Sakla samanı, gelir zamanı atasözünün anlamı

sakla samanı gelir zamanı atasözünün anlamıSakla samanı, gelir zamanı atasözü, "Şu anda ihtiyacımız olmayan bir nesneye ilerki bir zamanda ihtiyaç duyabiliriz" anlamında kullanılan bir sözdür.

Sahip olduğumuz en ufak eşyaları bile saklamalı başka gün nerede lazım olacağı bilinmez. Önemsiz görülenler aslında başka günün en önemlileri olur. Bugün evde küçük mıknatıs parçası yarın bize lazım olabilir. Bizde sahip olduklarımızı atmayarak bir kenarda tutmamız en doğrusu olacaktır.

Gereksiz görülen, işe yaramaz kabul edilen şey günün birinde, ileride lâzım olabilir. Bu sebeple önemsiz gördüğümüz şeyleri bir kenara atıp elden çıkarmamalı, onları saklamalıyız.

Birşey çok değersiz bile olsa onu atmamalı, saklamalıdır. Günün birinde lazım olur, işe yarar.

Sakla samanı gelir zamanı atasözü için kullanım örnekleri

Bu eski kitapları okumadığın için sakın atma, sakla samanı gelir zamanı.

Duydum ki eski alet edevatı çöpe atmışsın. Niye böyle birşey yaptın ki? Sakla samanı gelir zamanı.1 yıl 1 ay önce eklendi

571'de Bir Güneş Doğdu ilahisinin sözleri Dünyaca ünlü keman sanatçıları Hilekâr üreticiyi bulma mantık sorusu Sakla samanı, gelir zamanı atasözünün anlamı 2. Kosova Savaşı (1448) Dabbe nedir, Kuran'da dabbe nasıl geçer? Milyon, Milyar, Trilyon, Katrilyon, ... Ülkelere göre yıllık karbondioksit salınımı değerleri Ahlak Felsefesi (Etik) Tarih Öncesi Çağlar Roman ve Hikaye Arasındaki Farklar Pablo Picasso kimdir, Pablo Picasso'nun hayatı Alfabetik çiçek isimleri Klavye Kısayolları Uçağı Kim icat etti (Wright Kardeşler) Enerji kaynaklarının çevreye olumsuz etkileri Şubat ayı neden 28 gün çeker? Lenin'in Yahudi kökenleri kanıtlandı Çinli Bambu Ağacı Collatz Problemi ve ilk 10000 sayı için çözümü
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27