Sözde Ermeni Soykırımı hakkında daha fazla bilgi

Sözde Ermeni Soykırımı hakkında daha fazla bilgi

Sözde Ermeni soykırımı sık sık gündeme gelen, ülkemiz için oldukça önemli bir konu.

Ermeniler göre soykırım 24 Nisan 1915 tarihinde başlamıştır. Bu tarihte, 250 Ermeni aydın ve komite lideri Osmanlı yöneticileri tarafından İstanbul'dan Ankara'ya sürülmüştür ve birçoğunun öldürüldüğü söylenir. Osmanlı hükümetinin yaptığı etnik temizlik sonucunda 800.000 ile 1.500.000 Ermeni'nin öldüğü iddia edilir.

Ülkemizdeki tarihi belgelere göre, o dönemde yaşayan toplam Ermeni nüfusu bile 1500000'u anca bulmaktadır. Müslüman köylerinde yaptıkları katliamlar sebebiyle, savaş sonuna kadar yaklaşık 500.000 Ermeni kökenli vatandaşımız zorunlu göçe tabi tutulmuştur. Savaş, yoksulluk, hastalıklar ve yağmalamalar sebebiyle yaklaşık 50.000 civarında Ermeni kökenli vatandaşımız vefat etmiştir. Konuyla ilgili gerekli tedbirleri almayanlar cezalandırılmıştır. Devlet eliyle herhangi bir etnik gruba karşı yapılmış bir temizlik hareketi ya da soykırım söz konusu değildir.

Bu konuda her birimizin izlemesi gereken iki film var. Böylece; "bence vardır, sence yoktur" gibi aslında hiçbir işe yaramayan fikirlerden uzaklaşıp, daha somut olarak konuyu anlayabiliriz ve gerektiğinde aktarabiliriz.

Ermeni iddialarının listelendiği Armenian Genocide Belgeseli

Aşağıda bu konudaki Ermeni tezlerini sıralayan "Armenian Genocide" filminin videosunu izleyebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Wikipedia'daki sayfayı da incelemenizi öneriyorum.

Sözde Ermeni Soykırımı, Sarı Gelin Belgeseli

Bu vidyoya cevap niteliğindeki belgesel ise "Sarı Gelin" veya "Armenian So-Called Genocide" adını taşıyor. Aşağıda bu belgeselin bölümlerini bulabilirsiniz.11 yıl 9 ay önce eklendi

MCI, CMR, CMP, SMR ve PMR Nedir? Peygamber efendimizin hayatının özeti Enerji tasarrufu nasıl yapılır? Mantık Soruları Şule Yüksel Şenler'in Huzur Sokağı isimli romanının kitap özeti İngiliz Atasözleri, İngilizce Atasözleri ve Anlamları Ramazan hakkında peygamber efendimizin sözleri Coğrafi Keşifler Memelilerde hamilelik süreleri Majör Depresif Bozukluk Nedir? Dünyaca Ünlü Besteciler ve Hayat Hikayeleri Türk Edebiyatı Türleri ve Türk Edebiyatının Temsilcileri Aşık Atmak ne demek Vatandaşlık nasıl alırım, yetkili makam kararı ile TC vatandaşı olma? Paskalya Bayramı Ne Zaman Kutlanacak 2018 Pi Sayısı Nerelerde Kullanılır Fizik yasalarını değiştirebilecek deney: Işık hızı aşıldı mı? İşletim sistemi nedir, ne işe yarar? DNS nedir, Open DNS 2014 IP Adresleri Ülkelere göre Ortalama Yaşam Süreleri Sözde Ermeni Soykırımı hakkında daha fazla bilgi
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28