Dünyanın en büyük yılanı

Dünyanın en büyük yılanı

Dünyanın -yakalanmış- en uzun yılanı yandaki resimde verilen Medusa adındaki Piton yılanıdır. Yılanın boyu 7.67 metre ve kilosu 158.8 kg dır. Adını aldığı 'Medusa' gibi insanları taşa çevirmesede bir duraksamalarına neden olmaktadır. Taşımak için en az 15 insan gerektiren Medusa, Kansas City‘de “The Edge of Hell Haunted House“da yaşamaktadır.

Dünyanın ikinci en uzun yılanı

ABD'nin Ohio eyaletinde, kafeste yaşayan dünyanın ikinci en uzun yılanı idi, ama öldü.

Columbus Hayvanat Bahçesi ve Akvaryumu yetkilileri, Guinness Rekorlar Kitabı'na giren 7.3 metre uzunluğundaki pitonun, Ekim 2010'da personel tarafından ölü bulunduğunu ve ölüm sebebinin tümör olduğunun sanıldığını belirtti.

Fluffy adındaki pitonun, eşya taşıyan bir kamyonet uzunluğunda, telefon direği kalınlığında ve 138 kilo ağırlığında olduğu belirtiliyor. Hayvanat bahçesine 2007 yılında getirilen 18 yaşındaki yılan, o tarihten itibaren en çok ilgi çeken hayvanlar arasında bulunuyordu.

Yakalanamamış ama olduğu iddia edilen yılanlar

Bilinen en uzun yılanlar, Anakondalar ve Ağlı pitonlardır. Şu ana dek alınmış en uzun yılan boyu rekoru da, bir ağlı pitona (Python reticulatus) ait ve tam 10.1 metredir. Bu boy, kamera ya da fotoğraf görüntülerinden yaklaşık bir ölçüm yapılarak hesaplanmıştır. Bazı söylentilere göre, Güney Afrika da, boyu 18 metreye varabilen yeşil anakondalar var, ancak henüz bu boyda bir anakonda yakalanamamıştır.

Regal pitonlarının boyları 9-11 metreyi bulabileceği söylenmektedir. Anakondalar ise daha kısa olmalarına rağmen daha ağır olmaktadırlar. 

Ama hepinizin de bidiği gibi kaçan balık büyük olur ;) Yakalanıp yanında metre ile ölçüm yapıldığında elbet bunlar da Guinness rekorlar kitabına girecektir.

Uzun yılanlarla ilgili yalan haberler

İnternette 40 metrenin üzerinde yılanların bulunduğuyla ilgili haberler yer almaktadır. Bunlara itibar etmeyiniz. Tamamı photoshop ile hazırlanmış resimler üzerine kurgulanmıştır.


3 yıl 2 ay önce eklendi

Hz. Muhammed'in Hayatı (Kısaca) Yunan mitolojisi tanrıları ile ilgili hikayeler Türkiye'nin Dağları Şule Yüksel Şenler'in Huzur Sokağı isimli romanının kitap özeti Dilimizde de anlamı olan İngilizce Atasözleri Teravih namazının kılınışı ve sevapları Allah'ın İsimleri Dünyanın en büyük yılanı Eski İmparatorluklarda Yazı Araçları Alfabetik Antik Yunan Kişileri Listesi Özdeyişler (Vecizeler) Hatai Nedir, Hatai Motifleri, Hatai Desenleri Gökkuşağı Nasıl Oluşur Mitozun Evreleri, Mitoz bölünme evreleri nelerdir? Element nedir Hacim ölçüleri nelerdir? Karınca duası, Karınca duasının okunuşu ve anlamı Pasaport yenileme Depremin Büyüklüğü ve Şiddeti İmam Gazali'den Öğütler I
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27