Polis silahı gencin başına dayayarak gözaltına aldı haberi

Polis silahı gencin başına dayayarak gözaltına aldı haberi

Ülkenin, vatanın, toprağın, bayrağın, ... namus olduğunu bilir misiniz? Bilir misiniz ki bütün savaşlar bunlar için verilir, Mehmed'im bunlar için şehit olur. Analar gerektiğinde kına yakarak gönderir yavrularını, o haber geldiğinde göz yaşı dökmemek için. Mabedinin göğsüne namahrem eller değmesin diye verilir tüm uğraş.

Yeri ve zamanı gelir, bunlar biraz fazlaca övülebilir. Bir miktar mubalağa içerse bile herkes bilir bu yaklaşımın sebeplerini. Yapılmak istenen gençlerin kendilerine güvenini arttırmaktır, rakipleri karşısında dik durmasını sağlamaktır, gerektiğinde masaya yumruğunu vurabilecek cesareti toplamaktır, atalarıyla kendisini kıyaslayarak daha ileri gitme hevesi oluşturmaktır, vatan ve millet sevgisi aşılamaktır,  ...

Bir de tam tersini yapan ikinci kategoride olanlar vardır. Durmadan kötülerler, yalan söylerler, karalarlar, küçültmeye çalışırlar, daha yaşken gencin belini bükmeye çalışırlar, hayal kurmanı önlemek isterler, boynu eğik ve elleri bağlanmış bir şekilde emir kulu olman için uğraşırlar. İşte böyleleri, senin benim namus bildiklerimi karalarlar. Karalamak için yalan ve iftiraya başvururlar. Bizim nice zorluklara katlanarak yükseltmeye çalıştıklarımızı aşağı çekerler. Düşmanın içimizdeki ajanlığını yaparlar.

Cumhuriyet Gazetesi: "Polis silahı gencin başına dayayarak gözaltına aldı"

Örnek mi istiyorsunuz, haberin detayı bağlantıda: "Polis silahı gencin başına dayayarak gözaltına aldı". Bu haberin çıkmasına sebep olan olayı da aşağıdaki video'dan izleyebilirsiniz.

Niye mi bu açıklamayı yapma gereği duyduk? Çünkü; polisimiz iyidir, zekidir, güçlüdür, şereflidir, şefkatlidir, naziktir, ... demek ilk kategoriye girer. Biraz mübalağa içerse bile iyi niyetli bir yaklaşımdır. Eksikler yaşansa da bu sorunların aşılmasına yardım eder. Devletin varlığını, birliğini ve gücünü korumada destek çıkılmış olur. Halkın dayanışmasını ve birlikteliğini arttırmaktır asıl amaç. Kötü birşey değildir yapılan, asla yalan olarak değerlendirilemez.

İşte yukarıda olduğu gibi bazıları ise ikinci yolu tercih ederler. Ellerine geçen ufak bir fırsat ya da noksan bir durum için dünyayı ayağa kaldırmaya çalışırlar. O kadar seviyesizdirler ki çevrelerindekileri hep aşağı çekerler. Yerin dibine batmışken bir türlü tırmanıp adam olmak akıllarına gelmez. Kendileri çok da iyi olduklarından değil haa, zerre kadar insanlıktan nasiplerini alamadıkları için bu şekilde zulmederler. Allah'a şükürler olsun ki bu sefer videosu çekilmiş ve böylece tuzakları boşa çıktı.

Ey milletim, işte sen bunları iyi tanı ve mümkün olduğu kadarıyla bunlardan uzak dur! Devletini, vatanını, milletini, bayrağını, şehrini, öğretmenini, eşini, dostunu, ailesini, kardeşini, ... övenlerin yanında ol. Bunları yerenlere ise kuşkuyla yaklaş, bil ki asıl sorun böylelerinin ta kendilerindedir...

Can Cündar ile ilgili ilginizi çekebilecek diğer haberler

BBC fikirlerini paylaşmak için 'darbe yanlıları'nı arıyor haberi

Can Dündar'dan büyük yalanlar haberi


5 yıl 2 ay önce eklendi

Singapur'da yapılan ve Türkiye'deki yeni vakaların 15 Mayıs'tan itibaren biteceğini öngören çalışmaya eleştiri 2016 yılı haberleşme faturası en yüksek ilk 10 milletvekili Bir Müslüman 'LGBTİ Onur Yürüyüşü' hakkında ne düşünmeli? Polis silahı gencin başına dayayarak gözaltına aldı haberi Hükümet, Başbakan, Cumhurbaşkanı hakkında yalan haberler, manipülasyonlar Gelişmiş Avrupa ülkelerinde ya da Amerika'da mı yaşamak istiyorsunuz? TÜİK'in Raporundaki Türkiye Nüfus Projeksiyonu Teknoloji Siteleri Recep Tayyip Erdoğan Tarihi ayarlar, Mükemmel konuşmaları Çipli pasaport ihalesi Fransız firmasından alındı Bulgaristan Türkleri gerçekten Türk mü? Balkan topraklarına nereden, ne zaman gelmişlerdir? Dinozorlardan bile eski kertenkele izi bulundu Yunanistan'ın AB'ye alınması siyasi karardı! Tuz Gölü, kan gölüne döndü! Çocuksuzluk şampiyonu Almanya'da okullar öğrencisiz kalabilir Bulgaristan vatandaşlarına Türkiye'den vatandaşlık fırsatı 2011 seçimi, eğitim seviyesi ile parti oyları arasındaki bağlantı Türkiye'nin dış borcu ve güncel bir analiz Bir zamanlar: İsrail'le "alçak koltuk" krizi olmuştu Bilimsel makale yazma kılavuzu Japonya ve Enerji: Peki Ya Alternatifi Ne? Beş milyon müslümanın göç haritası
1
2
3
4
5
6
7