Sözde Ermeni Soykırımı hakkında daha fazla bilgi

Sözde Ermeni Soykırımı hakkında daha fazla bilgi

Sözde Ermeni soykırımı sık sık gündeme gelen, ülkemiz için oldukça önemli bir konu.

Ermeniler göre soykırım 24 Nisan 1915 tarihinde başlamıştır. Bu tarihte, 250 Ermeni aydın ve komite lideri Osmanlı yöneticileri tarafından İstanbul'dan Ankara'ya sürülmüştür ve birçoğunun öldürüldüğü söylenir. Osmanlı hükümetinin yaptığı etnik temizlik sonucunda 800.000 ile 1.500.000 Ermeni'nin öldüğü iddia edilir.

Ülkemizdeki tarihi belgelere göre, o dönemde yaşayan toplam Ermeni nüfusu bile 1500000'u anca bulmaktadır. Müslüman köylerinde yaptıkları katliamlar sebebiyle, savaş sonuna kadar yaklaşık 500.000 Ermeni kökenli vatandaşımız zorunlu göçe tabi tutulmuştur. Savaş, yoksulluk, hastalıklar ve yağmalamalar sebebiyle yaklaşık 50.000 civarında Ermeni kökenli vatandaşımız vefat etmiştir. Konuyla ilgili gerekli tedbirleri almayanlar cezalandırılmıştır. Devlet eliyle herhangi bir etnik gruba karşı yapılmış bir temizlik hareketi ya da soykırım söz konusu değildir.

Bu konuda her birimizin izlemesi gereken iki film var. Böylece; "bence vardır, sence yoktur" gibi aslında hiçbir işe yaramayan fikirlerden uzaklaşıp, daha somut olarak konuyu anlayabiliriz ve gerektiğinde aktarabiliriz.

Ermeni iddialarının listelendiği Armenian Genocide Belgeseli

Aşağıda bu konudaki Ermeni tezlerini sıralayan "Armenian Genocide" filminin videosunu izleyebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Wikipedia'daki sayfayı da incelemenizi öneriyorum.

Sözde Ermeni Soykırımı, Sarı Gelin Belgeseli

Bu vidyoya cevap niteliğindeki belgesel ise "Sarı Gelin" veya "Armenian So-Called Genocide" adını taşıyor. Aşağıda bu belgeselin bölümlerini bulabilirsiniz.5 yıl 5 ay önce eklendi

Tecvid ilminin tanımı Sivil toplum kuruluşları hangi alanlarda faaliyet gösterir? Her müslümanın bilmesi gereken sorular! En güzel 23 Nisan Şiirleri Osman Bey Dönemi (1281-1326) Vukuatlı nüfus kayıt örneği Türkiye nüfusunun demografik yapısının yıllara göre değişimi Eski Yunan mitolojisinde tanrı ve tanrıça isimleri Din Felsefesi Felsefi Sözler Marilyn Monroe Kimdir, Marilyn Monroe'nun Hayatı (1926 - 1962) Mona Lisa Resminin Özellikleri Hangi akarsu üzerinde hangi baraj var Need For Speed Carbon Hileleri İnternette Reklamlar Nasıl Fiyatlandırılır? (CPM, CPC, CPL, CPA) Olimpiyat bayrağındaki 5 halka neyi ifade eder Engellilerin Toplumla Bütünleşmelerinin Önündeki Engeller Nelerdir? Dalga boyu nedir, nasıl hesaplanır? Süryaniler kimdir, nereden gelmişlerdir? Yırtıcı hayvanlar hakkında ilginç bilgiler Sözde Ermeni Soykırımı hakkında daha fazla bilgi
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27