Peygamber efendimizin soy ağacı

Peygamber efendimizin soy ağacı

Peygamber Efendimizin Babası Abdullah, Annesi Amine Hatun'dur.

Peygamberimizin Zevceleri

Hatice, Aişe, Hafsa, Zeynep binti Caşh, Ümmü Seleme, Safiyye, Ümmü Habibe, Meymune, Sevde ve Cüveyriye (ra).

Hz. Muhammed'in Cariyeleri

Mariye, oğlu İbrahim'in annesi, Reyhane, Zeyneb Binti Caşh'ın bağışladığı bir cariye, bir savaştan O'na düşen güzel bir cariye.

Peygamberimizin Çocukları

Kasım, Zeynep, Rukiye, Ümmü Gülsüm, Fatıma, Abdullah ve İbrahim, (İbrahim hariç hepsi Hz Hatice (ra)'nındır.

Efendimizin Amcaları

Hz Hamza, Abbas, Ebu Talib, (adı Abdü menaftır), Ebu Leheb (adı Abdüluzza dır), Zubeyr, Abdulkabe, Muvakım, Dırar, Kusem, Muğıre (lakabı Haceldir), Gaydak (adı Musabdır, Nevfel olduğuda söylenmiştir), Avvam. Bunlardan yalnızca Hamza ve Hz Abbas (r a) Müslüman olmuştur. Amcalarının en yaşlısı Haris, en küçüğü Hz Abbas (ra)'dır.

Peygamberimiz Hz. Muhammed'in Halaları

Safiyye (Zübeyr Bin Avvamın annesidir), Atike, Berra, Erva, Ümeyme, Ümmü Hakim el Beyza. Bunlardan Safiyye ve Erva Müslüman olmuştur.

Hz. Muhammed'in Teyzeleri

Erva, Berre, Ümeyye, Ümmü Hakim.

Peygamberimizin anneannesi

Abdul Uzza kızı Berre, Berrenin annesi Esed kızı Ümmü Habib onun annesi de Avf kızı Berre'dir. Böylece soy ağacı uzar gider.

Peygamberimizin Babaannesi

Amr kızı Fatma'dır. Amr babası Aid, Aid'in babası İmran, onun ki de Mahzun'dur. Böylece soy ağacı gider.

Bütün kaynakların ittifakla belirttikleri, Kâinatın Efendisinin yirminci dedesine kadar uzanan neseb silsilesi de şöyledir:

“Muhammed (a.s.m.), Abdullah, Abdülmuttalib (asıl ismi Şeybe), Hâşim, Abd-i Menâf (Muğîre), Kusay, Kilab, Mürre, Kâb, Lüeyy, Galib, Fihr (Kureyş), Mâlik, Nadr, Kinâne, Huzeyme, Müdrike (Amir), İlyas, Mudar, Nizar, Maad, Adnan.

Annesinin nesebi de şöyledir: Vehb, Abdümenâf, Zühre, Kilâb, Mürre.


6 ay önce eklendi

Peygamber efendimizin soy ağacı Emniyet kemeri kullanmanın önemi nedir? 54 farz nelerdir? Seni Seviyorum Şiirleri Yıldırım Bayezid Dönemi (1389-1402) İlk telgraf ne zamana kullanılmıştır? İllere ve belediyelere bütçeden ayrılan mali kaynaklar MİT TIR'larına Operasyon Belgeseli Regular Expressions ile içeren ve içermeyen satırları bulma Ünlü Matematikçiler ve Hayatları 1 Kobe Bryant'ın Hayatı Divan Edebiyatının Genel Özellikleri Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir Okey nasıl oynanır ve okey kuralları nelerdir? Kur'an-ı Kerim'de kurban ile ilgili ayetler var mı? Maddelerin ayırt edici özellikleri Bilim adamlarından "yeni dünya" keşfi Bilgisayar parçaları nelerdir? OEM Malzemeler 2013 Hac Kuraları Sonuçları, 2013 Hacca Gitmeye Hak Kazanan Hacı Adayları Domain Adı Yaşam Çevrimi, Silinme Aşamaları Ubuntu ya da Debian sunucu kurulumunda gerekli komutlar
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27