Darbe girişiminin ardından Avusturya'ya verilen cevaplar

Darbe girişiminin ardından Avusturya'ya verilen cevaplar

Türkiye'nin 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadığı darbe girişimi ile ilgili olarak, Avrupa medeniyetleri iyi bir sınav veremedi. Hedef müslümanların çoğunlukta olduğu bir ülke olduğunda, yine demokrasi yerine darbenin yanında yer almayı tercih ettiler. Hatırlarsınız, bu sorumsuz ve düşmanca davranışlarını yakın tarihte Mısır örneğinde de açıkça göstermişlerdi. Bu yazımızda özel olarak Avusturya'nın milletimize karşı yürüttüğü saldırgan davranışlar ve bunlara verilen cevaplardan bahsedeceğiz.

Avusturya'nın anti-demokratik ve aşırı düşmanca siyasetinden birkaç örnek vererek başlayalım: Normalde Avusturya, Avrupa'nın terörist örgütler listesinde bulunan PKK taraftarlarının ülke meydanlarında standlar açmasına, bayraklarla dolaşmasına ve propaganda yapmasına laf etmez. Bunu da yeri geldiğinde ülkemize ve insanımıza karşı düşmanca bir propaganda aracı olarak kullanır. Bunların örneklerini Google'da fazlasıyla bulabilirsiniz. Oysa, darbe girişimi başarısız olunca, ülkemiz sevdalılarının Türk bayraklarını asmasına dahi yasak getirebilecek kadar ileri gittiler. Avusturya Devleti'ni temsil eden en önemli konumlardan birinde oturan Dış İşleri Bakanı, Erdoğan taraftarları ülkeyi terk etmekte serbesttir benzeri anlamakta ve yorumlamakta oldukça zorlandığımız açıklamalar yaptı. Bir taraftan da, vatandaşlarını Türkiye'ye göndermemek için havalimanlarında Türkiye tatili Erdoğan'ı desteklemekten başka bir şey değil benzeri saçma sapan yayınlar yaptılar. Doğal olarak, örnek aldığımız veya medeniyet için bize yol göstermesini beklediğimiz ülkelerden bu gibi açıklamalar gelmesi milletimizi derinden üzmüştür. İşte konuyla ilgili yapılan röportajlardan bazıları:

Darbe girişiminin ardından Mesut Yılmaz'ın Avusturya televizyonuna verdiği demeç

Türkiye Cumhuriyeti'nin eski başbakanlarından olan Mesut Yılmaz; Avusturya televizyonunda katıldığı canlı yayında Türkiye'nin vahim bir felaketten kıl payı döndüğünü, Avusturya gibi müttefik ülkelerden Türk milleti ile dayanışma içinde olmasını beklendiğini ama bunun olmadığını söyledi.

Katıldığı TV programında Avrupa'nın ikiyüzlülüğünü gözler önüne serdi

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) temsilcisi Hakan Gördü, Yenikapı mitinginin ertesi günü, Avusturya'da bir tartışma programına katıldı. Programda bir moderatör ve Avusturya'nın Yeşiller Partisi temsilcisi Peter Pilz de bulunuyordu. Hem moderatörün hem de Pilz'in kışkırtıcı ve düşmanca soruları karşısında ders gibi cevaplar verdi.


4 yıl 8 ay önce eklendi

Prof. Dr. Özgür Demirtaş'a Türkiye ekonomisi hakkında mektup 5 Temmuz 93… Başbağlar Darbe girişiminin ardından Avusturya'ya verilen cevaplar Mete Yarar'ın askeri kuvvetlerimiz hakkındaki açıklamaları 1128 akademisyenin imza verdiği "Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı bildirinin tam metni Başarılı elemanların işten ayrılmasına yol açan en önemli nedenler Son dönemde Mısır'da yaşananlarla ilgili değerlendirmeler Doğurganlık hızı düştü nüfus durma noktasında Akıllı telefon bağımlısı mısınız? ABD'de beyazlar 'azınlığa düşüyor' Fransız aşırı sağcı liderden Ermenileri şaşırtan çıkış Dünyaya "kardeş" geldi! Türkiye'de cari açığın yıllara göre değişimi Boraltan Köprüsü Katliamı, Dramı, Gerçekleri Öğretmenden öğrencisine büyük ders Türkan Eroğlu Mydream Koktely Organizasyonu: Tam bir Rezalet Libya'da NATO'nun sivil bölgelere saldırısında 15 kişi öldü Türkiye Cumhuriyeti tarafından Bulgaristan'daki öğrencilere verilen yükseköğretim bursları Trablus'a yapılan NATO bombardımanında 29 kişi öldü NATO'dan hava saldırısı: 14 ölü, 6 yaralı 'E-kitap'lar basılı kitapları bitirebilir mi? Dış Borç Hakkında Kısa Kısa Bilgiler
1
2
3
4
5
6
7