Mantık Soruları

Mantık Soruları

Aşağıda sizin için seçtiğimiz keyifli ve düşündürücü mantık sorularını ve bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Hepinize iyi eğlenceler...

Düşündürücü Mantık Soruları

En hızlı 3 atı bulma mantık sorusu

Elimizde toplam 15 at var. Her koşuda en fazla 5 atı yarıştırabiliyoruz. Bu durumda en hızlı 3 atı belirleyebilmek için en az kaç koşu yaptırmamız gerekir?

Not: Atlar farklı yarışlarda sürekli aynı hızda koşuyor

Cevap

Farklı şekillerde merdiven çıkma mantık sorusu

İkinci katta oturuyorsunuz. Merdivenlerde dairenize kadar toplam 30 basamak var. Her adımda en fazla 3 basamak çıkabildiğinize göre, bu merdivenleri kaç farklı şekilde çıkabilirsiniz?

ÖR: Merdivenleri [1-1-1-1-1-...-1], [3-3-3-3-3-...-3], [1-2-3-2-1-...-2], ... şeklinde çıkabilirsiniz.

Cevap

Ağır topu bulma mantık sorusu

Elinizde 9 adet metal top var. Bunlardan bir tanesi diğerlerinden daha ağır. İki kollu bir denge terazisi kullanarak, ağır olan topu en az kaç tartıda bulabilirsiniz?

Cevap

Hilekâr üreticiyi bulma mantık sorusu

10 farklı üreticiden, her biri 10'ar gram gelecek şekilde 10'ar adet altın yüzük üretmesini istediniz. Ancak, üreticilerden birisinin yüzükleri 9'ar gram gelecek şekilde üretmiş olduğuyla ilgili bir istihbarat aldınız. Bu durumda, elektronik bir tartı kullanarak, hilekâr üreticiyi en az kaç tartıda bulabilirsiniz?

Cevap

Trenlerin uzunluğunu bulma mantık sorusu

Eskişehir Ankara arası hızlı trenler, düz olan bir bölgede sabit 120 km/sa hızla gitmektedirler. Böyle bir durumda, camdan dışarısını izleyen yolcular, karşı yönden gelen trenleri yan tarafta sadece 3 saniye görebiliyorlarsa, bu hızlı trenlerin uzunluğu kaç metredir?

Cevap11 ay önce eklendi

Kelime-i Şehadet ve Anlamı Bilimin özellikleri nelerdir? Mantık Soruları En güzel romanlar, en çok beğenilen romanlar Gündelik hayatta en çok kullanılan İngilizce Atasözleri Beraat kandilinin önemi Peygamberimizin isimleri 1. Dünya Savaşına Girerken Ülkelerin Nüfus ve Asker Sayıları Felsefenin Ana Konuları Thomas Edison Hayatı Atatürk'ün Söylediği Özlü Sözler A’dan Z’ye Tüm Ressam İsimleri Evdeki Karıncalardan Kurtulma Yolları MySQL ile ilgili birkaç yararlı komut Arabanın icadı, Otomobili kim icat etti Sıvı ölçüleri Hidrojen bombası, atom bombasından farkı ve gücü İngiltere Vizesi, İngiltere Turistlik Vize Bir Google Maps harikası daha Hayvanlar hakkında bilgiler, hayvanlar dünyası ile ilgili bilgiler
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27