MİT TIR'larına Operasyon Belgeseli

MİT TIR'larına operasyon ihanetinin perde arkası 24'te yayınlanan İHANET belgeselinde aralandı. Operasyonun öncesi ve sonrası o zamanın Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Gazeteci Ferhat Ünlü, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Gazeteci Avni Özgürel, dönemin Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Gazeteci Abdurrahman Şimşek ve Gazeteci Cem Küçük tarafından 'İHANET' belgeselinde değerlendirildi.

1 Ocak 2014'te Hatay'da, 19 Ocak 2014'te Adana'da silah yüklü oldukları iddiasıyla durdurulan ve arama yapılmaya çalışılan TIR'lar bir başka krize neden oldu. Hatay'da durdurulan TIR'ın aranmasına MİT görevlileri izin vermedi ve arama yapan savcının görev yeri değiştirildi.

mit tırlarının durdurulmasıAdana'da durdurulan TIR'ların ise MİT'e ait olduğu Adana Valiliği tarafından açıklandı. Hükûmet sözcüsü Hüseyin Çelik TIR'lardaki malzemenin devlet sırrı olduğunu, savcının haddini bilmediğini söyledi ve olayın nedenine ilişkin şöyle konuştu Şu sıralar meydana gelen tüm olaylarda Hükûmet ile Cemaat arasındaki çatışmadan dolayı, kavgadan dolayı deniliyor. Bu arkadaş gerçekten bir Cemaat mensubu mudur, bunu da bilmiyorum. Olduğunu varsayın. Türkiye’de son günlerde olan hadise şudur; birileri Cemaat’in gücünden yararlanarak, Cemaat’i manivela olarak kullanıp taşları yerinden oynatmaya, siyaseti dizayn etmeye çalışıyor.

Başbakan Erdoğan da, kendi izni olmadan MİT'e ait TIR'ların aranamayacağını, bunun "paralel yapılanmanın diğer bir versiyonu" ve "kısa bir zaman önce atılan adımın devamı" olduğunu söyledi. Daha sonraki haftalarda ise üslubunu daha da sertleştirerek TIR'ları arama girişiminin "vatana ihanet" olduğunu, şu sözlerle ifade etti: O paralel savcı operasyon yapıyor. MİT mensuplarına silah doğrultuyorlar. Yere yatırıyor, tekmeliyorlar. Kimin talimatıyla oluyor bu? Emniyetin, jandarmanın, yargının içine sızan paralellerin talimatıyla oluyor. İşte bunlar, yurt dışındaki odaklardan talimat alarak, kendi ülkelerinin istihbarat teşkilatına silah doğrultacak kadar vatana ihanet içindeler. Ey paralel yapının savcısı, iznim olmadan MİT'e müdahale edemezsin. Bu ne cesarettir. Bu millet, bunu affetmez. Bu ihanetin, bu ajanlık faaliyetinin, hesabını hepsinden hesabını soracağız. Kim adına yapıyorlar, ortaya çıkacak. Talimat veren elebaşılarından da soracağız. Ama biz sabırlıyız.


1 yıl 9 ay önce eklendi

Anneler Günü ile ilgili şiirler Cin Çarpması Nedir ve Cin Nasıl Çıkarılır? 2016 yılının en pahalı otomobil fiyatları Cuma gününün önemi, Cuma günü niçin kutsaldır? Ölülerin arkasından Kuran-ı Kerim okunur mu? MİT TIR'larına Operasyon Belgeseli 2015 Aşure günü tarihi Rönesans ve Reform Haraketleri Neşet Ertaş Hayatı İslam Etkisindeki Türk Edebiyatı Oryantal yağlı boya resimler Şizofren Nedir? Şizofren Ne Demek Regular Expressions Referans Sayfası İnsanlığa hizmet veren Türk büyükleri hangi konuda hizmet vermiştir Peri bacaları nasıl oluşmuştur Alan ölçüleri Karınca duası, Karınca duasının okunuşu ve anlamı En garip batıl inançlar Süryaniler kimdir, nereden gelmişlerdir? Evcil hayvanlar hakkında ilginç bilgiler ve merak ettikleriniz Youtube girme, youtube giriş DNS
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23