Sultanahmet'ten Eminönü'ne nasıl gidilir?

Öneridiğim yöntem tabanvay =) Eminönü tarafına bayır aşağı kendinizi bırakırsanız, Gülhane ve Sirkeci'yi geçtikten sonra Eminönü'ne varabilirsiniz.

Bir diğer yöntem Kapalıçarşı'ya dalmak. Öncelikle Kapalıçarşı, ardından da Mısır çarşısından geçerek Eminönü'ne kadar dolaşa dolaşa ulaşabilirsiniz.

Son yöntemimiz, yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilen T1 tramvayına binmek. Gülhane ve Sirkeci'yi geçerek Eminönü durağına ulaşabilirsiniz.

Şirinevler'den Eminönü'ne nasıl gidilir?

Şirinevler'den Eminönü'ne gitmek için, öncelikle metrobüse bindikten sonra; Bahçelievler ve Bakırköy-İncirli duraklarından geçerek Zeytinburnu durağına ulaşmanız gerekiyor. Bu aşamada, isterseniz metrobüs yerine yukarıdaki şekilde kırmızı ile gösterilen M1 metrosunu da kullanabilirsiniz. Bu duraklar arasında, otobüs veya taksi kullanma haklarınız da hala mevcut. Zeytinburnu'na geldikten sonra, yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilmiş olan T1 tramvayına aktarma yaparak Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. İsterseniz detayları Zeytinburnu'ndan Eminönü'ne nasıl giderim? kısmında bulabilirsiniz.

Şişli'den Eminönü'ne nasıl gidilir?

Mecidiyeköy'den Eminönü'ne gitmekle aynı. Öncelikle yeşille gösterilmiş olan M2 metrosu ile Taksim'e gitmelisiniz. Taksim'den füniküler ile Kabataş'a inebilirsiniz. Kabataş'tan da yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilen T1 tramvayını kullanarak Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. Detaylar için Mecidiyeköy'den Eminönü'ne nasıl giderim? kısmını inceleyebilirsiniz.

Taksim'den Eminönü'ne nasıl gidilir?

Taksim'den füniküler ile Kabataş'a inebilirsiniz. Kabataş'tan da yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilen T1 tramvayını kullanarak Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. Detaylar için Kabataş'tan Eminönü'ne nasıl giderim? kısmını inceleyebilirsiniz.

Topkapı'den Eminönü'ne nasıl gidilir?

Topkapı'ya ulaşan arkadaşlar, yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilmiş olan T1 tramvayını kullanarak Eminönü'ne gidebilirler.Topkapı'da tramvaya bindikten sonra, Pazartekke, Çapa, Fındıkzade, Haseki, Yusufpaşa, Aksaray, Laleli Üniversite, Beyazıt, Çemberlitaş, Sultanahmet, Gülhane ve Sirkeci duraklarından geçerek Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. Bu şekilde, sadece tek bilet kullanarak ve turistik yerleri de görerek oldukça hızlı bir şekilde istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Üsküdar'dan Eminönü'ne nasıl gidilir?

Öncelikle otobüsle veya taksiyle metrobüs duraklarından birine kadar ulaşmanızı öneriyorum. Size yakınlığına göre Acıbadem ya da Altunizade duraklarınan birisine ulaşabilirsiniz. Bundan sonra iki farklı çözüm yolumuz mevcut.

İsterseniz metrobüs ile Söğütlüçeşme'ye gidebilirsiniz. Buradan 500 metre kadar yürüyerek Kadıköy iskelesine ulaşabilirsiniz. İskeleden de şehir içi vapurları kullanarak Eminönü'ne geçiş yapabilirsiniz.

Bir diğer çözüm, metrobüs ile Zincirlikuyu'ya gitmenizle başlıyor. Zincirlikuyu'dan otobüs ile Kabataş'a gidebilirsiniz. Kabataş'tan da T1 tramvayıyla Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. Detaylar için Kabataş'tan Eminönü'ne nasıl giderim? kısmını inceleyebilirsiniz.

Yenibosna'dan Eminönü'ne nasıl gidilir?

Yenibosna'dan Eminönü'ne gitmek için, öncelikle yukarıdaki şekilde kırmızı renkle gösterilmiş olan M1 metrosuna binmeniz gerekmektedir. Bu şekilde, Ataköy-Şirinevler, Bahçelievler ve Bakırköy-İncirli duraklarından geçerek Zeytinburnu durağına ulaşabilirsiniz.

Zeytinburnu  durağına ulaştıktan sonra, yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilmiş olan T1 tramvayına aktarma yaparak Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. İsterseniz detayları Zeytinburnu'ndan Eminönü'ne nasıl giderim? kısmında bulabilirsiniz.

Yenikapı'dan Eminönü'ne nasıl gidilir?

Yenikapı'dan Eminönü'ne gitmek için hemen sahilde otobüs bekleyebilirsiniz. Örneğin 81 numaralı otobüsu kullanabilirsiniz.

Eğer yanınızda fazla eşya yoksa, 300-400 metre kadar yürüyerek Aksaray'a ulaşabilirsiniz. Aksaray'da yukarıdaki şekilde mavi ile gösterilmiş olan T1 tramvayına binerek Eminönü'ne kadar gidebilirsiniz. Detaylar için Aksaray'dan Eminönü'ne nasıl giderim? kısmını inceleyebilirsiniz.

Zeytinburnu'ndan Eminönü'ne nasıl gidilir?

Zeytinburnu'na ulaşan arkadaşlar, yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilmiş olan T1 tramvayını kullanarak Eminönü'ne gidebilirler. Zeytinburnu'nda tramvaya bindikten sonra, Mithatpaşa, Akşemsettin, Merkezefendi, Cevizlibağ, Topkapı, Pazartekke, Çapa, Fındıkzade, Haseki, Yusufpaşa, Aksaray, Laleli Üniversite, Beyazıt, Çemberlitaş, Sultanahmet, Gülhane ve Sirkeci duraklarından geçerek Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. Bu şekilde, sadece tek bilet kullanarak ve turistik yerleri de görerek oldukça hızlı bir şekilde istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Zincirlikuyu'dan Eminönü'ne nasıl gidilir?

Zincirliköy'den Eminönü'ne gitmek için öncelikle Kabataş otobüslerine binmelisiniz. Binebileceğiniz otobüs numaralarından bazıları 36L, 58UL, 58S, 52 ve 29D'dir. Kabataş'a ulaştıktan sonra, yukarıdaki şekilde mavi ile gösterilmiş olan T1 tramvayına binebilirsiniz. Tramvay yolculuğunda Kabataş, Fındıklı, Tophane, Karaköy duraklarından sonra Eminönü'ne ulaşmış olacaksınız.

Eminönü'ne hangi metrobüs durağından aktarma yapabilirim? Metrobüsle Eminönü'ne nasıl gidilir?

Eminönü'ne gitmek için Zeytinburnu, Cevizlibağ, Topkapı, Mecidiyeköy ve Zincirlikuyu metrobüs duraklarında aktarma yapabilirsiniz. Eğer Zeytinburnu, Cevizlibağ, Topkapı taraflarındaysanız, yukarıdaki şekilde mavi renkle gösterilmiş olan T1 tramvayına aktarma yapmanızı öneriyorum. Detayları Zincirlikuyu'dan Eminönü'ne nasıl giderim? kısmında bulabilirsiniz.


11 yıl 6 ay önce eklendi

İllerin enlem ve boylamları Abant Gölü, Bolu Kaz Dağları Ankara'da alternatif piknik ve gezi alanları Bulgaristan'da kayak merkezleri İstanbul MNG Kargo Şubeleri, MNG kargo şube adresleri ve telefon numaraları İstanbul Aras Kargo Şubeleri, Şube Adresleri ve İletişim Telefonları Yurtiçi Kargo İstanbul şube isimleri, şube adresleri ve telefon numaraları Metro Turizm Balıkesir iletişim bilgileri Metro Turizm İzmir iletişim bilgileri Metro Turizm İstanbul Avrupa yakası iletişim bilgileri İstanbul Metro Saatleri, M1 Aksaray - Atatürk Havaalanı (Havalimanı) Metro Sefer Saatleri İstanbul Metro Saatleri, M2 Taksim - Şişhane Metro Sefer Saatleri Kadıköy Kartal Metro hattı haritası ve durak isimleri, Kartal metro durakları, Kadıköy metro durakları Şehirler arası mesafe hesaplama, kaç km? Eminönü'ne nasıl gidilir, Eminönü'ne en kısa yoldan nasıl giderim?
1
2
3