Sözde Ermeni Soykırımı hakkında daha fazla bilgi

Sözde Ermeni Soykırımı hakkında daha fazla bilgi

Sözde Ermeni soykırımı sık sık gündeme gelen, ülkemiz için oldukça önemli bir konu.

Ermeniler göre soykırım 24 Nisan 1915 tarihinde başlamıştır. Bu tarihte, 250 Ermeni aydın ve komite lideri Osmanlı yöneticileri tarafından İstanbul'dan Ankara'ya sürülmüştür ve birçoğunun öldürüldüğü söylenir. Osmanlı hükümetinin yaptığı etnik temizlik sonucunda 800.000 ile 1.500.000 Ermeni'nin öldüğü iddia edilir.

Ülkemizdeki tarihi belgelere göre, o dönemde yaşayan toplam Ermeni nüfusu bile 1500000'u anca bulmaktadır. Müslüman köylerinde yaptıkları katliamlar sebebiyle, savaş sonuna kadar yaklaşık 500.000 Ermeni kökenli vatandaşımız zorunlu göçe tabi tutulmuştur. Savaş, yoksulluk, hastalıklar ve yağmalamalar sebebiyle yaklaşık 50.000 civarında Ermeni kökenli vatandaşımız vefat etmiştir. Konuyla ilgili gerekli tedbirleri almayanlar cezalandırılmıştır. Devlet eliyle herhangi bir etnik gruba karşı yapılmış bir temizlik hareketi ya da soykırım söz konusu değildir.

Bu konuda her birimizin izlemesi gereken iki film var. Böylece; "bence vardır, sence yoktur" gibi aslında hiçbir işe yaramayan fikirlerden uzaklaşıp, daha somut olarak konuyu anlayabiliriz ve gerektiğinde aktarabiliriz.

Ermeni iddialarının listelendiği Armenian Genocide Belgeseli

Aşağıda bu konudaki Ermeni tezlerini sıralayan "Armenian Genocide" filminin videosunu izleyebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Wikipedia'daki sayfayı da incelemenizi öneriyorum.

Sözde Ermeni Soykırımı, Sarı Gelin Belgeseli

Bu vidyoya cevap niteliğindeki belgesel ise "Sarı Gelin" veya "Armenian So-Called Genocide" adını taşıyor. Aşağıda bu belgeselin bölümlerini bulabilirsiniz.6 yıl 11 ay önce eklendi

Evde pişiği önlemek için neler yapılabilir? Hz. Muhammed'in Hayatı (Kısaca) Hangi sebze hangi ayda ekilir? Divan Edebiyatın'da sık kullanılan kelimeler ve anlamları Kur'an-ı Kerim'de içki (alkol) ile ilgili ayetler var mı? Almanya'da 'darbe karşıtı miting'e Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telekonferans yöntemiyle bağlanması yasaklandı A'dan Z'ye Dinimiz'deki Terimler ve Ehl-i sünnet vel cemaat itikadı Dinimizde domuz eti niçin haram kılınmıştır? Paskalya Bayramı Ne Zaman Kutlanacak 2019 Haftanın günleri Dede Korkut Halk Şiiri Türleri ve Nazım Biçimleri Nasır tutmak ne demek Işık Yılı Nedir? Işık Yılı Kaç Km, Işık Hızı kaç kilometredir? Tekerleğin icadı, Tekerleğin Bulunuşu Erozyon Nedir, Erozyon Nasıl Oluşur? Cevizin faydaları DNS Numaraları 2013 2013 Hac Kuraları Sonuçları, 2013 Hacca Gitmeye Hak Kazanan Hacı Adayları Ülkelere göre Ortalama Yaşam Süreleri Sözde Ermeni Soykırımı hakkında daha fazla bilgi